Marvel Sinematik Evreni’nin En Sevilen Karakterleri

Marvel yıllardır süper kahramanların hikayelerini başarıyla beyaz perdeye taşıyor. 2008’de Iron Man ile başlayıp bu yıl Avengers: Endgame ile sona eren bu süreçte birçok karakter ile tanıştık. Süper kahramanlar, tanrılar, bilim adamları, yapay zekalar ve çok daha fazlasını izlediğimiz bu fantastik evrende, tanıştığımız çoğu karakteri çok sevdik. Listemizde Marvel Sinematik Evreni’nin en iyi karakterlerini anlattık.

Tavsiye Yazı: Marvel Filmleri

En Sevilen Marver Karakterleri

Iron Man

En iyi MCU karakterleri - Tony Stark

Evrenin temellerini oluşturan Tony Stark zekâsı ve karizmasıyla hepimizi kendine hayran bıraktı. Karakter gelişimi en iyi yansıtılan karakter olan Tony’nin New York savaşı sonrası yaşadığı travma o kadar güzel anlatıldı ki, her hareketinde ona hak verdik. Dünya’yı kurtarmak için yaptığı fedakarlıklarla sinematik evrenin en iyi karakteri olmayı sonuna kadar hak ediyor.

Captain America

En iyi MCU karakterleri - Captain America

Tam bir vatan millet aşığı olan Captain America, 2.Dünya Savaşı’nda Amerika’nın en büyük kahramanı. Okyanusun dibinde donup kaldıktan yaklaşık 70 yıl sonra uyanıp Avengers’a liderlik yapmaya başladı ve hepimizin sevgisini kazandı. Peggy Carter ile yarım kalan aşk hikayesi ve yıllar boyunca Peggy’i sevmekten hiç vazgeçmemesi ise onu sevmemiz için ayrı bir sebep.

Thor

En iyi MCU karakterleri - Thor

Karakter açısından en çok gelişmeyi kat eden kahramanlardan biri de, şüphesiz Şimşek Tanrısı Thor. Thor’u ilk olarak şımarıklığı yüzünden çekici Mjolnir elinden alınmış ve dünyaya sürgün edilmiş bir şekilde izledik. İlerleyen zamanlarda sahip olduğu çoğu şeyi kaybetmesiyle olgunlaşarak gerçek bir tanrı haline geldi. Güçlü olmasının yanı sıra mizahi yönüyle de kendini sevdirmeyi başardı.

Hulk

En iyi MCU karakterleri - Hulk

Hulk gibi önemli bir karakterin sadece bir tane solo filmi olması bizi üzse de diğer filmlerde kendisini oldukça izleme fırsatı bulduk. Bruce Banner’ı çoğu zaman Tony ile birlikte yaptığı bilimsel çalışmalarla izlerken Hulk’ı ise sinirli şekilde etrafı yıkıp dökerken izledik. Başlarda kontrolsüz şekilde önüne geleni ezip geçen Hulk ilerleyen zamanlarda bu iki karakter arasında dengeyi sağlamayı başardı.

Black Widow

En iyi MCU karakterleri - Black Widow

Hikayesini sinemada izleyemediğimiz bu harika kadın bir SHIELD ajanı. Black Widow’la Iron Man 2 filminde tanıştık. Avengers: Age of Ultron’da geçmişinden birkaç kesit gösterildi ancak tam olarak nasıl yetiştirildiğini solo filminde izleme fırsatımız olacak. Ailesi olmadığından Avengers ekibini ailesi olarak gören Natasha, insanüstü yetenekleriyle birçok savaşta yer aldı.

Loki

En iyi MCU karakterleri - Loki

Çoğu zaman Loki’yi düşman olarak izlesek de hak ettiği saygıyı aradığından iyi karakterler listesine girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Tıpkı kardeşi Thor gibi sonlara doğru gösterdiği gelişim onu daha da sevmemizi sağladı.

Özellikle Thor: Ragnarok’un sonunda Thor’a gerçekten yardım etmesi fesatlık tanrısından bir Asgardian’a dönüşmesinde büyük rol oynadı.

Spider-Man

En iyi MCU karakterleri - Spiderman

Daha önce birçok filmini izlediğimiz Spider-Man’i MCU içerisinde daha farklı gördük. Avengers evrenine Captain America: Civil War filminde giriş yapan Spider-Man yaşı küçük olması sebebiyle diğer kahramanlara nazaran oldukça heyecanlı. Bu heyecanlı hallerini izlerken eğlendiğimiz kadar Tony Stark ile arasındaki baba-oğul ilişkisiyle de oldukça duygulandık.

Hawkeye

En iyi MCU karakterleri - Hawkeye

Tıpkı Black Widow gibi bir SHIELD ajanı olan Hawkeye, tam bir aile babası. Öyle ki, Thanos yüzünden ailesini kaybedince nasıl kafayı yediğini Endgame’de izledik. Ayrıca Black Widow ile nasıl başladığını bilmediğimiz bir dostlukları da mevcut.

Winter Soldier

En iyi MCU karakterleri - Bucky Barnes

Captain America: The First Avenger’da savaşçı bir karakter olarak izlediğimiz Bucky, Steve’in en yakın arkadaşıydı. Ancak biz onu öldü zannederken Captain America: The Winter Soldier filminde de izlediğimiz gibi HYDRA’nın yarattığı bir katil haline gelmişti. Sonradan bu zihin programlamasından kurtulmasıyla, karakterin birçok halini izlemiş olduk.

Doctor Strange

En iyi MCU karakterleri - Stephen Strange

Fantastik evrenin mistik yanını oluşturan Doctor Strange’in en önemli görevi Zaman Taşı’nın korumak. Infinity War ve Endgame’de bu görevini nasıl layığıyla yerine getirdiğini hep beraber gördük. Sinematik evrende onu bu kadar sevmemizin sebeplerinden birinin de, karizmatik oyuncu Benedict Cumberbatch tarafından canlandırılması olduğunu kabul etmek lazım.

Black Panther

En iyi MCU karakterleri - Black Panther

Tamamı vibranyumdan yapılmış olan kostümüyle gücüne güç katan Black Panther, teknolojik açıdan dünyadan çok üst seviyede olan şehir Wakanda’nın kralı olduğundan teknolojik anlamda da Avengers’a epey katkıda bulunuyor.

Scarlet Witch

En iyi MCU karakterleri - Scarlet Witch

Sahip olduğu gücün bir sınırı olmayan Scarlet Witch’i Avengers filmlerinde izleme fırsatı bulduk. Age of Ultron’da ikiz kardeşini, Infinity War’da ise sevgilisi Vision’u kaybetmesi onu tam bir intikamcı haline getirdi.

Ant-Man

En iyi MCU karakterleri - Scarlet Witch

Tıpkı Spider-Man gibi ekibe katıldığı için oldukça heyecanlı olan Ant-Man, bir kız babası ve kızı için yapabileceklerinin sınırı yok. Ant-Man kendisini hem komikliğiyle hem de kız babası olmasıyla sevdiriyor.

Star Lord

En iyi MCU karakterleri - Peter Quill

Mükemmel işlenen karakterlerden bir diğeri de Star Lord. Başlarda yanlış yola itilen br çocuk olarak gördüğümüz Star Lord’u sonlara doğru kahramanca bir şekilde izliyoruz. Karakter evriminin yanı sıra esprili kişiliği de onu en iyi karakterler listesine ekleyen sebeplerden.

Nick Fury

En iyi MCU karakterleri - Peter Quill

SHIELD’in başkanı olan Nick Fury’nin hikayesini pek bilmiyoruz ancak Avengers’ı kurması sebebiyle ona minnettarız.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

İlham Veren En İyi 13 Kişisel Gelişim Filmi

Kişisel gelişim filmleri, ilham veren öyküleri ile izleyenlere yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Farklı janrlardaki bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir