Dark Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’in en popüler Alman dizilerinden biri olan Dark, bilimkurgu dünyasına getirdiği yenilikçi bakış açısı sayesinde en iyi bilim kurgu dizileri listesine hızlı bir giriş yaptı. İsmiyle müsemma dizi, vaat ettiği karanlık dünyayı başarılı bir şekilde ekranlara yansıtıyor. Titiz izleyicilerden bile tam not alan dizinin ikinci sezonu 2019’da Netflix üzerinden sevenleriyle buluştu. Merakla beklenen üçüncü sezon ise 26 Mayıs itibariyle Netflix’te yayınlandı. Bu yazımızda sizlerle Dark dizisi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler paylaşacağız. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Dark dizisi konusu ve oyuncuları

Dark Dizisi Konusu

Dark, tahmin edilebilir senaryoların ve klişeye kaçan dramaların arasından kolayca sıyrılarak izleyenlere alışık olmadığı bir bulmaca sunuyor. Dizi, Winden kasabasında yaşayan bir çocuğun ansızın kaybolmasıyla başlayan bir dizi gizemli olayı konu alıyor. Suç oranın oldukça düşük olduğu bu sakin kasabada meydana gelen bu elim hadise, dizinin temelini de oluşturan Kahnwald, Nielsen, Tiedemann ve Doppler ailelerini oldukça sarsıyor. Ancak oldukça girift bir senaryoya sahip olan dizide, meydana gelen bu esrarengiz kayıpların gizeminin, çok daha eskiye dayandığını öğreniyoruz.

Dark, her bölümüyle, açığa çıkan her gizemiyle, izleyiciyi biraz daha ekrana bağlıyor. Üç kuşak boyunca kendini tekrar eden bu kayıplara neden olan deneyler, nükleer kazalar ve zamansal karmaşalar derinlikli bir senaryoyu ortaya çıkıyor. Dizinin konusunda başrolü sırtlanan dört aile, sorulara cevap aramaya çalıştıkça daha derin cevaplarla karşılaşıyor. Nükleer enerji santralinin altındaki mağarada bir solucan deliğinin bulunmasıyla birlikte dizi, zaman sıçramalarına yer vermeye başlıyor. Böylece malum gizemin kaynağını öğrenmek üzere 1986 ve 1953 yıllarına yolculuk yapıyoruz. Dark’ın iyi olduğu tek konu senaryosu değil, kasvetli sinematografisi ve akılda kalan müzikleri ile dizi, izleyenlere unutulmayacak bir deneyim yaşatıyor.

Dark Dizisi Oyuncuları

Dark, bilim kurgunun yanında izleyicilere sunduğu dram ve korku tonları ile de oldukça akılda kalıcı sahneler imza atıyor. Bu duygu yüklü sahnelerde ise, etkileyici oyunculuk performanslarının büyük bir payı var. Kahnwald, Nielsen, Tiedemann ve Doppler ailelerine mensup karakterlere hayat veren Dark dizisi oyuncuları:

Oliver Masucci

Dark dizisi oyuncuları Ulrich Nielsen

Oliver Masucci, ikili hayatıyla tanıdığımız Ulrich Nielsen karakterine hayat veriyor. Magnus, Martha ve Mikkel isimli üç çocuk babası bir polis memuru olarak tanıdığımız Ulrich, dizide yaşanan gizemlerin peşine düşüyor.

Karoline Eichhorn

Dark dizisi oyuncuları - Charlotte Doppler

Dizinin 2019 yılında geçen zaman aralığında polis memurunu canlandıran Karoline Eichhorn, aynı zamanda Peter Doppler’in da karısı. Çiftin, Elisabeth isimli bir kızları bulunuyor.

Jördis Triebel

Dark dizisi oyuncuları- Katharina Nielsen

Triebel, Ulrich’in karısı Katharina Nielsen karakterini canlandırıyor. Karakter aynı zamanda, dizinin başında kaybolan çocuğun gitmekte olduğu lisenin müdürü.

Lisa Vicari

Güzel oyuncu Lisa Vicari’nin canlandırdığı Martha karakteri, ana karakterlerden Jonas Kahnwald’un hoşlandığı sınıf arkadaşıdır.

Louis Hofmann

Dark dizisi oyuncuları- Jonas Kahnwald

Dizinin merkezinde yer alan Jonas Kahnwald karakteri, genç oyuncu Louis Hofmann tarafından canlandırılıyor. Jonas, babasının intiharıyla sarsılan genç bir lise öğrencisiyken, zaman içinde daha büyük kayıplar yaşıyor.

Maja Schöne

Dark dizisi oyuncuları- Hannah Kahnwald

Maja Schöne, eşini yıkıcı bir intihar vakası ile kaybeden Hannah Kahnwald’ı canlandırıyor. Hannah Kahnwald, Jonas’ın annesi, gelgitli bir hayat yaşayan karakter geçimini masaj terapistliği ile sağlıyor.

Sebastian Rudolph

Dizinin gerilim fitilini ateşleyen olay, Michael Kahnwald’un intihar etmesiydi. Bu trajik olayla birlikte oğlu Jonas, büyük bir bunalıma girdi. İntihar eden Michael’ı, Sebastian Rudolph canlandırmaktadır.

Stephan Kampwirth

Dark dizisi oyuncuları- Peter Doppler

Doppler ailesine mensup olan Peter, aynı zamanda Jonas’a babasının intiharını atlatmakta yardım eden bir psikologç Stephan Kampwirth tarafından canlandırılan karakterin, Franziska ve Elisabeth isimli iki çocuğu bulunuyor.

Gina Stiebitz

Günümüzde geçen sahnelerde gördüğümüz Franziska Doppler, Jonas, Magnus ve Martha karakterleri ile aynı sınıfta okuyan bir lise öğrencisidir. Karaktere, genç oyuncu Gina Stiebitz hayat verir.

Daan Lennard Liebrenz

Dark dizisi oyuncuları- Mikkel Nielsen

Daan Lennard Liebrenz, dizinin farklı zaman dilimlerinde farklı isimlerle yer alan oyunculardan biri. Günümüzde Mikkel Nielsen adıyla Ulrich ve Katharina çiftinin küçük oğlu olan isim, dizinin 1986’da geçen bölümlerinde Michael Kahnwald adıyla karşımıza çıkıyor.

Deborah Kaufmann

Dark dizisi oyuncuları- Regina Tiedemann

Deborah Kaufmann, Bartosz Tiedemann’ın annesi, otel işletmecisi Regina Tiedemann’a hayat veriyor.

Tatja Seibt

Dark dizisi oyuncuları - Jana Nielsen

Dizinin usta oyuncularından biri olan Tatja Seibt, geçmişte kaybolan Mads Nielsen ve Ulrich Nielsen’in annesi Jana Nielsen rolüyle karşımıza çıkıyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir