Hakan: Muhafız Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Son dönemlerde güncel medyanın seyrini değiştiren platform Netflix, farklı ülkelerdeki pek çok yapımı uluslararası sahada görücüye çıkardı. Kitlesini giderek büyüten platform, bu sayede oldukça zengin bir içerik skalasına sahip oldu. Hakan: Muhafız, tüm dünyaya arz edilen ilk Türk yapımı Netflix dizisi olarak ekranlardaki yerini aldı.

Hakan: Muhafız, birçok ilke ev sahipliği yapması nedeniyle 14 Aralık 2018 tarihinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Netflix’in ilk Türk dizisi olan Hakan Muhafız, tercih ettiği janr nedeniyle de oldukça cesur. Çünkü dizi, iyi örneğine az rastlanan süper kahraman janrına hizmet ediyor. Üstelik Türk dizi sektöründe bugüne kadar hatırı sayılır bir örneğine rastlamadığımız bu tür, bilim kurgu ve fantastik öğelerle birleşince ortaya oldukça ilgi çekici bir yapım çıkıyor.

Hakan: Muhafız dizisi konusu ve oyuncuları

Dizinin senaryosu, Nilüfer İpek Gökdel’in “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adını taşıyan kitabından uyarlandı. Uyarlanan senaryonun çekiminde ise Can Evrenol, Umut Aral, Gönenç Uyanık ve Gökhan tiryaki gibi yönetmenlerin imzası yer alıyor. İlk sezonu ile globalde birçok başarı elde eden dizi, 26 Nisan’da ikinci sezonuyla ekranlara geldi. 3. sezon onayını da alan Hakan: Muhafız için macera kaldığı yerden devam edecek.

Hakan: Muhafız Dizisi Konusu

Hakan: Muhafız, İstanbul’da sıradan bir hayat yaşayan Hakan’ın, hiç beklemediği anda büyük bir sorumlulukla karşılaşmasını konu alıyor. Daha önce hiç bilmediği dünyalarda var olan ölümsüzlerin şehri tehdit etmesi sonucu İstanbul’un koruyucusu haline gelen Hakan, şehri düşmanlardan koruyan son muhafız sıfatına da sahip olur. Ancak bu iş, tahmin ettiğinden çok daha zorlu ve karmaşıktır.

Son muhafız olmasıyla birlikte kendini bir anda olayların içinde bulan Hakan, bu süre içerisinde düşmanlarını tanıyacak ve şehri koruma yolunda etkili hamleler yapacaktır. Ancak hayatına değer verdiği insanların dahil olmasıyla bu iş daha da zorlaşır ve Hakan tercih yapmak zorunda kalır.

Sürükleyici hikâyesi sayesinde izleyicilerden tam not alan dizi, senaryosunun ötesinde görsel bir başarıya sahip. İstanbul’u merkez alan dizi, şehrin tüm doğal güzelliklerine bölümlerde yer vererek aynı zamanda Dünya’ya İstanbul’u tanıtma görevini de başarıyla ifa etmiş. Bunun yanında dizinin, bölümlere yayılmış, doyurucu müzikleri de bulunuyor.

Hakan: Muhafız Dizisi Oyuncuları

Çağatay Ulusoy (Hakan)

Hakan Muhafız - Çağatay Ulusoy
Dizinin başrolü Hakan rolüne hayat veren başarılı oyuncu Çağatay Ulusoy, ilk Netflix yapımı projede büyük bir sorumluluğu üstleniyor. Süper kahraman olarak karşımıza çıkan oyuncu, dizide İstanbul’u korumakla görevli. Gizemli düşmanları ile savaşan Hakan’ın dizideki çatışmaları ve ikili ilişkileri dizinin en önemli hususlarından biri.

Ayça Ayşin Turan (Leyla)

Ayca Ayşin Turan - Hakan Muhafız
Ayça Ayşin Turan, Leyla Sancak rolü ile dizide Hakan’ın hoşlandığı kız olarak kendine yer buluyor. Faysal karakterinin şirketinde yönetici olarak çalışan oyuncu, güzel ve başarılı bir karaktere hayat veriyor.

Hazar Ergüçlü (Zeynep)

Hazal Ergüçlü - Netflix
Hazar Ergüçlü, Hakan’ın dizideki en yakın arkadaşı olan Zeynep Erman karakterine hayat veriyor. Hakan’ın içine düştüğü gizemli durumlarda en büyük sırdaşı olan karakter, bu sayede dizinin önemli bir ayağı haline geliyor.

Okan Yalabık (Faysal)

Okan Yalabık - Netflix
Dizide adını sıklıkla duyduğumuz Faysal Erdem karakterine hayat veren başarılı oyuncu Okan Yalabık, gizemli bir iş adamı olarak hikâyede yer alıyor. Ancak Faysal karakterinin hikayesi her bölüm biraz daha derinleşerek dizinin mihenk taşlarından biri haline geliyor.

Burçin Terzioğlu

Burçin Terzioğlu - Hakan Muhafız
Diziye ikinci sezonunda dahil olan güzel oyuncu Burçin Terzioğlu, bu kez Rüya karakteri ile karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü ve tutkulu bir kadın olan Rüya, istediğini elde etmek için her şeyi yapan manipülatif ve zeki bir kadındır. İstediğini almak uğruna olaylara müdahale etmeyi seven karakterin yolu, eninde sonunda Hakan ile kesişir.

Engin Öztürk

Engin Öztürk - Hakan Muhafız

Burçin Terzioğlu gibi diziye ikinci sezonunda katılan Engin Öztürk, Hakan’ın, öldüğünü sandığı abisini canlandırmaktadır. Karakter, Hakan gibi muhafız soyundan gelmektedir.

Not: Hakan: Muhafız 3. sezon onayını almış durumda ve 3. sezonda diziye katılacak oyuncuları daha sonra ekleyeceğiz.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir