Modern Family Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Dizi 23 Eylül 2009 da yayımlanmaya başlamıştır. Amerikan televizyon kanalı olan ABC`de yayınlanan bir aile komedi dizisidir. Christopher Lloyd ve Steven Leviten tarafından tasarlanmıştır. 11 sezon boyunca bizleri ağırlayan dizi Nisan 2020 de veda etmiştir. Bölüm süreleri yaklaşık 20-25 dakika süren dizi toplam da 250 bölüm yayınlanmıştır.

IMDb de 8,4 puan alan dizi Türkiye`de 17 Haziran 2020 den itibaren izleyiciler buluşmuştur. Birçok ödüllere aday olmuş ve Emmy 2018 ödülünü kazanmıştır. Modern Family 15 milyonu aşkın bir izlenmeye sahip olan çok başarılı bir dizi olmuştur.

Bu listemize mutlaka göz atın: Tüm Zamanların En İyi Komedi Dizileri

Modern Family Konusu

Dizi üç farklı ailenin etrafında dönmektedir. Dizi Jay Pritchett ve onun çocukları olan Claire Dunphy ve Mitchell Pritchett’ın aileleri etrafında işlenmektedir. Jay Pritchett dizinin bağlayıcı karakteridir. Dizideki ilk çiftimiz Jay ve onun kendinden bir hayli genç olan Kolombiyalı, güzel eşi Gloria. Jay Mitchell ve Claire’in annesinden boşandıktan sonra Gloria ile evlenmiştir. Gloria’nın ilk eşinden bir oğlu vardır, Manny. Jay ve Gloria çiftinin daha sonradan Joe adında bir çocukları daha olmaktadır.

İkinci çiftimiz ise dizinin eşcinsel çifti Cam Tucker ve Mitchell Pritchett ikilisi. Mitchell avukatlık yapmaktadır. Cam ise kimi zaman müzik öğretmenliği kimi zaman palyanço kimliği ile karşımıza çıkmaktadır. Cam ve Mitchell bir süre sonra Vietnamlı bir bebek evlat ediniyorlar. Lily’de böylelikle diziye katılmış olmaktadır. Bir diğer ailemize gelirsek ise Claire ve Phil Dunphy ailesi. Claire’i başlarda ev hanımı olarak görürken daha da sonra başarılı bir iş kadını olarak görmekteyiz. Phil ise çok başarılı bir emlaktır.

Birbirinden renkli halleriyle kendi başlarına bile tam bir komedi ailesi. Claire ne kadar otoriter davranır ve çocuklarına karşı disiplinli bir şekilde ilgilenmek isterse Phil de tam tersi bir tutum sergilemektedir. Phil kendi söylemiyle en sevilen ve eğlenceli baba özelliğini sonuna kadar kanıtlıyor. Dizi aynı zamanda belgesel niteliği taşımaktadır. Karakterler bölüm içerisinde olanları kamera karşısında sorular sorulup komik bir şekilde cevaplamaktadır.

Modern Family Oyuncuları

Modern Family başlıca oyuncuları şu şekildedir:

 • Ed O’Neill – Jay Pritchett
 • Sofía Vergara – Gloria Delgado-Pritchett
 • Julie Bowen – Claire Dunphy
 • Ty Burrell – Phil Dunphy
 • Jesse Tyler Ferguson – Mitchell Pritchett
 • Eric Stonestreet – Cameron Tucker
 • Rico Rodriguez – Manny Delgado
 • Nolan Gould – Luke Dunphy
 • Sarah Hyland – Haley Dunphy
 • Ariel Winter – Alex Dunphy
 • Aubrey Anderson-Emmons – Lily Tucker-Pritchett
 • Jeremy Maguire – Joe Pritchett

Ed O’Neill

Edward Phillip “Ed” O’Neill, Jr., Amerikalı sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısıdır. Dizide aile babası olan Jay Pritchett’ı canlandırmaktadır. Jay Vietnam Savaşı’nın bir gazisi ve Pritchett’s Closets & Blinds’ın kurucusu ve eski CEO’su. Kendi fikirlerinden dışarı çıkmayan ve görüşlere kapalı olan Jay’i ailesi sinirli ve sürekli agresif olarak tanımlasa da çok eğlenceli bir karakter ortaya çıktığını söyleyebiliriz.

Sofía Vergara

Sofía Margarita Vergara, Kolombiyalıdır. Model, komedyen, TV sunucusu ve yapımcısıdır. Birçok kez Emmy ve Altın Küre’ye aday gösterilmiştir. Dizide Gloria Pritchett karakterini canlandırmaktadır. Kendini kültürünü sonuna kadar yaşatmaya çalışan Gloria bizi sık sık komik sahnelere tanıklık etmektedir. Bol bol Jay’e bağırdığı ve onu delirttiği sahneleri de gözden kaçırmamak lazım.

Julie Bowen

Julie Bowen Luetkemeyer Amerikalıdır. Emmy ödüllü sinema ve dizi oyuncusudur. Dizide onu Claire Dunphy olarak izlemekteyiz. Claire tam bir otoriter anne modelindedir. Çocukları için en iyisini isteyen fakat bu süreçte onları zaman zaman çıldırttığı zamanları bolca olmuştur. Başlarda ev hanımı olan Claire sonradan babasının şirketinin başına geçerek oldukça başarılı bir noktaya ulaşmıştır. Hırsı, azmi ve ailesinin desteği bu süreçte en büyük destekçisi olmuştur.

Jesse Tyler Ferguson

Jesse Tyler Ferguson, Amerikalı dizi oyuncusudur. Mitchell Pritchett karakteri ile karşımıza çıkmıştır. Bu rolü sayesinde Emmy Ödülü kazanmıştır. Gey bir karakterdir. Mitchell çok başarılı bir avukattır. Kendince bazı kuralları vardır. Evdeki temizlik ve düzen ondan sorulmaktadır. Babası ile arasının iyi olması için çok uğramıştır. Son zamanlarda aralarının düzelmiş olduğunu görmekteyiz.

Eric Stonestreet

Eric Allen Stonestreet, Amerikalı bir aktör ve komedyen. İki kere Emmy Ödülü kazanmıştır. Dizi de onu Cameron Tucker olarak izlemekteyiz. Cameron dizideki en renkli karakterlerden biridir. Eşcinsel bir karakter olması dışında kendine has cümleleri ile damga vurmuş biridir. Mitchell ve kızına epey düşkündür.

Ty Burrell

Tyler Gerald “Ty” Burrell, Amerikalı Emmy ödüllü dizi ve sinema oyuncusudur. Dizi de Phill Dunphy rolü ile onu görmekteyiz. Dizinin en renkli karakteridir desem yalan olmaz. Çocuklarıyla birlikte çocuk olması onu diğer ebeveynlerden ayırmaktadır. Eşini çok seven Phill fazlasıyla romantik bir karakterdir. Oğlu Luke ile olan benzerlikleri bize eğlenceleli baba-oğul sahneleri izletmektedir. Jay’e kendini sevdirmek için epey uğraşmaktadır. Ortaya renkli kareler çıkmaktadır.

Sarah Hyland

Amerikalı bir aktristir. Daha önceden küçük rollerde yer alan Sarah’ın dönüm noktası Modern Family olmuştur. Dizi de onu Hayley olarak izlemekteyiz. Dizinin en teknolojik bağımlısı olan Hayley, sosyal medyanın prensesidir. Dylan ile inişli çıkışlı bir ilişkileri vardır. Dizideki en saf karakterlerden biridir.

Ariel Winter

Amerikalı aktris, seslendirme sanatçısı, manken ve ara sıra da şarkıcı olan Ariel’i dizide Alex olarak izlemekteyiz. Claire ve Phill’in kızı. Dunphy ailesinin hatta bütün ailenin zekisi. Yeri geliyor büyüklerine bile akıl veriyor. Ailesinin gurur kaynağı. Hayley ile tam zıt iki karakter. Hayley ne kadar sosyal hayatta aktifse Alex’in hiç alakası yok.

Nolan Gould

Amerikalı bir aktördür. Dizide onu Luke Dunphy olarak izlemekteyiz. Dunphy ailesinin en küçüğü. Her ne kadar Phill hepsini eşit sevse de Luke ile aralarında özel bir bağ vardır. Dizi ilk başladığında 11 yaşında olan Luke dizi bittiğinde 22 yaşına gelmiştir. En büyük değişimlerden biri de Nolan’da görülmektedir. Saf ama aslında zeki olan karakterimiz babasına bir hayli benzemektedir.

Rico Rodriguez

Amerikalı bir aktördür kendisi. Dizide onu Gloria ve onun ilk eşinden olan çocuğu Manny olarak görmekteyiz. Biyolojik babası Jay olmamasına rağmen Jay onu kendi çocuğu olarak görmektedir. Dizinin en naif karakterlerinden biridir. Olgunluğu ile birçok kişiye örnek olmuştur. Luke ile aynı yaştadırlar. Bu ikiliyi sık sık yan yana görmekteyiz.

Aubrey Anderson-Emmons

Amerikalı bir aktristir. Dizide onu Cam ve Mitchell’ın Vietnam’dan evlat edindikleri Lily rolü ile tanımaktayız. Çocuk olmasına rağmen birçok karaterden daha olgun biridir. Babalarının yüksek enerjisine ayak uydurma da sık sık zorlanmaktadır.

Jeremy Maguire

Dizinin en ufağı. Amerikalı çocuk oyuncu. Dizide onu Jay ve Gloria’nın oğlu Joe olarak görmekteyiz. Çift ona bir hayli düşkündür.

Yazar: Serra Uzcan

2000 doğumlu. Trakya Üniversitesi`nde Hemşirelik okuyor. Dizi, film ve kitapları yazmak hobileri arasında. Daha fazla yorum için instagram hesabıma bekliyorum.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

4 Yorumlar

 1. zaten merak ediyordum, şimdi daha çok meraklandım. teşekkür ederim🥳🤍

 2. Gayet güzel bir değerlendirme daha çok dizi ve filmde yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir