How I Met Your Mother Konusu ve Oyuncuları

19 Eylül 2005’te yayın hayatına başlayan ve 9 sezon boyunca devam eden How I Met Your Mother, bu istikrarlı başarısı ile televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olmayı başardı. CBS ekranlarında izleyiciyle buluşan dizi, aslında oldukça temel bir hikayeyi, olabilecek en eğlenceli şekilde işleyerek izleyenlerden tam not alıyor.

How I Met Your Mother, kendisinden önce büyük başarılar elde etmiş Amerikan sitcomlarını absürt mizahı ve derinlikli karakterleri ile birleştiriyor. Bu sayede dizi, kolaylıkla bağ kurabildiğimiz kahramanları ile kısa sürede izleyenlerin vazgeçilmezi olmayı başarıyor.

How I Met Your Mother Dizisi Konusu

How i met your mother dizisi oyunculari
How I Met Your Mother adından da anlaşılacağı üzere dizinin ana karakteri Ted Mosby’nin, çocuklarına anneleriyle tanışma hikayelerini anlatmasını konu alıyor. Ancak bu sıradan bir tanışma hikayesi değil. Ted Mosby, evleneceği kadının karşısına çıktığı anı anlatmak yerine, kendisini o ana getiren her deneyimi, her olayı ve başından geçen her rastlantıyı büyük bir hevesle çocuklarına anlatıyor. Ted’in 20’li yaşlarında başlayan bu serüven, karakterin en yakın arkadaşları olan Barney Stinson, Marshall Eriksen, Lily Aldrin ve Robin Scherbatsky’nin de dahil olmasıyla samimi bir dostluk hikayesine dönüşüyor.

Yeni mezun hevesli bir mimar olan Ted Mosby’nin hayattaki arayışları, uzun zamandır beraber olan yakın arkadaşları Lily ve Marshall’ın evlenme kararı almasıyla umutsuz bir noktaya taşınıyor. Hayatının kadınıyla tanışmak için sabırsızlanan romantik Ted, aynı gün dizinin bir diğer başrolü olan Robin Scherbatsky ile tanışıyor. Robin’e görür görmez aşık olan Ted için oldukça zorlu bir serüven başlamış oluyor. Ancak dokuz sezon boyunca Robin’in de dahil olmasıyla bu beş kişilik ekip, türlü maceralara atılmaya, Mc’Larens’ta takılmaya ve birlikte vakit geçirmeye devam ediyor.

How I Met Your Mother’ın Perde Arkası

How I Met Your Mother Konusu
How I Met Your Mother, ortaya çıkışından itibaren büyük bir titizlikle çekilerek ekranlara taşındı. Dizide yakalanan sahiciliğin en önemli nedenlerinden biri, bölüm aralarında bahsedilen internet sitelerinin ve sosyal medya hesaplarının gerçekte de yapım tarafından açılarak aktif tutulması. Barney Stinson karakteri tarafından sıklıkla referans verilen Barney’nin Blogu dahil olmak üzere pek çok internet sitesi günümüzde hala mevcut.

Bunun yanında dizinin güncel olaylara atıfta bulunarak ilerlemesi, izleyicileri kısa sürede içine almaya yardımcı oluyor. Dizinin yapımcıları Craig Thomas ve Carter Bays, How I Met Your Mother’ı kendi gençlik yıllarında yaşadıklarından yola çıkarak yarattıklarını açıkladı. Bir yanıyla gerçeğe dayanan olaylar, bu paralellik ile samimi bir üslup sağlıyor.

Çocuklarına olayları anlatan 52 yaşındaki Ted Mosby, Bob Saget tarafından seslendiriliyor. Bunun yanında 8. sezona kadar, dizinin asıl konusu olan anneyi göremiyoruz. Bu nedenle dizinin giderek şiddetini arttıran bir gizem öğesi mevcut.

How I Met Your Mother Oyuncuları

How I Met Your Mother’ın zaman içinde gelişen, oldukça kemik bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Ancak dizi, konuk oyuncu konusunda oldukça zengin. 5 ana kahramanın etrafında dönen diziye 9 sezon boyunca pek çok yıldız isim konuk oldu. Bunlardan bazıları, Enrique Iglesias, Katy Perry, Heidi Klum, Adriana Lima, Miranda Kerr, Britney Spears, Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Ashley Benson ve Mike Tyson’dır. Dizinin ana oyuncu kadrosu ise şu şekilde:

1. Sezon

HIMYM - Josh RadnorJosh Radnor

Dizinin başrol oyuncusu Ted Mosby’e hayat veren 44 yaşındaki oyuncu, How I Met Your Mother’ın ardından senaristlik ve yönetmenlik yapmıştır. Radnor’un canlandırdığı Ted karakteri, genç ve aşka inanan bir mimardır. Arkadaşlarına oldukça önem veren ve her fırsatta onlarla vakit geçiren Ted, bu sırada hayatının aşını aramaya hız kesmeden devam eder. Ancak bu uzun ve yorucu macerada hayat Ted’e hiç beklemediği sürprizler hazırlamıştır.

 

HIMYM - Neil Patrick

Neil Patrick Harris

Dizi tarihinin en ikonik karakterlerinden biri olan Barnet Stinson, Emmy Ödüllü oyuncu Neil Patrick Harris tarafından canlandırılmaktadır. Kendine has üslubu ve uslanmaz çapkınlığı ile Barney Stinson ekibin en komik ve en dinamik karakteridir. Neil Patrick Harris’in Barney Stinson performansı dizi tarihine birçok slogan ve birçok alışkanlık kazandırmıştır. Dizide sıkça adı geçen “Taktik Kitabı” dizinin başarısından sonra basılarak izleyenlere sunulmuştur.

 

HIMYM - Jason Segel

Jason Segel

Jason Segel tarafından canlandırılan Marshall Eriksen, Ted Mosby’nin en yakın arkadaşıdır. Lily Aldrin ile yaşadığı destansı aşk, Ted Mosby’nin zaman zaman umutsuzluğa kapılmasına neden olur. Marshall, son derece sadık, sevecen ve anlayışlıdır. İstikrarlı bir karakter gelişimine sahip olan Marshall Lily ile birlikte pek çok duygusal sahneye sahiptir.

 

 

himym - alyson hannigan

Alyson Hannigan

Alyson Hannigan’ın canlandırdığı Lily Aldrin, Ted Mosby ve Marshall Eriksen ile birlikte Wesleyan Üniversitesinde okumuştur. Burada tanıştığı Marshall Eriksen ile evlenerek ekibin sevimli çiftini meydana getirmektedir. İkili, macera dolu hayatlarında her daim birbirlerine sadık kalarak dizinin duygusal boşluğunu doldurmaktadır.

 

 

HIMYM - Cobie Smulders

Cobie Smulders

Ekibe en son dahil olan Robin, güzel oyuncu Cobie Smulders tarafından canlandırılmaktadır. Başlarda Ted Mosby’nin sevgilisi olarak kendine dizide yer bulan karakter, zaman içinde derinleşerek ekibin olmazsa olmaz üyelerinden biri haline gelmiştir. Uzun zamandır tanışan ekibe nazaran daha mesafeli ve soğuk olan Robin, dobra ve samimi kişiliği ile izleyenlere de kendini kısa zamanda sevdirmeyi başarmıştır.

 

Ashley Williams

Ashley Williams, Ted’in sevgilisi Victoria karakterine hayat veriyor.

 

 

 

 

2. Sezon

Joe Manganiello

Joe Manganiello, Marshall’ın üniversiteden arkadaşı Brad rolü ile diziye dahil oluyor.

 

 

 

 

Himym - Bryan Cranston

Bryan Cranston

Ünlü oyuncu ikinci sezonda Ted’in patroni Hammond karakterine hayat veriyor.

 

 

 

 

3. Sezon

Hiimym - Sarah ChalkeSarah Chalke

Sarah Chalke, Ted’in sevgilisi doktor Stella Zinman’ı canlandırıyor.

 

 

 

 

4. Sezon

Himym - Laura PreponLaura Prepon

Laura Prepon Ted’in eski sevgilisi Karen rolünü canlandırıyor.

 

 

 

 

5. Sezon

Himym - Benjamin KoldykeBenjamin Koldyke

Benjamin Koldyke, Robin’in iş arkadaşı ve sevgilisini canlandırıyor.

 

 

 

 

6. Sezon

Himym - Jennifer MorrisonJennifer Morrison

Jennifer Morrison, Ted’in sevgilisi Zoey karakterine hayat veriyor.

 

 

 

 

Kyle MacLachlan

Kyle MacLachan, Zoey’nin kocası kaptan George Van Smooth karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

7. Sezon

Kal Penn

Kal Penn, Robin’in sevgilisi terapist Kevin karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

Himym - Nazanin BoniadiNazanin Boniadi

Nazanin Boniadi, Barney’nin sevgilisi Nora karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

8. Sezon

Abby Elliott

Abby Elliott, Ted’in sevgilisi Jeanette karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

Becki Newton

Becki Newton, Barney’nin nişanlısı Quinn karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

9. Sezon

Wayne Brady

Wayne Brady, Barney’nin üvey abisi James karakterini canlandırıyor.

 

 

 

 

Cristin Milioti

Cristin Milioti, diziye adını veren anne karakterini canlandırıyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir