Freaks and Geeks Dizisi Konusu ve Oyuncuları

1999 yılında yayınlanmaya başlayan NBC yapımı gençlik dizisi Freaks and Geeks, kötü giden reytinglerinin kurbanı olarak 18 bölümle ekran hayatına veda etti. Freaks and Geeks, günümüzde büyük yapımlarda yer alan birçok jön ismin sektöre giriş yaptığı dizi olarak ayrıca önem taşıyor. Bu isimler arasında James Franco, Jason Segel ve Seth Rogen yer alıyor.

Komedi ve drama türündeki lise dizinin yaratıcısı Paul Feig’dir. Dizi yayınlandığı dönemde ilgi görmese de bitişinin ardından tüm zamanların en iyi dizileri listelerinde kendine yer buldu. Dizinin oyuncu kadrosuna dönemin yetenekli isimleri James Franco, Jason Segel, Seth Rogen, Linda Cardellini, Busy Philipps, Samm Levine ve Martin Starr yer alır.

Freaks and Geeks Dizisi Konusu

Freaks and Geeks, bir avuç problemli öğrencinin maceralı lise hayatını konu alır. Freaks ve Geeks olarak ikiye ayrılan bu lise grubu okul, aile ve ilişkilerle yaşadıkları problemleri çözmeye çalışır. Dizinin başrolündeki Lindsay, derslerinde oldukça başarılı olan saygın bir öğrencidir. Ancak babaannesinin ani ölümü üzerinde bu hayatını geride bırakarak kaçıklarla takılmaya başlar. Lindsay’ın değişen hayatı birçok macerayı da beraberinde getirir.

Freaks and Geeks Dizisi Oyuncuları

James Franco

Freaks and Geeks Oyuncuları - Daniel Desario

James Franco tarafından canlandırılan Daniel Desario, “Freaks” grubunun başını çekmektedir. Grubun ne zaman ne yapacağına karar veren Daniel, diğer üyeler gibi sürekli kafayı bulmaktadır. Derslerle arası değildir ve ailesiyle iyi anlaşamaz. Freaks grubunun diğer bir üyesi olan Kim ile çalkantılı bir ilişkisi vardır.

Jason Segel

Freaks and Geeks Oyuncuları - Nick Andopolis

Fenomen dizi How I Met Your Mother’daki Marshall rolüyle tanınan Jason Segel, dizide Nick Andopolis karakterine hayat vermektedir. Babasıyla hiç anlaşamayan karakter, neredeyse hiç ayık gezmemektedir. En büyük hayali baterist olmaktır. Dizinin başrolü Lindsay Weir ile ilişkisi bulunur. Babası Nick’in disiplinsizliğinden yakındığı için askeri okula göndermeyi düşünür.

Seth Rogen

Freaks and Geeks Oyuncuları - Ken Miller

Sevilen romantik komedi oyuncusu Seth Rogen, Ken Miller rolüne hayat verir. Daniel ve Nick’e göre daha geri plandadır. Genellikle grubun komedi yükünü üstlenmektedir. Herkesle ve her şeyle dalga geçer. Dersler ve aile konusunda problemleri bulunsa bile mantıklı bir öğrencidir.

Busy Philipps

Freaks and Geeks Oyuncuları - Kim Kelly

Busy Phillips’in canlandırdığı Kim Kelly karakteri, bencil ve umursamaz bir insandır. Grubun lideri Daniel ile sevgilidir. Aniden Freaks grubuna dahil olan Lindsay ile başlarda hiç anlaşamaz. Ancak ikili zamanla yakın arkadaş olarak birbirlerinin dertlerine ortak olurlar. Kim’in annesi ile ciddi problemleri bulunmaktadır.

Linda Cardellini

Freaks and Geeks Oyuncuları - Lindsay Weir

Lindsay Weir, dizinin merkezindedir. Başlangıçta aile ve okul hayatı oldukça düzgün olan Lindsay, babaannesini kaybettikten sonra sarsılır. Bu nedenle hiçbir şeyi umursamayan Freaks grubuna katılmaya karar verir. Burada Nick ile sevgili olur ve Kim ile yakınlaşır. Freaks grubundakiler gibi derslerini aksatmaya ve kafasını bulmaya başlar.

John Francis Daley

Freaks and Geeks Dizisi Oyuncuları - Sam Weir

Linday Weir’ın erkek kardeşidir. Karakteri, genç oyuncu John Francis Daley canlandırır. Okulun popüler çocukları tarafından sürekli dışlanmaktadır. Okulda uğradığı zorbalıklar yüzünden sert biri olmaya başlar. Genellikle ablasının arkadaşları Geeks takımı ile takılır.

Samm Levine

Freaks and Geeks Oyuncuları - Neal Schweiber

Neal, Geeks adı verilen çalışkan grubun içindedir. Zengin ve tanınmış bir aileden gelmektedir. Babası Yahudi bir dişçidir. Neal derslerine çok önem verir. Kendini okulun en yakışıklı öğrencilerinden biri olarak görmektedir. Karaktere, Samm Levine hayat vermektedir.

Martin Starr

Freaks and Geeks Oyuncuları - Bill Haverchuck

Dizinin en renkli karakteri olan Bill Haverchuck, Geek grubunda bulunan neşeli bir öğrencidir. Fiziksel olarak da çelimsizliği ile hemen göze çarpan Bill, bununla oldukça barışıktır. Annesiyle yaşar. Popülerlerin aksine her şey eğlenebilmektedir. Karaktere Martin Starr hayat verir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir