En İyi Harry Potter Karakterleri

Harry Potter, fantastik evrenlerin kapısın aralayan serilerden biriydi. Çocukluk yıllarımızın dönüm noktası haline gelen serinin pek çok karakterini benimseyerek, uzun yıllar arkadaşlık etmeye devam ettik. Kimi zaman uzun ve yorucu bir günün ardından Hogwarts ortak salonunda Pumpkin Juice içtiğimizi hayal edip, Patronus büyüsü yapacak iyi anılar düşündük. Kimi zaman da, bizi 9¾ peronuna ulaştıracak gizemli çağrının yollarını gözledik.  J. K Rowling tarafından yaratılan bu büyülü evrene bir şekilde dahil olan herkesin aşağı yukarı mutabık olduğu en iyi karakterler listesini sizler için bir araya getirdik.

1- Harry Potter

En İyi Harry Potter Karakterleri

7 kitap ve 8 filmin merkezinde yer alan Harry Potter, gözü karalığı ve merhameti ile listemizin ilk sırasına yerleşiyor. Harry Potter’ı öyle seviyoruz ki, başına gelen kötü hadiselere en içten duygularımızla ortak olup, acılarını paylaşıyoruz.

2- Sirius Black

En İyi Harry Potter Karakterleri - Sirius Black

Harry Potter’a sonradan dahil olmasına rağmen listemizin ilk sıralarına yerleşen Sirius Black, ihanete uğradı, arkadaşını kaybetti, haksız yere Azkaban’da yattı, huzura eremeden kuzeni tarafından öldürüldü. Her şeye rağmen iyi tarafta yer aldı. Kalbimizdesin Sirius Black.

3- Ron Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Ron Weasley

Harry Potter’ın can dostu kategorisindenlisteye giren Ron Weasley, sakarlığına, oburluğuna ve temkinsizliğine rağmen hepimiz için birer kahraman.

4- Hermione Granger

En İyi Harry Potter Karakterleri - Hermione Granger

Hermione Granger, sinir bozucu, çalışkan kız algısını yerle bir ederek Harry Potter serisinin en sevilen karakterlerinden biri haline geldi. Yardımsever Hermione’nin dostları için yapmayacağı şey yok.

5- Albus Dumbledore

En İyi Harry Potter Karakterleri - Albus Dumbledore

Bilgeliğinden emin olduğumuz karakter Dumbledore, sadece Harry Potter’a değil hepimize güven vermeyi başarıyor.

6- Dobby

En İyi Harry Potter Karakterleri - Dobby

Kendisine tanınan kısa zaman aralığında görevini layığıyla ifa eden ev cini Dobby, Harry Potter’daki çoğu insandan daha çok seviliyor. Koca bir nesil sadakati ve iyi niyet Dobby’den öğrendi, hakkı ödenmez.

7- George – Fred Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Fred George Weasley

Weasley ailesinin ele avuca sığmaya ikilisi Fred ve George, serinin karamsar anlarında bile yüzlerimiz güldürmeyi başardı.

8- Rubeus Hagrid

En İyi Harry Potter Karakterleri - Hagrid

Hagrid, elinde koca bir pastayla Hogwarts macerasını başlatan karakter oldu. Bununla başlayan serüvenin her adımında Harry’i kollamayı da bir borç bildi.

9- Severus Snape

En İyi Harry Potter Karakterleri - Severus Snape

Snape’e olan hislerimiz seri boyunca uzun süre stabil kalamadı. Ancak yürekleri dağlayan “Always” sahnesi ile hafızalara kazındığı kesin.

10- Minerva McGonagall

En İyi Harry Potter Karakterleri - Minerva McGonagall

Hogwarts’ın ulu çınarı McGonagall, otoriter ve sevecen kişiliği ile kalbimizi çalmayı başardı. Hogwarts savaşındaki performansı da ayrıca takdire şayan.

11- Molly Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Molly Weasley

Harry Potter’ın anaç figürü Molly Weasley, her çocuk tarafından büyük bir bağlılıkla seviliyor. Yaptığı lezzetli yemeklerden yemenin hayalini kuran kişi sayısı hiç de az değildir.

12- Remus Lupin

En İyi Harry Potter Karakterleri - Remus Lupin

Azkaban Tutsağı ile hayatımıza giren Profesör Lupin, aynı zamanda bir çapulcular üyesi. Harry’e defaatle çikolata ikram etmesi bile Lupin’i çok sevmemiz için yeterli.

13- Neville Longbottom

En İyi Harry Potter Karakterleri - Neville Longbottom

Sıradan bir yan karakter olarak konumlandırılan Neville’ın son filme kadar adım adım ilerleyen hikayesi hepimizi çok etkiledi. Ölüm Yadigarları’nda Voldemort’a meydan okuyan konuşması hala tüyler ürpertiyor.

14- Arthur Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Arthur

Weasley ailesinin babası Arthur Weasley, serinin güvenilir isimlerinden birisi.

15- Draco Malfoy

En İyi Harry Potter Karakterleri - Draco

Draco Malfoy’un burada olması şaşırtıcı gelebilir. Ancak Malfoy ailesinin dayattığı bir hayat süren Draco’nun dramatik öyküsü zamanla kendini sevdirmeyi başardı.

16- Bellatrix Lestrange

En İyi Harry Potter Karakterleri - Bellatrix

Bellatrix Lestrange Voldemort’un sağ kolu olarak başladığı Harry Potter macerasındaki en ilginç karakterlerden biri. Kötü olduğundan şüphe duymasak da bir şekilde sempati duymaya devam ediyoruz.

17- Luna Lovegood

En İyi Harry Potter Karakterleri - Luna Lovegood

Sakin ses tonu ve ilginç kişiliği ile Luna Lovegood, karamsarlığa düştüğümüzde hepimize umut aşıladı.

18- Alastor Moody

En İyi Harry Potter Karakterleri - Moody

Hogwarts’tan gelip geçen onlarca profesöre rağmen en çok Moody’i sevdik. Çünkü sert görünümünün ardında altın gibi bir kalbi olduğuna defalarca şahit olduk.

19- Nymphadora Tonks

En İyi Harry Potter Karakterleri - Tonks

Adanmışlığı ile tanıdığımız Tonks, kocası Lupin ile uzun ve mutlu bir hayat süremeden veda etti. Yoldaşlığın ifade ettiği her değeri bir nişane gibi üstünde taşıdı. Çok şey borçluyuz.

20- Cedric Diggory

En İyi Harry Potter Karakterleri - Cedric Diggory

En iyi Harry Potter karakterleri listemizin sonuna gelirken Cedric Diggory’den bahsetmesek olmaz. Ateş Kadehi ile kısa bir süre seride kendine yer bulan karakter, ani ölümü ile hepimizi derinden üzdü. Henüz doyamamıştık oysa ki.

Bu listemizde Harry Potter karakterlerinden bahsetmeye çalıştık. Seride birçok karakter olsa da ana hatlarıyla belirli başlı kişiler bunlar. Eğer unuttuğumuz karakter varsa yorum kısmından bize bildirirseniz seviniriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir