En İyi Ryan Gosling Filmleri: Birbirinden Güzel 8 Film

Ryan Thomas Goslingya da Hollywood’da herkesin onu bildiği ismiyle Ryan Gosling Kanada asıllı karizmatik oyuncu. Aslında birçok kişi için Ryan Gosling romantik komedi filmlerinin aranan yüzü diyebiliriz. Eğer romantik komedi filmlerine aşinaysanız Ryan Gosling’le en azından bir kere de olsa yollarınızın kesiştiğini söylesek hata etmiş olmayız büyük ihtimalle.

Onu bu denli iyi bir oyuncu yapan şüphesiz ki sadece karizması değil. Aşırı yetenekli ve inanılmaz oyunculuğunun yanı sıra duygusal erkek rolünü de çok iyi yapabilmesi romantik komedi sektörü için onu aranan bir adam haline getirmiştir. 2011 senesinden beri oyuncu Eva Mendes’le evli olan Ryan Gosling daha önce Akademi Ödülü adaylığına da layık görüldü. Öyle ya bu duygusal romantik erkeğin “En İyi Öpüşme Sahnesi” dalında bir MTV ödülü bile var. Aynı zamanda La La Land filmiyle de en iyi film Altın Küre ödülünü aldığını söylemekte fayda var. Gelin o halde birlikte Ryan Gosling’in filmlerini inceleyelim ve onu daha yakından tanıyalım.

Remember the Titans – Unutulmaz Titanlar

Ryan Gosling filmleri - Unutulmaz Titanlar

Yapım Yılı:2000
IMDB Puanı: 7,8

Listemizin içinde birçok güzel film var ve sıralamanın kafamıza göre olduğunu belirtmek isteriz öncelikle. Yani 1 numarada Unutulmaz Titanlar var diye en iyi Ryan Gosling filminin Unutulmaz Titanlar olduğunu söylemiyoruz. Siz konularını okuyup kendiniz en beğendiğiniz filmi seçip izlerseniz sizin için daha güzel olabilir.

Peki neden Unutulmaz Titanlar listede. Hem konusu hem oyunculukları bakımından muazzam olan bu filmi kesinlikle izlemenizi öneriyoruz. 1970’lerin Virginia’sında hakim olan ırkçılık esnasında bir futbol koçu olan Herman Boone’un futbol koçu arayan bir takımın başına geçmesi ve ardından gelen derin düşüncelerle kaplı olan ince ince döşenmiş bir senaryoyu hep beraber takip ediyoruz.

The Notebook – Not Defteri

Ryan Gosling filmleri - the Notebook
Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 7,9

Belki de en popüler Ryan Gosling filmidir diyebiliriz The Notebook için. Hem sımsıcacık hikayesiyle içimizi ısıtması bakımından, hem gözlerimizin yaşını akıtan sahneleri içerisinde barındırması bakımından hem de Rachel McAdams ve Ryan Gosling’in inanılmaz uyumlarından ötürü The Notebook daha şimdiden kült bir film haline gelmiştir.

Şüphesiz filmin en güzel detaylarından birisi ise flashback şeklinde ilerlemesi ve ihtiyar bir adamın sararmış defterine karalanan aşk hikayesini okumaya başlayarak filme geçilmesidir. Filmde aralarında sınıf farkı olan ve ekonomik anlamda birbirlerinden çok farklı olan 17 yaşındaki Allie ve Noah arasındaki yakınlaşma gözler önüne serilir. Fakat İkinci Dünya Savaşı’nın yakınlaşmasıyla ayrılık da yakınlaşıyordur. Yılın en iyi öpüşme ödülünü dahi alan film tam bir şaheser.

La La Land – Aşıklar Şehri

Ryan Gosling filmleri - La La Land
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 8,0

Listemize yakın tarihten bir filmle devam edelim. Ödülleri silip süpüren 2016 yapımı La La Land tam da Ryan Gosling için yazılmışçasına uygun olan bir film. Müzikal türünde bir başyapıt olan filmde Ryan Gosling’e güzeller güzeli oyuncu Emma Watson eşlik ediyor. Sanat tutkunu olan Sebastian ve Mia’nın Los Angeles’ta trafiğin sıkışık olduğu bir anda hayatlarının kesişmesiyle başlayan film bize çok sıcak duygular hissettirerek devam eder.

Özellikle filmin senaryosunu yazan kişinin Akademi Ödülü kazanan Whiplash filminin senaristi Damien Chazelle’in yazması da filmin ne kadar izlenmesi gereken bir film olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor.

The Big Short – Büyük Açık

Ryan Gosling - Büyük Açlık
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 7,6

2016 Ocak ayında vizyona giren film tam bir yıldızlar geçidi. Kadrosunda birbirinden ünlü yıldızları bulunduran film senaryosuyla da seyircileri hızlıca çekiyor. Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt, Karen Gillan gibi yıldızları kadrosunda bulunduran bir Adam McKey filminin kötü olma ihtimaşi var mı zaten? Michael Lewis’in bestseller kitabından uyarlanan film bankaların, hükümetin, medyanın dikkatini bir türlü çekemeyen ekonomik krizi önceden görmüş ve bunu fırsata çevirmek için planlar yapmaktadır. Özellikle gerçek hayata yakınlığı ve günümüz bankacılığının karanlık taraflarını ekrana taşımasıyla da The Big Short en iyi filmler listesindeki yerini çoktan aldı diyebiliriz.

Drive – Sürücü

Ryan Gosling filmleri - Drive
Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 7,8

Aksiyon, Gerilim türündeki filmde Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston gibi yıldızları görmek mümkün. Filmde bir Hollywood dublörü olan ve çok iyi araba kullanan bir araba sürücüsünün geceleri de soygunlara katılışı ve araba kullanma başarısını soygunlarda kullanması asıl konu. Güzeller güzeli komşusu ondan hapisteki kocasına yardım etmesini istediğinde sürücü bunu kabul eder ve işler tam olarak burada karışır.

Los Angeles’ın en tehlikeli adamı artık onun peşindedir. Ve bundan kurtulmanın tek bir yolu vardır; sürmeye devam etmek.
Ryan Gosling’in muhteşem bir oyunculukla süslediği ve bizi adeta kendisine hayran bıraktırdığı film hem aksiyon sahneleriyle hem de gerilimiyle bizi adeta ürpertecek.

Crazy Stupid Love – Çılgın Aptal Aşk

Ryan Gosling filmleri - crazy stupid love

Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 7.4

Ryan Gosling’in olduğu listede en çok göreceğiniz film türünün romantik komedi olduğunu söylemiştik size. İşte o filmlerden biri daha. Steve Carell, Ryan Gosling, Julian Moore, Emma Stone gibi yıldızları bir arada bulunduran izlemesi gayet keyifli bir romantik komedi filmi.

Harika bir hayatı var gibi görülen ve muhteşem bir evi, genç bir karısı olan Cal’ın rüyası uyandığı an biter.

O aslında karısı tarafından aldatılmış 40’lı yaşlarında yalnız kalmış zavallı bir adamdır. İşte bu sırada tanıştığı Jacob’dan çapkınlık öğrenen ve hayatını güzelleştirmeye çalışan Cal’ın hayatını izleriz Crazy Stupid Love’da. Romantik komedi izleyeceklere defalarca önerilmiş olan bu filmi izlemenizi ve eğlenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

The Nice Guys – İyi Adamlar

Ryan Gosling - the Nice Guys
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 7,4

Listemizdeki en iyi filmlerden bir diğerinde sıra. Ryan Gosling ve Russell Crowe gibi iki Hollywood devini bir araya getiren 2016 yapımı filmin yönetmeni Shane Black. Filmde biri şanslı ve fazlasıyla sakar olan diğeriyse meraklı ve araştırmacı olan iki dedektif görürüz. Bu iki dedektif beraber çalışarak bir cinayetin perdesini aralamak için çabalayacaktır. Polisiye komedi türünün en iyi örnekleri arasında olan filmi izlemenizi öneriyoruz.

The Place Beyond the Pines – Babadan Oğula

Ryan Gosling filmleri
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 7,3

Ryan Gosling’i genelde komedi içerikli romantik ya da polisiye filmlerde gördüğümüzden bahsettik. Fakat bu sefer bambaşka bir performansla karşımızda. Başrollerinde Eva Mendes, Bradley Cooper gibi yıldızlarla beraber eşlik ettiği Babadan Oğula filmi tam bir dram ağırlık gerilim filmi. Yetenekli bir motorsiklet sürücüsü olan Luke’un karnaval karnaval gezerek dublörlük yapmasıyla filme başlarız.

New York’ta eski sevgilisiyle karşılaşmasının hemen akabininde ondan bir çocuk sahibi olduğunu öğrenir. İşte bu kısımda Luke için her şey farklı olur. Hayatını baştan yola koymak isteyen Luke bir süre sonra da çocuğuna ve karısına daha iyi bir hayat sunabilmek için pis işlere bulaşacaktır.

Listemizde sizlerle Hollywood’un en popüler yıldızlarından biri olan Ryan Gosling’in en çok sevilen ve kesin olarak izlemenizi düşündüğümüz filmleri paylaştık. Sizlerin de listede kesin olması gerektiğini düşündüğünüz filmler varsa paylaşabilirsiniz.

Yazar: İrem Şirin

1994 yılında İstanbul'da doğdu. Şu an University of Palermo'da Çevre Mühendisliği okuyor. Gündelik hayatından arta kalan zamanını yazarak geçirmeyi seviyor.

Buna Da Göz At

İlham Veren En İyi 13 Kişisel Gelişim Filmi

Kişisel gelişim filmleri, ilham veren öyküleri ile izleyenlere yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Farklı janrlardaki bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir