Locke & Key Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez tarafından yazılan aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Locke & Key, 7 Şubat 2020’de Netflix’te yayınlandı. Aslında bu diziden önce birçok kez çekilmeye çalışılmış. 2011 yılında Steven Spielberg’ün yapımcısı olduğu bir dizi ekranlara gelecekmiş ama beğenilmemiş ve iptal edilmiş. Daha sonra Universal tarafından üçlü bir seri film olarak düşünülmüş fakat ondan da vazgeçilmiş. Son olarak da Hulu tarafından bir pilot bölüm çekilmiş ve ondan da vazgeçilmiş. Nihayet dokuz yıl sonra Netflix tarafından çekilmiş ve ekranlarımıza gelmiş. İyi ki de gelmiş…

Locke & Key Dizisi Konusu

Babalarının cinayete kurban gitmesinin ardından üç kardeş ve annelerinin küçük bir kasabaya taşınmasıyla başlıyor. Orada bütün kasaba için gizemli olan Locke ailesine ait Key House’ yerleşiyorlar. Ailenin küçük üyesi Bode’un evin yanındaki kuyudan fısıltılar duymaya başlamasıyla işler garipleşiyor ve evin “Key House” olmasının bir nedeni olduğu anlaşılıyor.

Locke & Key Dizisi Oyuncuları

Emilia Jones / Kinsey Locke

Üç kardeşten birisi olan Kinsey garip bir karakter. Korkularını yenmek isteyen bir genç kız diyebiliriz ama duygu durumu da çok değişken. Oldukça güçlü ve korkusuz da. Önemli ve özel bir karakter olduğunu düşünüyorum. 23 Şubat 2002 doğumlu olduğunu da söyleyelim. Küçük bir yaşta güzel bir iş çıkarmış. Doctor Who ve Londra’daki West End’de birçok tiyatro oyunun da rol almış.

Jackson Robert Scott / Bode Locke

Kardeşlerin en küçüğü Bode, bu olayları, anahtarları keşfeden ilk kişi. Minicik olmasına rağmen korkusuzluğu, cesareti insanı imrendiriyor. Çok tatlı, zeki ve meraklı bir çocuk. 2008 doğumlu olduğunu da bildirelim. Kendisini It Chapter One, It Chapter Two ve The Prodigy filmlerinden tanıyoruz. Korku filmlerinde oynayabilen çocuklar bana ruhsal olarak da hep çok güçlü gelmiştir. Jackson’a bir helal diyoruz ve bir sonraki oyuncumuza geçiyoruz.

Connor Jessup / Tyler Locke

Ailenin bir diğer çocuğu ise Tyler. Tam bir ergen, umursamaz, hoşlandığı kızın peşinde koşan, bu anahtarlar olayına en uzak olan ve karışmak istemeyen bir karakter. Aslında en akıllısı da olabilir 🙂 1994lü olduğu da hiç belli değil gerçekten. Oyunculuğun yanı sıra yazarlık ve yönetmenlik de yapmış.

Darby Stanchfield / Nina Locke

Bu üç güzel, zeki çocukların annesi Nina, çok tuhaf bir karakter. Tüm dizi boyunca Nina sahneleri ruhumu daralttı. Karakterden mi oyuncudan mı bilmiyorum ama keşke başka birisi oynasaymış. Mimiksiz, sahte gülücükle bütün bir sezonu geçirdi. Çocuklar zekalarını babalarından almış çok belli. Sinir olacağınız bir karakter diye düşünüyorum. Nina karakterini seven birisi olursa lütfen yorum yazsın. Hiçbir şey anlamayan, başka işlerle uğraşan bir anne. Çocukları umurunda bile değil. Dediğim gibi çok tuhaf ve uyuz bir karakter.

Laysla De Oliveira / Dodge

İşte gelelim korkunç, kötü, gizemli karakterimize. Kuyudaki kadın Dodge. Hırslı ama nasıl hırslı. Bu kadar saf karakterin içinde karanlıklar kraliçesi olmazsa olmaz. Yine de Nina’dan daha çok seveceğinizi düşünüyorum 😀

Petrice Jones / Scot Cavendish

Kinsey karakterinin aşığı Scot, çocuklarla aynı okula gidiyor. Kendi doğruları olan ve akıllıca kararlar veren tek kişi diyebilirim. Bana öyle geldi. Küçük ekibiyle dertsiz, tasasız film çekmeye çalışıyor.

Griffin Gluck / Gabe

Gabe’de bu küçük sinema ekibindeki bir başka karakter. Kinsey ile gayet iyi anlaşıyor ve Scot’ın tam tersi onu her konuda destekliyor.

Dizi Hakkında Genel Bilgiler

  • Yapım yılı: 2020
  • Tür: Fantastik, Doğaüstü Korku, Dram
  • IMDb puanı: 7.4
  • Sezon: 1
  • Bölüm Sayısı: 10

Keyif alarak izleyebileceğiniz bir dizi. İkinci sezon onayını aldığını da belirtelim 🙂

Yazar: Çiğdem Özaşır

1999, Kayseri doğumlu. Erciyes Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema 4.sınıf öğrencisi. Okumayı ve seyretmeyi çok sever, bir de bunları kendi hisleriyle yazıya dökmeyi daha çok sever!!

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir