The Ranch Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Merhabalaaar. Yeterince ilgi görmediğini düşündüğüm Netflix dizisinden bahsedeceğim. Netflix orijinal dizisi olan The Ranch 1 Nisan 2016’da yayımlanmaya başladı. Toplam 8 sezondan oluşuyor ve her bir sezonda da 10 bölüm yer alıyor. Oyuncu kadrosunda Ashton Kutcher, Sam Elliott, Elisha Cuthbert, Barry Corbin ve Danny Masterson gibi usta isimleri barındırıyor.

Özellikle tam bu aylarda izlenilecek tarzda olan The Ranch size sıcak, samimi, komik bir aile hayatını hissettirecek bir dizi. Biraz da konusuna değnelim.

The Ranch Dizisi Konusu

15 yıl süren yarı profesyonel futbol hayatında beklediği başarıyı elde edemeyen Colt, yıllar önce terk ettiği evine geri dönme kararı alır. Döndüğünde hiçbir şey eskisi gibi değildir. Eski sevgilisi nişanlanmıştır ve çiftlik zor zamanlardan geçiyordur. Colt’un dönmesine ne babası Beau ne de abisi Jameson namıdiğer Rooster sevinir. Babası çiftliği ve ailesini yarı yolda bıraktığı için sinirliyken abisi de bütün yükü kendine bıraktığı için Colt’a dargındır. Colt abisi ve babasına kendini affettirmek için her şeyi yapmak zorundayken evine de uyum sağlamaya çalışacaktır.

The Ranch Dizisi Oyuncuları

Ashton Kutcher/Colt Bennett
7 Şubat 1978 doğumlu Amerikalı bir aktördür. Kariyeri That ’70s Show’la yükselten sempatik oyuncu dizide Colt Bennett rolüyle karşımıza çıkıyor.

Danny Masterson/Jameson Bennett (Rooster)
13 Mart 1976 New York doğumlu aktördür. Kendisini Ashton Kutcher’da olduğu gibi That ’70s Show’dan tanıyoruz. The Ranch’te canlandırdığı Rooster rolü That ’70s Show’da canlandırdığı Steven Hyde rolüyle benzer.

Sam Elliott/Beau Bennett
9 Ağustos 1944 Kaliforniya eyaletinin Sacramento ilçesinde doğmuştur. Sam dizide duygularını dışarı belli etmeyen ama ailesi için her şeyden vazgeçen yani kısacası Amerikan komedi dizilerindeki klasik baba figürünü canlandırıyor.

Elisha Cuthbert/Abby Phillips
30 Kasım 1982 Kanada’da dünyaya gelmiştir. Elisha dizide Garrison Lisesi’nde öğretmenlik yapan Abby rolüne hayat veriyor. Abby Colt’un eski sevgilisidir. Colt gittikten sonra kendi hayatına devam etmiş ve Kenny’le nişanlanmıştır.

Debra Winger/Maggie
16 Mayıs 1955 Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaleti Cleveland Heights ilçesinde doğmuştur. Debra dizide Beau’nun eşi aynı zamanda Rooster ve Colt’un annesidir. Beau ile birçok konuda ayrıma düştüğü için boşanmıştır ve kendi barını işletmektedir.

Barry Corbin/Dale Rivers
16 Ekim 1940 ABD’li aktördür. Barry dizide veterinerdir. Hank’ten sonra dizideki en sevdiğim karakterlerden biridir. Her ne kadar az da görsek komik ve eğlenceli bir karakterdir.

Diğer Oyuncular
Kelli Goss/Heather
Megyn Price/Mary Roth
Grady Lee Richmond/Hank
Kathy Baker/Joanne
Molly McCook/Darlene Roth
Aimee Teegarden/Nikki
Wendie Malick/Lisa Neumann
Chasty Ballesteros/Tanya Showers
Dax Shepard/Luke Matthews
Debra Jo Rupp/Janice Phillips
Kurtwood Smith/Sam Peterson

Dizi Hakkında Genel Bilgiler

  • Yapım Yılı: 2016-2020
  • Tür: Komedi, Dram, Vahşi Batı
  • IMDB Puanı: 7.5
  • Ülke: Amerika

Dizide öne çıkan az karakter olduğu için bana daha samimi ve anlaşılır geldi. That ’70s Show’da yer alan çoğu karaktere yer verildiği için ara ara onun tadını verdiğini düşündüğüm bir dizi. Ancak burada bir parantez açmalıyım: That ’70s Show’un yeri ayrı tabii. Durum komedisi seviyorsanız kesinlikle bakmanızı öneririm. Şimdiden iyi seyirler dilerim. 🙂

Yazar: Zülal Sevde Han

1999, Gölcük doğumluyum. Erciyes Üniversitesinde Radyo Televizyon ve Sinema okuyorum. Bol bol izleyip izlediklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir