Gelmiş Geçmiş En Sevilen Dizi Karakterleri

Yıllardır nesilleri ekrana kitleyen diziler günlük eğlencemizin bir parçası oldular. İyi kurgulanmış karakterler ise dizilerin can alıcı noktalarından. Akılda kalıcı hikayeleri ve kendilerine hayat veren oyuncuların göz alıcı performanslarıyla bu karizmatik karakterler izleyiciyi kendilerine çekmekte zorlanmıyor. Dramdan bilim-kurguya, komediden maceraya gelmiş geçmiş tüm dizilerin en öne çıkan 10 karakterini sizin için derledik.

Barney Stinson (How I Met Your Mother)

En iyi dizi karakterleri - Barney Stinson

Efsane sitcom How I Met Your Mother’ın favori karakteri Barney’e Neil Patrick Harris hayat vermektedir. “Muhteşem” ve “efsanevi” karakterimizin en büyük özelliği oldukça çapkın olmasıdır. Onun için kadınlardan daha önemli olan nadir şeyler: dostları, takım elbiseleri, 300 inç televizyonu ve ünlü taktikler kitabıdır.

Tryon Lannister (Game Of Thrones)

En iyi dizi karakterleri - Trayon Lannister

Dizinin uyarlandığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı George R.R. Martin’in de favori karakteri olan Tyrion; kıvrak zekâsı ve alaycı kişiliğiyle Lannister ailesinin en çok yönlü karakteridir. Doğumu yüzünden annesinin hayatını kaybetmesi ve cüce olması onun için ailevi ve sosyal problemleri beraberinde getirmiştir. “Küçük Şeytan” lakabına rağmen akılcı tavırları ve haklının yanında olmasıyla kardeşlerinden ayrılır. Kompleks hikayesi ve karakter gelişimiyle serinin yüzlerce karakteri arasından kendini öne çıkarmayı başarır. Dizide karaktere Peter Dinklage hayat verir.

Sherlock Holmes (Sherlock)

En iyi dizi karakterleri - Sherlock Holmes

Arthur Conan Doyle’un yazdığı karakter defalarca ekrana uyarlanmıştır fakat BBC’nin dizi versiyonu, yapımı ve Benedict Cumberbatch’in performansıyla izleyicinin favorisi olmayı başarmıştır. Özel dedektif olan “yüksek fonksiyonlu sosyopat” karakterimiz yanında daimî yardımcısı John Watson’la suçları çözmektedir. Mükemmel gözlem gücü ve üstün zekâsı sayesinde İngiltere’nin en karmaşık davalarının üstünden gelmektedir. Bu sırada Watson tüm davalarını bloğunda tüm dünya ile paylaşmaktadır.

Walter White (Breaking Bad)

En iyi dizi karakterleri - Walter White

Rutin bir hayatı olan kimya öğretmeni, akciğer kanseri olduğunu öğrenince hayatı değişir. Ailesinin kalan hayatlarını rahatça yaşayabilmeleri için halihazırda satıcı olan Jesse Pinkman ile ortak olur ve piyasadaki en iyi methi üretip satmaya başlarlar.  Gerekli gördüğü parayı biriktirmeye başlar fakat para beraberinde birçok problemi de getirir. Birçok kişi için gelmiş geçmiş en iyi karakter olarak görülen namı diğer Heisenberg’e Bryan Cranston hayat verir.

Michael Scott (The Office US)

En iyi dizi karakterleri - Michael Scott

Dunder-Mifflin Kağıt Şirketi’nin Scranton şubesinin kaçık müdürü. Narsist, tuhaf, kendisi yerine utandıran, ne olursa olsun kendisini üste çıkarabilen, bulduğu her fırsatta tüm dikkati üstüne çekmek isteyen bu eşi benzeri olmayan karakteri Steve Carell bu rol için yaratılmış gibi oynuyor. Kendisini çoğu zaman ciddiyetsiz ve gürültülü izlesek de olsa yeri geldiğinde arkadaşlarını düşündüğünü ve mantıklı kararlar verebildiğini de görebiliyoruz.

Doctor Who (Doctor Who)

En iyi dizi karakterleri - Doctor Who

İngiliz televizyonunun en bilindik bilim-kurgu yapımlarından olan Doctor Who, uzaylı Zaman Lordu Doktor’un evrendeki maceralarını konu alır. Rejenerasyon yeteneğiyle zamanı gediğinde farklı bedene bürünebilen karakter yıllarca farklı oyuncular tarafından oynanmış ve farklı nesillerden izleyici kazanmayı başarmıştır. Yanından yol arkadaşlarını eksik etmez ve feslere karşı bir zaafı olduğu kesindir. Günümüzde ilk kadın versiyonuyla On Üçüncü Doktor’a Jodie Whittaker hayat vermektedir.

Gregory House (House MD)

En iyi dizi karakterleri - Gregory House

New Jersey’deki Princeton-Plainsboro Hastanesi’nde bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzman ve Teşhis Ana Bilim Dalının Başkanı’dır. Teşhisi konulamayan vakaları engin medikal bilgisi ve güçlü gözlem gücü sayesinde çözer. Nitelikli ekibinin de ona birçok konuda katkısı bulunur. Bastonunu ve ağrı kesicilerini yanından ayırmayan doktor, huysuz ve alaycı tavırlarıyla tüm hastane çalışanlarını rutin olarak sınar. Karakteri İngiliz aktör Hugh Laurie canlandırmaktadır.

Elliot Alderson (Mr. Robot)

En iyi dizi karakterleri - Elliot Alderson

Antisosyal ve uyuşturucu bağımlısı Elliot, oldukça yetenekli bir hackerdir. Dünya devi bir teknoloji şirketinde çalışır ve sistemin düzeninden rahatsızdır. Bir gün metroda Mr. Robot onu bu düzeni değiştirmeye davet ettiğinde kabul eder ve macerası başlar. Kapüşonsever karaktere Rami Malek hayat vermektedir.

Dexter Morgan (Dexter)

En iyi dizi karakterleri - Dexter Morgan

Michael C. Hall’un canlandırdığı antikahraman, gündüz Miami Metro Polis Departmanı’nda adli uzman olarak çalışır. Geceleri ise “ailemizin seri katili” olarak mesai yapar. Jeff Lindsay’nin diziyle aynı isimli kitap serisinden, James Manos Jr tarafından ekrana uyarlanmıştır.

Thomas Shelby (Peaky Blinders)

En iyi dizi karakterleri - Thomas Shelby

Cillian Murphy’nin hayat verdiği Thomas Shelby, 1919’da İngiltere’nin, Birmingham şehrinde mafya babasıdır. Dizinin ismi başı olduğu çetesi Peaky Blinders’tan gelir. Soğuk bakışlı, sert ve duygusuz Tommy bu karanlık dünyada yükselmek için elinden geleni yapacaktır. Tabii tüm bunları yaparken elinden sigarası ve viskisi eksik olmayacaktır.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir