Gilmore Girls Konusu ve Oyuncuları

Herkese merhaba! Bugün sizlere bahsetmek istediğim dizi Gilmore Girls. Benim en sevdiğim diziler listesinde en başlarda yer almaktadır. İzledikçe izlemek isteyeceğiniz dizilerden biri. Bir anne kızın hayatına tanıklık ettiğimiz bir yapım. Hep beraber detaylı olarak inceleyelim.

Gilmore Girls, ABD’de WB tarafından 5 Ekim 2000’de yayınlanmaya başladı. Daha sonra 15 Mayıs 2007 tarihinde The CW Television Network kanalında 2000 – 2007 yıllları arasında toplam yedi sezon olarak yayınlanmıştır. Amerikan komedi-drama dizisidir. Dizi, Amy Sherman-Palladino tarafından yazılmış ve Lesli Linka Glatter tarafından yönetilmiştir. Emmy Ödülü kazanmış, Altın Küre ödüllerine aday olmuştur. Dizi, Türkiye’de ise CNBC-e televizyon kanalı tarafından gösterilmiştir. Bölüm sayısı toplamda 153’tür. 7.sezonu ile ekranlara veda etmiştir.

Gilmore Girls Konusu

32 yaşındaki Lorelai ve 16 yaşındaki kızı Rory , Stars Hollow adlı hayali bir kasabada yaşamaktadırlar. Lorelai Rory’e hamile kaldığı zaman kızının şimdiki yaşındaydı. Kızını tek başına Rory’in babasından yardım almadan büyütmektedir. Tek başına büyütme kararı Lorelai ile ailesi arasında büyük sorunlara sebep olmuştur. Lorelai’nin tek istediği kızının kendi gibi olmayıp başarılı ve kendinden emin bir hayatı olmasını istemektedir. Bir gün Rory’in ünlü Chilton okula kabul edilir ve işler işte o zaman değişmeye başlamıştır.

Lorelai ilk defa çaresiz kalıp ailesinden yardım istemek zorunda kalmıştır. Kızının okula gidebilmesi için gerekli maddi desteği ailesinden alır. Lorelai ve Rory arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Hem anne-kız ilişkileri vardır hem de en yakın arkadaş ilişkileri. Stars Hollow da onların ve kasaba sakinlerinin yaşamlarına şahit olmaktayız. Birbirinden renkli karakterler dizide yer almaktadır.

Gilmore Girls Oyuncuları

 • Lauren Graham – Lorelai Gilmore
 • Alexis Bledel – Rory Gilmore
 • Scott Patterson – Luke Danes
 • Kelly Bishop – Emily Gilmore
 • Edward Herrmann – Richard Gilmore
 • Keiko Agena – Lane Kim
 • Melissa McCarthy – Sookie St. James
 • Yanic Truesdale – Michel Gerard
 • Liza Weil – Paris Geller
 • Sean Gunn – Kirk Gleason
 • Matt Czuchry – Logan Huntzberger
 • Jared Padalecki – Dean Forester
 • Milo Ventimiglia – Jess Mariano

Lauren Graham

Lauren Helen Graham,16 Mart 1967 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. En bilinen rolü Gilmore Girls’de oynadığı Lorelai Gilmore’dur. TV Dizi “En İyi Kadın Oyuncu” dalında iki kere Altın Küre’ye aday olmuştur. “En İyi Kadın Oyuncu” dalında 2 kez Screen Actors Guild ödülü kazanmıştır. Lauren, 2 kez “Family Television” ödülü kazanmıştır.

Alexis Bledel

Kimberly Alexis Bledel, 16 Eylül 1981 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. En bilinen rolü Gilmore Girls’de oynadığı Rory Gilmore’dur. Hayranları Grinin Elli Tonu’nda oynaması için çok ısrarcı olmuşlardı fakat başrolü Dakota Johnson’a vermişlerdir.

Scott Patterson

Scott Gordon Patterson,, 11 Eylül 1958 doğumlu Amerikalı aktör ve müzisyendir. En bilinen rolleri Gilmore Girls’de Luke Danes ve Saw filmlerinde Özel Ajan Peter Strahm rollleridir.

Kelly Bishop

Kelly Bishop, 28 Şubat 1944 doğumlu Amerikalı oyuncu ve dansçıdır. Broadway müzikali A Chorus Line’da oynadığı Sheila karakteri ile ün kazanmıştır. Dirty Dancing ‘de Marjorie Houseman rolünde başarılı performanslar sergiledi. Gilmore Girls’de oynadığı Emily rolü de ünlenmesinde önemli rol oynamıştır.

Edward Herrmann

Edward Kirk Herrmann 21 Temmuz 1943 doğumlu Amerikalı bir aktör, yönetmen ve yazardır. Televizyonda Franklin D.Roosevelt , Gilmore Girls’de Richard Gilmore rolüyle , The Lost Boys’da Max ve tarihsel programlar için her yerde anlatıcı History Channel ve bu tür içinde PBS olarak yapımları Nova ve 1990’larda Dodge otomobil sözcüsü olarak yer almıştır.

Keiko Agena

Christine Keiko Agena 3 Ekim 1973 doğumlu Amerikalı bir aktristir. En bilinen rolü Gilmore Girls’de Lane Kim rolüdür. Halen daha FOX’un suç draması Prodigal Son’da NYPD tıp uzmanı Dr. Edrisa Tanaka’yı oynamaktadır.

Melissa McCarthy

Melissa Ann McCarthy, 26 Ağustos 1970 doğumlu Amerikalı aktris, komedyen ve senaristir.

Liza Weil

Liza Rebecca Weil 5 Haziran 1977 doğumlu Amerikalı bir aktristir. WB / CW komedi-drama dizisi Gilmore Girls ve Gilmore Girls: A Year in the Life’da Paris Geller rolüyle ünlüdür. Aynı zamanda How to Get Away With Murder dizisinde Bonnie rolü ile de tanınmaktadır.

Yanic Truesdale

Yanic Truesdale, 17 Mart 1970 doğumlu Kanadalı-Amerikalı bir aktördür. Televizyon dizisi Gilmore Girls’de Michel Gerard ile tanınmaktadır.

Matt Czuchry

Matt Czuchry, 20 Mayıs 1977 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. 28 Eylül 2009 tarihinden beri The Good Wife adlı dizide oynamaktadır. En bilinen rolü Gilmore Girls’de oynadığı Logan rolüdür.

Jared Padalecki

Jared Tristan Padalecki, 19 Temmuz 1982 doğumlu Amerikalı bir oyuncudur. Gilmore Girls’teki Dean Forester ve Supernatural’daki Sam Winchester rolleri ile tanınır. New York Minute, Mumya Evi 13. Cuma Ve Cry Wolf adlı filmlerde de rol almıştır. Supernatural dizisinden rol arkadaşı Genevieve Cortese ile evlidir.

Milo Ventimiglia

Milo Anthony Ventimiglia, 8 Temmuz 1977 doğumlu Amerikalı oyuncu ve film yönetmenidir. Gilmore Girls dizisindeki Jess Mariano ve Heroes dizisindeki Peter Petrelli rolleri ile tanınmaktadır. Babası Sicilya asıllıdır. Halen This is Us dizisinde Jack rolü ile oynamaktadır.

Yazar: Serra Uzcan

2000 doğumlu. Trakya Üniversitesi`nde Hemşirelik okuyor. Dizi, film ve kitapları yazmak hobileri arasında. Daha fazla yorum için instagram hesabıma bekliyorum.

Buna Da Göz At

Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir