Good Omens Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Online dizi izleme platformlarının yarış içinde olduğu günlerde Netflix’in rakiplerinden biri olan Amazon Prime Video, orijinal yapımlarını seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Bu yapımlardan hayranlar tarafından en çok beklenenlerden biri olan Good Omens, Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın 1990’da yayınlan “Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch” adlı absürt komedi türündeki kitabından uyarlanmıştır. Gaiman kitabın filminin veya dizisinin yapılacağının sinyalini yıllar önce vermişti. Kitabın hayranlarını hayal kırıklığına uğratmak istemeyen yapımcılar oyuncu seçimleri ve senaryo uyarlamasını ince eleyip sık dokuyarak yaptıklarını belirttiler ve bu mayısta 6 bölümlük mini diziyi Amazon Prime platformunda yayınladılar.

Yayınlanır yayınlanmaz dizi Hristiyanların tepkisini çekti ve Netflix, dizi Amazon Prime’da yayınlanmasına rağmen, dizinin kaldırılması gerektiği ile ilgili binlerce geri bildirim aldı. Biz ise dizinin absürt bir kıyamet komedisi olduğunu, düşündürdüğü halde kendini çok da ciddiye almadığını belirtmek isteriz.

Good Omens Dizisi Konusu

Cennetin temsilcisi melek Aziraphale ve cehennemin temsilcisi şeytan Crowley dünyada asırlardır iyi ve kötünün dengesini sürdürmektedirler. Bir gün şeytanlar henüz bebek olan ve büyüyünce kıyameti getirecek olan Deccal’i seçilmiş ailenin bebeği ile değiştirmesi için Crowley’e teslim ederler. Crowley ise bu iş için çok gönülsüzdür çünkü dünyadan ayrılmak istememektedir. Bebeği doğru sandığı aileye teslim eder ve dünyayı en az onun kadar seven asırlık arkadaşı Aziraphale’e haber verir. İkisinin kıyameti durdurması gerektiği konusunda hem fikirdirler, bebeği gözleyip onu durdurmaya ikna edebileceklerine inanırlar. Ama yolunda gitmeyen olayalar vardır ve bu kararlarıyla tüm cennet ve cehennemi karşılarına almış olurlar.

Agnes Nutter ise 1500’lerde yaşamış bir cadı ve kahindir. Kehanetlerinin yazdığı bir kitabı ondan sonra gelecek soyuna bırakmıştır ve kıyametin kopacağından haberdar olan torunlarının torunlarından biri Deccal’in peşine düşer.

Good Omens Dizisi Oyuncuları

Michael Sheen

Good Omens oyuncuları - Aziraphale

Sheen, dünyadan sorumlu melek Aziraphale’e hayat verir. Aziraphale dünyanın nimetlerinden çok memnundur, yemeklerin en iyisi nerededir bilir, Londra’da nadir kitaplardan oluşan kocaman bir kütüphanenin sahibidir. Cennetteki savaş isteyen meleklerin aksine kimseyi incitmeyecek kadar naziktir, öyle ki düşmanı olması gereken Crowley ile bile en iyi arkadaşlardır.

David Tennant

Good Omens oyuncuları - Crowley

Çoğumuzun favori Doktor’u David Tennant, dizinin şeytanı Crowley’e hayat verir. Yılan gözlü ve daima güneş gözlüklü karakter Adem ve Havva’ya da yasak elmayı yediren kişidir. Aslında çok da kötü niyetli değildir ve gurur duyduğu kötülüklerin çoğunu insanlar kendi kendilerine yapmışlardır. Sarkastik ve alaycı tavırları ve arkadaşı Aziraphale için yaptıkları onu sevilebilir bir şeytan yapar. Arabasını ve Queen’i çok sever ve o da Aziraphale gibi bu dünyevi zevklerden vazgeçmek istemez.

Jon Hamm

Good Omens oyuncuları - Gabriel

Jon Hamm, Aziraphale’in patronu başmelek Gabriel’e hayat verir. Gabriel cennetin başındadır ve kıyametin kopup cennet ve cehennem arasındaki savaşın yaşanması gerektiğine inanır. Kendisinin egosu oldukça büyüktür, herkesten iyi olduğuna emindir ve insan dünyasında hoşuna giden tek şey ona layık olduğunu düşündüğü lüks kıyafetleridir.

Adria Arjona

Good Omens oyuncuları - Anathema Device

Agnes Nutter’ın soyundan olan cadı Anathema Device’a hayat verir. Anethema’ya soyundaki her çocuk gibi Agnes’in kitabı çalıştırılıp ezberletilmiştir. Bütün hayatını Agnes’in kehanetlerinin peşinde harcamaktadır ve kehanetlerde Deccal’ın bulunup kıyamete son verilmesi gerektiği yazar. O da Amerika’dan İngiltere’ye bunun için gelir, kehanetleri de takip etmeye devam eder.

Michael McKean

Good Omens oyuncuları - Shadwell

Kendini Cadı Avcısı Çavuş ünvanıyla tanıtan Shadwell’e hayat verir. Yaşlı bir kaçık olan Shadwell, Crowley ve Aziraphale dahil herkesi cadı avcısı bir ordusu olduğuna inandırır fakat elinde olan tek kişi daha yeni tanıştığı işsiz bir genç adamdır. En büyük hobisi ise komşusu Bayan Tracy ile atışmaktır.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir