Lucifer Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Lucifer, son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan çizgi roman dizileri arasında farklı bir yere sahip. Dizi, devasa bütçeli süper kahraman dizilerinin tahmin edilebilir gidişatından farklı olarak izleyenlere sıra dışı bir evrenin kapılarını aralıyor. Neil Gaiman tarafından 1988 yılında yaratılan The Sandman çizgi romanı, Mike Carey tarafından senaryolaştırılarak 2016 yılında ekranlara geldi. Amerika’nın en prestijli kanallarından biri olan FOX ekranlarında izleyiciyle buluşan dizi, ilk 13 bölümüyle büyük bir başarı elde edince dizinin 2. ve 3. sezonu da kısa sürede onaylandı.

Lucifer’i 3 sezon olarak planlayan ve bu nedenle 2017’nin başlarında finalini hazırlayan yapımcıların, bu 3 yıllık serüven sonunda hesaba katmadığı bir gerçek vardı: Sosyal medya gücü. Dizinin biteceğinin açıklanması üzerine sosyal medyada büyük bir kampanya başlatıldı ve popüler dijital yayın platformu Netflix, dizinin haklarını satın alarak 4. sezonu çekeceğini duyurdu. Bu nedenle Lucifer’in yolculuğu son derece ilginç. İzleyenlerin sadakati ve Netflix’in inancı ile ekran yolculuğuna kaldığı yerden devam eden Lucifer’in, tüm bu çabaya değen konusunu sizlerle paylaşacağız.

Lucifer dizisi konusu

Lucifer Dizisi Konusu

Dizi, ana karakter Lucifer Morningstar’ın maceralarını konu alıyor. Cehennem lordu olan ve tüm hayatını ailesiyle birlikte cehennemde geçiren Lucifer, bu hayattan sıkılarak Dünya’ya gelir. Bir fani olarak sürdürmek istediği hayatının ilk durağı olarak Los Angeles’a yerleşir ve cehennemdeki yardımcısı Mazikeen ile birlikte bar işletmeye başlar. Esrarengiz karakterimiz Lucifer’in hayatı ne yazık ki planladığı gibi gitmez ve barının önünde işlenen bir cinayet neticesinde kendini kriminal olayların içinde bulur. Bunun yanında Lucifer’in geri dönmesi için uğraşan tanrı babası ve kardeşleri diğer taraftan uğraşmaya devam etmektedir.

Lucifer dizisi konusu ve oyuncuları

Lucifer’in hikayesi her bölüm izleyiciyi fantastik öğeler ile kendine hayran bırakırken bir sonraki bölüme dair merak uyandırıyor. Bir yandan kendisini geri döndürmeye çalışan babası, bir yandan da Los Angeles Polis Departmanı’ndan Dedektif Chloe Decker ile mücadele eden Lucifer, tüm bunlardan bağımsız olarak şeytani dürtüleriyle de uğraşmak zorundadır. Lucifer, nihayetinde suçluları cezalandırmaya karar vererek Dedektif Chloe’ye yardım etmeke başlar. Ancak kendine has yöntemleri olan Lucifer için başka olayları tetikler. Her bölüm heyecanın katlandığı dizide siz de Lucifer’den korkacak ve olayların nereye varacağını merak edeceksiniz.

Lucifer Dizisi Oyuncuları

Tom Ellis

Lucifer dizisi oyuncuları - Lucifer Morningstar

Cehennem hükümdarlığını geride bırakan Lucifer karakterine başarılı oyuncu Tom Ellis hayat veriyor. Zeki ve kararlı bir karakter olan Lucifer, aynı zamanda insanları manipüle edebilen, yakışıklı ve çapkın bir adamdır. Şeytanı güçlerini suçluları cezalandırmak için kullanan Lucifer bu amaç doğrultusunda Chloe ile iş birliği yapıyor. Her yönüyle hayran bırakan karakter dizinin bu kadar sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri.

Lesley-Ann Brandt

Lucifer dizisi oyuncuları - Mazikeen

Lucifer’in cehennemdeki sağ kolu olan Mazikeen, bu göreve Dünya’da da devam etmek üzere Los Angeles’a geliyor. Mazikeen, güvenilir ve sadık bir dost olarak dizi boyunca Lucifer’e yardımcı oluyor. Bu nedenle Chloe hakkında endişeleri olan karakterin eğlenceli tavrı dizinin komedi sahnelerine de zemin hazırlıyor.

Lauren German

Lucifer dizisi oyuncuları - Chloe

Chloe, Lucifer ile işbirliği yapan bir polis memuru olmasının ötesinde bir karakter geçmişine sahip. Los Angeles Polis Departmanı’nda yer almadan önce oyunculuk yapan Chloe, ışıltılı hayatını bir kenara atarak suçluları yakalamaya başlar. Daha önce evlenip boşanan ve bu evlilikten bir kızı bulunan Chloe, eski kocası Dan ile aynı birimde çalışmaktadır. Başarılı dedektif, suçluları yakalamak konusunda kendisi kadar başarılı olan Lucifer ile birlikte çalışmaya başlar.

Rachael Harris

Lucifer dizisi oyuncuları - Dr Linda Martin

Rachael Harris, dizide Lucifer’e pek çok konuda yardımcı olan terapist Dr Linda Martin karakterine hayat veriyor.

D.B. Woodside

Lucifer dizisi oyuncuları - Amenadiel

Amenadiel, Lucifer’in Dünya’ya gelmesinden hoşnut olmayan kardeşi olarak dizide kendine yer buluyor. Kardeşinin peşinden Dünya’ya gelen Amenadiel, Lucifer’i cehenneme geri götürmekte kararlı.

Kevin Alejandro

Lucifer dizisi oyuncuları - Dan

Chloe’nin eski kocası olan Cinayet Büro Amirliği memuru Dan, Lucifer’in ani popülerliğinden son derece rahatsız. Chloe’yle tekrar bir araya gelmeye çalışan dedektifin Lucifer’le ilgili kötü planları bulunuyor.

Tricia Helfer

Lucifer Dizisi Oyuncuları - Charlotte Richards

Charlotte Richards rolünde gördüğümüz güzel oyuncu Tricia Helfer, Lucifer dizisinde Lucifer Morningstar’ın annesini canlandırıyor.

Aimee Garcia

Aimee Garcia, Los Angeles Polis Departmanı’nda çalışan, her zaman neşeli ve iyimser bir laboratuvar teknisyeni olan Ella Lopez’i canlandırır. Ella, genellikle suç mahallinde bulduğu kanıtlarla dedektiflere yardımcı olur ve karakterin hikayesi dizinin ilerleyen sezonlarında daha da derinleşir. Garcia’nın Ella’yı canlandırışı, izleyiciler tarafından çok sevilen bir öğe olmuştur.

Inbar Lavi

Inbar Lavi, Lucifer’ın eski aşkı ve cennetin ilk insan kadını Eve’yi canlandırır. Lavi’nin performansı, karakterin cennetteki monoton yaşamından kaçarak Dünya’ya geri dönme ve Lucifer ile yeniden bağlantı kurma hikayesine hayat verir.

Hayranlarının sadakati sayesinde devam eden dizi, 6. sezonuyla birlikte ekranlara veda etmiştir. Bu yazımızda sizelere Lucifer dizisinin konusu ve oyuncularıyla ilgili bilgiler aktardık. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Lost Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ekran hayatına 2004 yılında başlayan, bir zamanların fenomen dizisi Lost, günümüzde hala ilgiyle izlenerek mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir