The OA Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix yapımı bilim kurgu ve dram dizisi The OA, sıra dışı bir hikayeye sahip. Fantastik öğeleri ile güçlü bir görsellik sağlayan dizinin yönetmen koltuğunda Zal Batmanglij oturuyor. Deneyimli yönetmene 2 sezonluk ekran macerasında Dede Gardner, Jeremy Kleiner ve Michael Sugar eşlik ediyor. Dizi, yayınlandığı andan itibaren gizem ve bilim kurgu sevenlerden tam not almayı başardı. Prairie Johnson karakteri ile başrolü canlandıran Brit Marling, senaristliğinin yanında başarılı bir oyuncu olduğunu da kanıtladı.

The OA Prairie

The OA Dizisi Konusu

The OA, Prairie Johnson isimli genç bir kızın gizemini konu alır. Sakin bir kasabada yaşamını sürdüren Prairie Johnson, bir gün esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. 7 yıl boyunca hiçbir haber alınamayan Prairie’in, intihar haberi gelir. Köprüden atlayan ve bunun sonucunda hastaneye kaldırılan genç kız, burada 7 yıldır görüşmediği ailesi ile karşılaşır. Ancak Prairie, geçen zaman içinde çok değişmiştir. Kaybolduğu sırada kör olan kız, döndüğünde sağlıklı bir şekilde görebilmektedir. Bununla başlayan serüvende Prairie Johnson’da pek çok değişiklik görülür.

The OA konusu

Bu gizemli olaydan sonra FBI harekete geçer. Genç kızın 7 yıl içinde başına neler geldiğini çözmeye çalışırlar. Ancak bu konuda hiç yardımcı olmayan Prairie Johnson, adının The OA olduğunu iddia eder.

The OA Dizisi Oyuncuları

Brit Marling

The OA oyuncuları - Prairie Johnson

Dizinin ana karakteri Prairie Johnson, genç oyuncu Brit Marling tarafından canlandırılmaktadır. Prairie, geçirdiği bir otobüs kazası sonucunda kör olmuştur. Abel ve Nancy Johnson çiftine evlatlık verilmiştir. 7 yıl boyunca ortadan kaybolan karakter, Dr Hunter Hap’in deneyleri sonucunda görmeye başlamıştır. Bu süreçten sonra adı The OA olur.

Emory Cohen

The OA oyuncuları - Homer

Emory Cohen tarafından canlandırılan Homer karakteri, Prairie gibi Dr Hunter Hap’ın deneylerinden biridir. Öğrencilik yıllarından beri başarılı bir futbol oyuncusudur. Çocuğuna bakabilmek için Dr Hunter Hap’in deneylerine gönüllü olmuştur. Zamanla Prairie kendisine aşık olur.

Scott Wilson

The OA oyuncuları - Abel Johnson

Abel Johnson, babasını kaybettikten sonra Prairie’i evlatlık almıştır. Genç kızın üvey babası olan karakter, rahat ve sevecen bir adamdır. Karısının aksine Prairie’e daha uyumlu yaklaşır.

Alice Krige

The OA oyuncuları - Nancy Johnson

Alice Krige tarafından canlandırılan Nancy Johnson, Abel Johnson’ın karısıdır. Nancy, Prairie’i evlat edindikten sonra çok daha korumacı biri olmuştur. Prairie’nin güvenliği hakkında endişelenen Nancy, genç kızın üzerine düşmektedir. Ancak yine de Prairie’e neler olduğunu anlayamaz.

Patrick Gibson

The OA oyuncuları - Steve Winchell

Steve Winchell, sosyal problemleri olan bir lise öğrencisidir. Sıklıkla kavga çıkarır. Okul tarafından da sıkıntılı görülen Steve, uyuşturucu satıcılığı da yapmaktadır. Steve’in sorumsuzluğundan sıkılan ailesi, askeri okula gitmesine karar verir. Steve, askeri okuldan kaçmak için öğretmeni Broderick Allen ile değişmeye çalışır. Bu süreçte Prairie Johnson’dan da yardım alır.

Phyllis Smith

The OA oyuncuları - Broderick Allen

Broderick Allen, Steve’in lisedeki öğretmenidir. Steve’in okuldan atılması gerektiğini düşünen Smith, Prairie’nin onunla konuşması sonucunda fikrini değiştirir. Bu nedenle Steve’e daha uyumlu biri olma konusunda yardımcı olmaya karar verir.

Brandon Perea

The OA oyuncuları - French

Lisenin başarılı öğrencilerinden olan French, üniversitede Mikrobiyoloji ve Kimya okumak istemektedir. Okulun lakros takımında da bulunan karakterin alkolik annesi nedeniyle kardeşlerine karşı sorumlulukları bulunur.

Jason Isaacs

The OA oyuncuları - Dr Hunter Hap

Dr Hunter Hap, Prairie Johnson ve Homer’a deneyler yapan bilim insanıdır. “Ölüme Yakın Deneyim” konusunda takıntılıdır. Gözleri görmeyen Prairie ile tren istasyonunda karşılaşmıştır. İnsanların kalp seslerini duymasını sağlayan cihazı ile Prairie’yi ikne eder. Prairie, Dr Hunter Hap’ın deneylerinde yer almaya başlar.

Nikolai Nikolaeff

OA Dizisi Oyuncuları - Mr. Azarov

Nikolai Nikolaeff tarafından canlandırılan karakter, baş kahramanımız Prairie’nin gerçek babasıdır. Küçükken Prairie’nin başına gelen kazayı herkesten saklar. Hayatına devam edebilmesi için Prairie’yi teyzesinin yanına yollar. Ancak kızını uzun yıllar görmez. Mr. Azarov, bu sırada kızına bakması için teyzesine büyük paralar yollamaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir