The Witcher Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Kitapları ve video oyunları ile tüm dünyada fenomen haline gelen fantastik seri The Witcher, Netflix aracılığıyla diziye uyarlandı. Lauren Schmidt Hissrich tarafından tasarlanan 8 bölümlük ilk sezon, sadece Witcher hayranlarının değil, fantastik drama seven herkesin beğenisini topladı. The Witcher evreninin ana karakteri, canavar avcısı Rivyalı Geralt karakterine, ünlü oyuncu Henry Cavill can verdi. Geralt rolünün altından başarıyla kalkan aktöre başrolde Freya Allan ve Anya Chalotra eşlik ediyor.

The Witcher Dizisi Konusu

The Witcher Dizisi Konusu

The Witcher, konusunu Andrzej Sapkowski tarafından yazılan aynı adlı kitap serisinden alıyor. Büyük başarı yakalayan seri, fantastik türünün demirbaşı haline gelirken, Gerlat karakteri fantastik edebiyatın en güçlü figürlerinden biri oldu. The Witcher, mutasyonlar nedeniyle bazı özel güçlere sahip olan, elflerle ve canavarlarla dolu bir evrende geçiyor. Rivyalı Geralt, bu evrenin en güçlü mutantı olarak korkulu canavarlarla mücadele ediyor.

Geralt’ın canavar avlama konusundaki namı giderek yayılınca, gizemli bir büyücü tarafından özel bir göreve yollanır. Geralt’ın yolu, kaderinin bir olduğuna inandığı genç bir prenses ile kesişir. Bu tehlikeli yolculukta Geralt’ın elflerle mücadele etmesi, canavarları avlaması ve büyük sırrı öğrenmesi gerekmektedir.

The Witcher Dizisi

The Witcher Dizisi Oyuncuları

Henry Cavill

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Geralt

Son zamanlarda Superman ve Mission Impossible’daki rolleriyle öne çıkan Henry Cavill, The Witcher serisinde Geralt’ı canlandırıyor. Rivyalı Geralt, en korkulu canavarlarla bile cesurca yüzleşen usta bir avcıdır. Evrendeki tehlikeli yaratıklarla olan bu savaşı, Geralt’ı ünlü bir avcı haline getirir. Geralt, gücünü genellikle adaleti sağlamak için kullanır. Ancak yeteneği sayesinde büyücülerin ve kötü niyetli kişilerin odağı olur. En büyük aşkı, eskiden başarısız bir büyücü olan Yennefer’dır.

Freya Allan

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Prenses Ciri

Freya Allan’ın canlandırdığı Ciri, Tissaia’nın torunu bir prensestir. Krallıktan, ülke yönetmekten ve savaşlardan hoşlanmayan Ciri, yaşıtı diğer çocuklar gibi sokakta oynamanın hayallerini kurar. Krallığı etkisi altına alan savaş yüzünden Tissaia’yı kaybeder. Yalnız ve korunmasız kalan Ciri’nin yolu Rivyalı Geralt ile kesişecek, ikili uzun bir maceraya atılacaktır.

Anya Chalotra

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Yennefer

Dizinin tartışmalı karakteri Yennefer’a Anya Chalotra hayat verir. Yennefer, kitaplarda ve oyunlarda uzun uzun anlatılan, Geralt’ın büyük aşkıdır. 8 bölümlük ilk sezonda Yennefer’ı ilk önce fiziksel deformasyonu bulunan başarısız bir büyücü olarak görürüz. Gücünü elde edip görünümünü değiştiren Yennefer, kötü günleri geride bırakarak Geralt ile maceraya atılmaya başlar.

Joey Batey

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Jaskier

Joey Batey, dizinin en renkli karakteri olan Jaskier’e hayat verir. Jaskier, Geralt’a yolculuklarında eşlik eden genç bir müzisyendir. Yol boyunca şarkılar söyler. Sert ve korkusuz Geralt ile neşeli Jaskier’in dostluğu, dizide güzel bir denge sağlamaktadır. Aceleci ve patavatsız bir karakter olan Jaskier yüzünden ikilinin başı birçok kez derde girer.

Emma Appleton

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Prenses Renfri

Emma Appleton tarafından canlandırılan Prenses Renfri, herkesin korktuğu güçlü bir savaşçıdır. Kimsenin yanına yaklaşamadığı Renfri’yi ortadan kaldırması için Geralt görevlendirilir. Korkusuz savaşçı Renfri, Geralt ile bire bir mücadele eder.

MyAnna Buring

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Tissaia de Vries

MyAnna Buring, merhametli ve saygı duyulan kraliçe Tissaia de Vries’e hayat verir. Tissaia, çocukları öldükten sonra torunu Ciri’yi büyütmüştür. Saf ve masum torununu krallığın kötülüklerinden ve savaşlardan korumaya çalışır. Ancak savaş sırasında yaralanarak hayatını kaybeder. Ölmeden önce, torununa Rivyalı Geralt’ı bulması gerektiğini söyler.

Royce Pierreson

The Witcher Dizisi Oyuncuları - Istredd

Royce Pierreson, Yennefer’ın dönüşümden önceki sevgilisi Istredd’i canlandırır. Herkes tarafından dalga geçilmesine rağmen Yennefer’ın içindeki güzelliği ve gücü görür.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir