Goblin Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yönetmen koltuğunda Lee Eun-Bok’un oturduğu, Asya dizileri deyince ilk akla gelenlerden olan fantastik, dram ve komedi türlü Goblin dizisi,  2 Aralık 2016 tarihinde izleyici ile buluşmuştur. Ekranlarda büyük beğeni toplayan, bu dizi pek çok ödül almıştır. IMDb’de 8.7 puan alan dizi, 16 bölümden oluşmaktadır ve  21 Ocak 2017 tarihinde final yaparak izleyiciye veda etmiştir.

Goblin Dizisi Konusu

Çok eski zamanlarda yaşamış olan Kim Shin, yenilgi nedir bilmeyen genç ve çok güçlü bir generaldir. Kim Shin’in kardeşi dönemin Kraliçesidir. Kim Shin, savaşa gitmeden önce Kral ile bir görüşme yapar ve Kral ona bir kılıç hediye eder. Ona savaştan sağ dönmemesini emreder. Kim Shin, ülkesini korur ve savaşı kazanarak Kralın yanına döner. Ancak Kral verdiği emri yerine getirmediği, sağ salim döndüğü için onu vatan haini ilan eder. Onu cezalandırmak için önünde önce Kraliçe olan kız kardeşini sonra tüm sevdiklerini öldürür. En sonunda Kralın hediye ettiği kılıç göğsüne saplanarak öldürülür.

Kral’ın istediği doğrultusunda öldürülen Kim, tanrılar tarafından Goblin’e dönüştürülür. Ölümsüz bir ruha sahip olan Goblin, başlarda kutsandığını zanneder fakat durum hiçte öyle değildir. Öldürdüğü insanlar yüzünden tanrılar onu lanetlemiştir. Asırlar boyunca yaşayan ve sevdiklerinin tek tek ölümünü izleyen Kim Shin, artık bu lanete ve acıya son vermek ister.

Kim Shin, lanetten kurtulmak için 900 yıl önce göğsüne saplanmış olan kılıcı çıkartmalıdır. Kılıcı çıkardığında küle dönüşüp ölecektir ve mutlak huzura kavuşacaktır. Bunun içinde gelinini bulmalı ve onunla evlenmelidir. Çünkü kılıcı çıkartabilecek tek kişi gelinidir.

Bir gün yaralı ve hamile bir kadın görür. Ölüm meleğinin öldürmesi gereken bu kadını, Kim Shin kurtarır. Ölü olması gereken bu kadın, bir zaman sonra bebeğini dünyaya getirir.  Tamamen şans eseri doğan Ji Eun-Tak adlı bu kızın hayatı Kim Shin ile tanışınca tamamen değişir. Sonra anlaşılır ki bu kız Goblin’in gelinidir ve ölüm meleği de her zaman peşinde olacaktır.

Goblin Dizi Oyuncuları

Gong Yoo

Kim Shin, yıllar önce önce ölümsüzlükle lanetlenen generalimizdir. Dönemin Kralı tarafından ihanete uğrar ve öldürülür. Lanetlendiği ölümsüzlükten kurtulmasının tek yolu, gelinini bulması ve onunla evlenmesidir. Bu karakterimize yetenekli ve ödüllü oyuncu Gong Yoo hayat vermektedir.

Kim Go Eun 

Ji Eun-Tak, annesi Goblin tarafından kurtarıldığı için şans eseri yaşamaktadır. Eğlenceli bir kişiliği olan karakterimiz, hayaletlerle konuşabilmektedir. Annesi öldüğü için teyzesi ve kuzeniyle yaşayan Ji Eun’un hayatı, Goblin Kim Shin ile tanıştıktan sonra tamamıyla değişir. Karakterimize başarılı ve ödüllü oyuncu Kim Go Eun hayat vermektedir.

Lee Dong Wook

Wang Yeo geçmişinde günahkar olduğu için tanrı tarafından Ölüm Meleği olarak cezalandırılmıştır. Hafızası silinmiş ve eski kaderini yaşamaya mahkum edilmiştir. Aralarında sürtüşmeler olsa da Kim Shin ile ev arkadaşı olan Wang, Sunny ile tanışınca istemsizce göz yaşları döker ve geçmişini hatırlamaya başlar. Karakteri Lee Dong Wook canlandırmaktadır.

Yoo In-na

Kim Sun tavuk restoranı işleten bir kadındır. Çok güzel olduğu için sürekli dikkat çeker. Adını Sunny olarak değiştiren Kim, Wang Yeo ile tanışınca hayatı tamamen değişir ve birden ağlayan bu adamı sorgulamaya başlar. Sunny karakterine ödüllü oyuncu Yoo In-na hayat vermektedir.

Yook Sung Jae

 Yoo Duk Hwa, büyük bir aile şirketinin varisidir. Ailesi Goblin’e hizmet eden 13. nesil olduğu için Goblin’in sırrını bilmektedir. Soylu olduğu kadar baş belası olan Yoo Duk, amcası Kim Shin sayesinde farklı bir hayat yaşamaya başlar. Yoo Duk karakterine ödüllü şarkıcı Yook Sung Jae hayat vermektedir.

Yazar: Hatice Şahintürk

Buna Da Göz At

Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bir kitap uyarlaması olan 6 bölümlük bir mini dizi Gözlerinin Ardında. Sarah Pinborough’nun 2017 yılında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir