En İyi Harry Potter Karakterleri

Harry Potter, fantastik evrenlerin kapısın aralayan serilerden biriydi. Çocukluk yıllarımızın dönüm noktası haline gelen serinin pek çok karakterini benimseyerek, uzun yıllar arkadaşlık etmeye devam ettik. Kimi zaman uzun ve yorucu bir günün ardından Hogwarts ortak salonunda Pumpkin Juice içtiğimizi hayal edip, Patronus büyüsü yapacak iyi anılar düşündük. Kimi zaman da, bizi 9¾ peronuna ulaştıracak gizemli çağrının yollarını gözledik.  J. K Rowling tarafından yaratılan bu büyülü evrene bir şekilde dahil olan herkesin aşağı yukarı mutabık olduğu en iyi karakterler listesini sizler için bir araya getirdik.

1- Harry Potter

En İyi Harry Potter Karakterleri

7 kitap ve 8 filmin merkezinde yer alan Harry Potter, gözü karalığı ve merhameti ile listemizin ilk sırasına yerleşiyor. Harry Potter’ı öyle seviyoruz ki, başına gelen kötü hadiselere en içten duygularımızla ortak olup, acılarını paylaşıyoruz.

2- Sirius Black

En İyi Harry Potter Karakterleri - Sirius Black

Harry Potter’a sonradan dahil olmasına rağmen listemizin ilk sıralarına yerleşen Sirius Black, ihanete uğradı, arkadaşını kaybetti, haksız yere Azkaban’da yattı, huzura eremeden kuzeni tarafından öldürüldü. Her şeye rağmen iyi tarafta yer aldı. Kalbimizdesin Sirius Black.

3- Ron Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Ron Weasley

Harry Potter’ın can dostu kategorisindenlisteye giren Ron Weasley, sakarlığına, oburluğuna ve temkinsizliğine rağmen hepimiz için birer kahraman.

4- Hermione Granger

En İyi Harry Potter Karakterleri - Hermione Granger

Hermione Granger, sinir bozucu, çalışkan kız algısını yerle bir ederek Harry Potter serisinin en sevilen karakterlerinden biri haline geldi. Yardımsever Hermione’nin dostları için yapmayacağı şey yok.

5- Albus Dumbledore

En İyi Harry Potter Karakterleri - Albus Dumbledore

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun sevilen müdürü Albus Dumbledore, serinin en önemli ve etkileyici karakterlerinden biridir. Dumbledore, Harry’ye mentorluk yapar ve onun büyüme ve gelişiminde önemli bir role sahip olur. O, bilgeliği, adaleti ve hümanizmi temsil eder ve hikayedeki iyi tarafın lideridir.

6- Dobby

En İyi Harry Potter Karakterleri - Dobby

Kendisine tanınan kısa zaman aralığında görevini layığıyla ifa eden ev cini Dobby, Harry Potter’daki çoğu insandan daha çok seviliyor. Koca bir nesil sadakati ve iyi niyet Dobby’den öğrendi, hakkı ödenmez.

7- George – Fred Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Fred George Weasley

Weasley ailesinin ele avuca sığmaya ikilisi Fred ve George, serinin karamsar anlarında bile yüzlerimiz güldürmeyi başardı.

8- Rubeus Hagrid

En İyi Harry Potter Karakterleri - Hagrid

Hagrid, serinin en sevimli ve sevilen karakterlerinden biridir. Hagrid, Harry, Hermione ve Ron’a mentorluk yapar ve onları büyücülük dünyasına tanıtır. O, doğa ve yaratıkları sevmesi, dürüstlüğü ve samimiyetiyle tanınır ve çoğu zaman hikayeye mizahi bir unsur ekler.

9- Severus Snape

En İyi Harry Potter Karakterleri - Severus Snape

Severus Snape, serinin en tartışmalı ve karmaşık karakterlerinden biridir. Snape, öğrencileri üzerinde sıkı bir disiplin uygulayan sert ve korkutucu bir figür olarak tasvir edilir. Ancak, geçmişi ve Lily Potter’a olan sevgisi, onun karakterine karmaşık bir boyut ekler ve izleyiciye onun hikayesini ve motivasyonlarını anlama fırsatı verir.

10- Minerva McGonagall

En İyi Harry Potter Karakterleri - Minerva McGonagall

Hogwarts’ın ulu çınarı McGonagall, otoriter ve sevecen kişiliği ile kalbimizi çalmayı başardı. Hogwarts savaşındaki performansı da ayrıca takdire şayan.

11- Molly Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Molly Weasley

Harry Potter’ın anaç figürü Molly Weasley, her çocuk tarafından büyük bir bağlılıkla seviliyor. Yaptığı lezzetli yemeklerden yemenin hayalini kuran kişi sayısı hiç de az değildir.

12- Remus Lupin

En İyi Harry Potter Karakterleri - Remus Lupin

Azkaban Tutsağı ile hayatımıza giren Profesör Lupin, aynı zamanda bir çapulcular üyesi. Harry’e defaatle çikolata ikram etmesi bile Lupin’i çok sevmemiz için yeterli.

13- Neville Longbottom

En İyi Harry Potter Karakterleri - Neville Longbottom

Sıradan bir yan karakter olarak konumlandırılan Neville’ın son filme kadar adım adım ilerleyen hikayesi hepimizi çok etkiledi. Ölüm Yadigarları’nda Voldemort’a meydan okuyan konuşması hala tüyler ürpertiyor.

14- Arthur Weasley

En İyi Harry Potter Karakterleri - Arthur

Weasley ailesinin babası Arthur Weasley, serinin güvenilir isimlerinden birisi.

15- Draco Malfoy

En İyi Harry Potter Karakterleri - Draco

Draco Malfoy, serinin ana antagonistlerinden biri ve Harry Potter’ın en büyük rakiplerinden biridir. Malfoy ailesinin bir üyesi olarak, safkan büyücü ailesinin önyargılarını ve kibirini taşır. Ancak, hikaye boyunca kendi kişisel mücadeleleri ve evrimi, onu karmaşık ve ilgi çekici bir karakter haline getirir.

16- Bellatrix Lestrange

En İyi Harry Potter Karakterleri - Bellatrix

Bellatrix Lestrange, serinin en tehlikeli ve korkutucu kötü karakterlerinden biridir. Sirius Black’in kuzeni ve Lord Voldemort’un en sadık ölüm yiyenlerinden biri olan Bellatrix, sadakati ve çılgınlığıyla tanınır. Onun vahşi ve tahmin edilemez doğası, hikayeye gerçek bir tehdit unsuru ekler.

17- Luna Lovegood

En İyi Harry Potter Karakterleri - Luna Lovegood

Sakin ses tonu ve ilginç kişiliği ile Luna Lovegood, karamsarlığa düştüğümüzde hepimize umut aşıladı.

18- Alastor Moody

En İyi Harry Potter Karakterleri - Moody

Hogwarts’tan gelip geçen onlarca profesöre rağmen en çok Moody’i sevdik. Çünkü sert görünümünün ardında altın gibi bir kalbi olduğuna defalarca şahit olduk.

19- Nymphadora Tonks

En İyi Harry Potter Karakterleri - Tonks

Adanmışlığı ile tanıdığımız Tonks, kocası Lupin ile uzun ve mutlu bir hayat süremeden veda etti. Yoldaşlığın ifade ettiği her değeri bir nişane gibi üstünde taşıdı. Çok şey borçluyuz.

20- Cedric Diggory

En İyi Harry Potter Karakterleri - Cedric Diggory

En iyi Harry Potter karakterleri listemizin sonuna gelirken Cedric Diggory’den bahsetmesek olmaz. Ateş Kadehi ile kısa bir süre seride kendine yer bulan karakter, ani ölümü ile hepimizi derinden üzdü. Henüz doyamamıştık oysa ki.

Bu listemizde Harry Potter karakterlerinden bahsetmeye çalıştık. Seride birçok karakter olsa da ana hatlarıyla belirli başlı kişiler bunlar. Eğer unuttuğumuz karakter varsa yorum kısmından bize bildirirseniz seviniriz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir