Emily in Paris Dizisi Konusu ve Oyuncuları

İlk başta Paramount Network kanalı için anlaşma yapılan Emily in Paris, 2 Ekim 2020’de Netflix’te yayınlandı. Emily in Paris Darren Star’ın kaleminden çıkan ve bütün insanlara ilham olabilecek, influencer çağımızı da içinde barındıran tatlı mı tatlı atıştırmalık bir dizi. Star’ın önceki bildiğimiz dizileri de Sex and The City ve Younger’dır. Bu dizileri izlediyseniz ve sizlere verdiği havayı sevdiyseniz Emily in Paris’i de mutlaka seveceksiniz. Bu yazımızda sizlere Emily in Paris dizisinin konusundan ve oyuncularından bahsedeceğiz.

Emily in Paris Dizisi Konusu

Emily, Amerika’da pazarlama uzmanıdır. Patronunun Paris’e gitmesi gerekirken son anda hamile olduğun öğreniyorlar ve top Emily’ye geçiyor. Ülkesini bırakıp Paris’e taşınıyor. Fransızca hakkında hiçbir bilgisi olmayan Emily, ilk günlerinde sıkıntı çekiyor. Bu durum bizlere karakterin oldukça cesur oluşunu gösteriyor. İş arkadaşları ve patronu oldukça kabadır (genel olarak Fransızları kaba göstermişler). Emily’ye hiçbir konuda güvenmezlerken, Emily her zaman kendinden emin bir şekilde üstüne düşenden fazlasını yapıyor. Bu da bizlere özgüvenli oluşunu gösteriyor. Bunlar dışında oldukça zeki ve eğlencelidir de. Ah bir de alt komşusu genç, yakışıklı Gabriel vardır. Bir yandan iş yerinde sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışırken bir yandan da yeni edindiği arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçiren bir kadının yeni hayatını izliyoruz. Etrafında gördüğü her şeyi Instagram’da emilyinparis adındaki hesabında paylaşarak influencer oluyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Bölümler 30 dakika civarında. Yönetmen koltuğunda ise Andrew Fleming vardır.

Emily in Paris Dizisi Oyuncuları

Lily Jane Collins / Emily Cooper

Collins önceki yıllarda mankenlik ve tv muhabirliği yapmıştır. Şimdi ise Amerika İngiliz sadece oyuncu. Ölümcül Oyuncaklar, Love, Rosie, To the Bone, Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, Tolkien, Pamuk Prenses’in Maceraları gibi birçok yapımda oynamıştır.

Lucas Bravo / Gabriel

Fransız model ve oyuncu olan Bravo, Emily in Paris ile daha çok tanınmıştır. Daha önce ise Sous Le Soleil de Saint-Tropez ve Plus Belle la Vie gibi birçok Fransız televizyon serilerinde yer almıştır. Bunlar dışında Relation Libre, Caprice, Beautiful Injuries adlı kısa filmlerde de oyunculuk yapmıştır. Dizide ise yukarıda anlattığım üzere Emily’nin alt komşusudur.

Camille Razat / Camille

Camilla da Fransız model ve oyuncudur. Bug, 15:17 Paris Treni ve birçok filmde daha yer almıştır. Ününü ise Emily in Paris ve The Disappearance dizisindeki rolüyle kazanmıştır. Dizide ise Emily’nin bir arkadaşı ve spoiler içeren bir rolde görüyoruz.

Ashley Park / Mindy Chen

Ashley dizide de gördüğümüz mükemmel sesinden bilmeliyiz ki bir şarkıcı. Oyunculuk ve dansçılık yetenekleri de var tabii ki. Tanınması ise The King and I’in Broadway’de Tuptim olarak yaptığı çalışmalarıyla ve 2018 Tony adayı müzikal Mean Girls’te Gretchen Wieners rolüyle başlar. Dizide ise Emily’nin Paris’teki en yakın arkadaşıdır.

Philippine Leroy-Beaulieu / Sylvie

Dizide Emily’nin kaba, sert patronu rolündeki Philippine birçok eski yapımda oyunculuk geçmişi vardır.

Diğer oyuncular ise şu şekilde;

  • William Abadie / Antoine Lambert
  • Kate Walsh / Madeline Wheeler
  • Elizabeth Tan / Li
  • Bruno Gouery / Luc

Harıka haber! ikinci sezon onayı alındı. Merakla bekliyoruz!:)

Yazar: Çiğdem Özaşır

1999, Kayseri doğumlu. Erciyes Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema 4.sınıf öğrencisi. Okumayı ve seyretmeyi çok sever, bir de bunları kendi hisleriyle yazıya dökmeyi daha çok sever!!

Buna Da Göz At

Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bir kitap uyarlaması olan 6 bölümlük bir mini dizi Gözlerinin Ardında. Sarah Pinborough’nun 2017 yılında …

2 Yorumlar

  1. Teşekkürler bu bilgiler için izleyesim geldi resmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir