2020’de Vizyona Giren En İyi 10 Film

2020‘de ülkemizde vizyona girmiş en iyi 10 filmi sizin için bir araya getirdik.

Knives Out

En İyi 2020 Filmleri - Knives Out

IMDb: 8.0

Bir dedektif hikayesi olarak karşımıza çıkan Knives Out, polisiye ve komedi türlerini birleştirerek izleyicisine keyif veren bir hikaye sunuyor. Ünlü bir roman yazarı gizemli bir şekilde cinayete kurban giderken dedektif Benoit Blanc, bu cinayetin arkasındaki sır perdelerini aralamaya çalışıyor. Yönetmenliğini Rian Johnson’ın gerçekleştirdiği filmin oyuncu kadrosunu ise Daniel Craig, Chris Evans ve Ana de Armas gibi isimler oluşturuyor.

Jojo Rabbit

En İyi 2020 Filmleri - Jojo Rabbit

IMDb: 7.9

Ailesiyle birlikte Hitler’in gençlik kampında kalan Jojo Betzler, Yahudi bir kızın annesinin yardımıyla evlerinde saklandığını öğreniyor. Ancak Jojo’nun her şeyini paylaştığını hayali arkadaşı Adolf Hitler, Jojo’nun aklını bir hayli karıştırıyor. Bir yandan gerçeğini yeni yeni tanımaya başladığı hayali arkadaşı Hitler, öteki yandan mücadele ettiği ırkçılık bakalım Jojo’yu ne tarafa sürükleyecek?  Roman Griffin Davis,  Thomasin McKenzie ve   Scarlett  Johansson’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Taika Waititi oturuyor.

The Invisible Man

En İyi 2020 Filmleri - The Invisible Man

IMDb: 7.2

Korku-gerilim filmi The Invisible Man, erkek arkadaşı intihar etmesine rağmen hala onun tarafından takip edildiğini düşünen bir kadını konu alıyor. Zamanında sevgilisinden fiziksel ve duygusal şiddet gören genç kadın bu intihar olayının da kurmaca olduğunu düşünmeye başlıyor. Tüyleri diken diken eden filmin başrolünde Elisabeth Moss yer alırken yönetmenliğini ise Leigh Whannell gerçekleştiriyor.

Ip Man 4

En İyi 2020 Filmleri - Ip Man 4

IMDb: 7.2

Donnie Yen’in bir kez daha Ip Man’e hayat verdiği film, serinin devamı olarak karşımıza çıkıyor. Ip Man’in ABD’de WingChun okulu açması ve bunun peşi sıra gelen olayları konu alan serinin dördüncü filminde aksiyon ve gerilim hız kesmiyor.

It Must Be Heaven

En İyi 2020 Filmleri - It Must Be Heaven

IMDb: 7.1

It Must Be Heaven ile kendisine memleketi Filistin dışında başka bir yer aramak için yola koyulan Elia’nın hikayesini izliyoruz. Elia yola koyuluyor koyulmasına ancak gittiği her yerde ana vatanını hatırlatacak şeylerle karşılaşıyor. Ait olma arayışı ve gelgitler içinde sıkışan Elia’nın hikayesi izleyenlerine absürt komedi türünde bir o kadar da anlamlı vakit geçirtiyor. Filistin sineması deyince akla gelen ilk isim Elia Suleiman’ın hem yönetip hem de başrolünde yer aldığı film, izleyenlerin yüzünde tatlı bir tebessüm bıraktırıyor.

Judy

En İyi 2020 Filmleri - Judy

IMDb: 6.9

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Judy Garland’in biyografisi olma özelliği taşıyan film, performanslarıyla alkış toplayan, hayranlarıyla bir araya gelen parlak bir hayata sahip Judy Garland’in bir yandan hassas ve duygusal hayatına parmak basıyor. Rupert Goold tarafından yönetilen film, Judy Garland’ı canlandıran Renée Zellweger’e ise Oscar ödülü kazandırıyor.

Bad Boys For Life

En İyi 2020 Filmleri - Bad Boys For Life

IMDb: 6.9

Will Smith ve Martin Lawrence’ın başrollerini paylaştığı film, uyuşturucu ile mücadele eden iki polisin maceralarına yer veriyor. Serinin üçüncü filmi olan Bad Boys For Life, aksiyon, macera ve komedisinden yine ödün vermezken, yapımın yönetmenliğini ise Adil El Arbi ve Bilall Fallah üstleniyor.

Birds Of Prey

En İyi 2020 Filmleri - Birds of Pray

IMDb: 6.2

DC Sinematik Evreninin sekizinci filmi olan Birds Of Prey, Roman Sionis ve yardımcısı tarafından hedef alınan genç bir kızı kurtarma operasyonuna odaklanıyor. Kızı kurtarmak için bir araya gelen Harley, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya birlikte çalışıp kendilerini aksiyon dolu bir mücadelenin içinde buluyorlar. Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead ve Jurnee Smollett-Bell ise filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Underwater

En İyi 2020 Filmleri - Underwater

IMDb: 5.9

Underwater, suyun altındaki laboratuvarlarında araştırma yapan ancak yıkıcı bir deprem sonucu ölümle burun buruna gelen bir sualtı ekibini konu ediniyor. Bilimkurgu ve gerilim türündeki filmin başrolünde Kristen Stewart yer alırken T.J. Miller, Jessica  Henwick ve Vincent Cassel gibi isimler de ona eşlik ediyor.

Nuh Tepesi

En İyi 2020 Filmleri - Nuh Tepesi

IMDb: 7.5

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi, babasının öldükten sonra memleketindeki Nuh Ağacı’nın altına gömülme isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hem ikna etmeye çalıştığı köylülerle mücadelesine hem de orta yaş bunalımına odaklanıyor. Haluk Bilginer ve Ali Atay’ın baba-oğulu oynadıkları film kadrosunda Hande Doğandemir, Mehmet Özgür, Arın Kuşaksızoğlu gibi isimleri de bir arada barındırıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

İlham Veren En İyi 13 Kişisel Gelişim Filmi

Kişisel gelişim filmleri, ilham veren öyküleri ile izleyenlere yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Farklı janrlardaki bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir