Göz Çevresindeki Morluklar Nasıl Geçer?

Göz çevresi morlukları genetik olabildiği gibi uykusuzluk, aşırı stres ve sağlıksız beslenme sonucu da ortaya çıkabilir. Bu durum pek çok kadını rahatsız eder ve doğal yollarla nasıl çözülebileceği merak edilir. Öncelikle eğer genetik değilse sağlıklı beslenme, bol su içme ve düzenli bir uyku ile sigaradan ve stresten uzak durmaya çalışmak bu konuda size fayda sağlayabilir. Eğer genetikse, güzellik merkezlerinde operasyonlar geçici bir fayda sağlar ve oldukça maaliyetli işlemlerdir. Ayrıca her kadın operasyona başvurmayı güvenli bulmayabilir ve bu yüzden doğal yöntemler arayışına girer. Biz de bu yazımızda sizlere göz çevresi morlukları nasıl geçer ondan bahsedeceğiz.

  • Eğer göz çevresindeki morluklardan şikayetçiyseniz, aşırı miktarda kafein ve sigaradan uzak durmalısınız. Çünkü bu alışkanlıklar gözenekleri tıkar ve morluklara sebebiyet verir.
  • Oldukça bilinen bir yöntem olarak demlenmiş çaya pamuk batırmak ve bunu da gözlerde bekletmek de morluklara iyi gelmektedir.
  • Ayrıca gözaltlarına soğuk bir metal ürün yardımıyla masaj da , kan akışını hızlandırdığı için morluklar konusunda çare sunabilir.
  • Göz çevresine, cildin hava almasını engelleyecek kozmetik ürünleri sürmekten kaçının ve cildinizin temizliğine dikkat edin.
  • Meyve ve sebzelerden vitamin almaya özen gösterin.
  • Bol su tüketin.

Şimdi gelelim doğal yöntemlere

Papatya çayı ile göz çevresi morluklarından kurtulma:

Papatya çayı, içildiğinde sindirim sistemine olan faydalarının yanısıra cilde uygulandığında da oldukça işe yarar. 1 çiğ patatesi rendeleyin ve püre kıvamına getirin. Ardından bir saat bekleyin. Daha sonra demlediğiniz ve hafif ılınmış papatya çayı ile göz çevrenizi yıkayın.

 

Salatalık suyu :

Salatalık, içerdiği yüksek orandaki su sayesinde cildin ihtiyacı olan nemi karşılar ve morluklara iyi gelir. Salatalığı katı meyve sıkacağından geçirin ve çıkan suyu bir pamuk yardımıyla göz çevrenize sürün.  Bu tarifi her gün uygulayabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken şey, salatalığın mevsiminde alınmış olmasıdır.

Buz veya soğuk su:

Gözaltı morlukları için, soğuk su veya buz ile masaj yapılabilir. Bu uygulama kan akışını hızlandırır ve bu sayede morlukladan kurtulmanızı sağlar.

Tatlı badem yağı

Badem yağı, sağladığı pek çok fayda ile kadınların vazgeçilmez çözümleri arasındadır. Göz çevresi morlukları için de oldukça etkilidir. Parmaklarınıza biraz badem yağı sürün ve gözünüze denk getirmemeye çalışarak bir kaç dakika masaj yapın. Dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Maydanoz ve yoğurt karışımı

Metabolizmayı hızlandırması, doğal bir antioksidan olması ve detoks için vazgeçilmez olması nedeniyle maydanoz eşsiz bir nimettir. Göz çevresi morluklarına ne iyi gelir diye düşündüğümüzde şüphesiz ki akla maydanoz gelir. Maydanoz ile hazırlanacak karışım ise şu şekilde

Malzemeler:

  •  3 yemek kaşığı maydanoz
  • 2 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı:

3 yemek kaşığı maydanoz ile 2 yemek kaşığı yoğurdu blenderdan geçirin. Daha sonra bir fırça veya parmaklarınız yardımıyla göz çevrenize sürün. Bu uygulamayı yatarak yaparsanız daha rahat bir uygulama elde edersiniz. 15 dakika bekleyin ve ardından bol su ile iyice durulayın. Ardından göz çevrenize, zararlı içeriklerden arındırılmış bir krem sürün ve bu tarifi haftada bir kez uygulayın.

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

Benzamycin Krem

Benzamycin Sivilce Kremi Hakkında Tüm Bilgiler

Benzamycin sivilce kremi özellikle yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin tedavisinde kullanılan son derece etkili bir jeldir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir