En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri

Dünyanın en iyi oyuncusu kimdir diye sorarsanız birçok farklı cevap alabilirsiniz. Fakat insanların vereceği en fazla cevap büyük ihtimalle Leonardo DiCaprio’dur. Aslında onu efsane yapan birçok film vardır fakat hak ettiği halde birçok farklı filmle Oscar ödülü almaması insanların ona ekstra sempati duymasını sağlamıştır şüphesiz.

90’ların başında reklam filmleriyle yüzünü Amerika’ya tanıtan ve bir daha hiç unutturmayacak olan yıldız oyuncunun kariyerinde birçok farklı film vardır. Gelin sizlerle beraber Leonardo DiCaprio filmografisindeki en iyi filmleri inceleyelim ve izlemediğiniz filmler varsa sizler de hemen izlemeye başlayın. Listemiz filmlerin IMDB puanına göre sıralanmıştır. Herhangi bir sıralama söz konusu değildir.

En İyi 12 Leonardo Dicaprio Filmi

Inception – Başlangıç

Inception filmi konusu
Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 8,8

Christopher Nolan ve Leonardo DiCaprio işbirliğinin meyvesi olan Inception tam anlamıyla bir yıldızlar geçididir. Filmde DiCaprio’ya Marion Cotillard, Michael Caine, Joseph Gordon Levitt, Tom Hardy, Cillian Murphy gibi yıldızlar eşlik ediyor. Filmde DiCaprio, insanların rüyasına girerek bilinçaltında yatan müthiş fikirleri çalan bir fikir hırsızı olan Dom Cobb karakterini canlandırıyor. İzlememiş olmanız çok az bir ihtimal olsa da eğer filmi izlemediyseniz hemen bu yazıyı kapatıp filmi açmanızı öneririz.

The Departed – Köstebek

The Departed
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 8,5

Martin Scorsese tarafından yönetilen filmde Jack Nicholson gibi usta bir ismi ve Matt Damon’ı Leonardo ile beraber izliyoruz. Filmde mafya tarafından yetiştirilen köstebeklerin polis teşkilatına, polis teşkilatı tarafından yetiştirilen köstebeklerin ise mafyanının arasına erken yaşlarda sızdırılmasıyla gelişen olayları izliyoruz. Aynı zamanda En İyi Film Oscar’ını alan yapıt tam anlamıyla bir başyapıttır.

Django Unchained – Zincirsiz

Django Unchained
Yapım Yılı: 2012
IMDB Puanı: 8,4

Usta bir oyuncu olunca her filminizde usta bir yönetmenle çalışıyorsunuz. Django’da bir Quentin Tarantino – Leonardo DiCaprio iş birliği. Filmde Jamie Foxx’un canlandırdığı Django karakteri eskiden kölelik yaparken efendisi olan kişinin başına ödül konduğunu öğrenince ödül avcısı olan Dr. Schultz’la beraber işbirliği yapar ve eski patronunu bulmak için kolları sıvazlar. Filmde Christopher Waltz gibi efsane bir oyuncunun yer alması da filmi ekstra kaliteli yaşan şeylerden.

The Wolf of Wall Street – Para Avcısı

The Wolf Of Wall Street
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 8,2

Leonardo DiCaprio The Revenant filmiyle çoktan hak ettiği Oscar ödülünü kazanırken onun daha önce hak ettiğini söyleyenlerin iddia ettiği iki filmden biri. Filmde usta işi bir oyunculuk sergileyen DiCaprio’ya Margot Robbie eşlik ediyor. Kitap uyarlaması olan filmde Jordan Belfort’un telefonda satış çalışanıyken başarısıyla zamanla yükselerek Wall Street’in kurdu oluşunu anlatıyor. 180 dakikalık bir şaheser olan film dünya genelinde tam 392 milyon dolar hasılat elde etmiştir.

Shutter Island – Zindan Adası

Shutter Island film incelemesi
Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 8,1

Oscar’ı daha önceden kazanması gerektiğini iddia eden kişilerin ileri sürdüğü bir diğer filmdir Zindan Adası. Leonardo DiCaprio’nun Martin Scorsese yönetiminde oynadığı bir diğer film olan Zindan Adası size doyumsuz bir film zevki yaşatıyor. Özellikle filmin sonunda yaşayacağınız şaşkınlığı hayatınız boyunca unutmayacağınıza emin olabilirsiniz. Filmde kaybolan bir akıl hastası için araştırmalara başlayan iki polis memurunun hikayesi anlatılıyor. Filmde Shutter Island’daki akıl hastahanesine çalışma yürütmek için giden Teddy ve Chuck’ın gizemli hikayesi seyirci önüne seriliyor.

Catch Me If You Can – Sıkıysa Yakala

Catch me if you can
Yapım Yılı: 2002
IMDB Puanı: 8,1

Steven Spielberg tarafından yönetilen ve Leonardo DiCaprio ve Tom Hanks’i biraraya getiren filmin kötü olmasına imkan var mı sizce? Tabi ki de yok. 20’li yaşlarında FBI’a kök söktüren Frank Abagnale karakterini canlandırdığı filmde DiCaprio büyük ustalarla çalışmasına rağmen fazlasıyla ustaca bir oyunculuk sergiliyor. FBI peşindeyken FBI’la oyunlar oynayan ve onları adeta çılgına çeviren Frank’ı yakalamak için herkes seferber olsa da hiç de kolay olmayacaktır.

The Revenant – Diriliş

The Revenant film incelemesi
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 8,0

Usta yönetmen Alejandro Inarritu tarafından yönetilen ve DiCaprio’yu hak ettiği Oscar ödülüne sonunda kavuşturan film 2015 yılında çıkmasına rağmen tam anlamıyla bir kült film olacaktır. Hem Leonardo’nun hem de Tom Hardy’nin harika oyunculuğuyla süslenen filmde Hugg Glass karakterine hayat veren DiCaprio’nun karakteri hayvan kürkleri için avlanan bir ekipte çalışmaktadır. Fakat bir gün kendisine saldıran bir boz ayı yüzünden ağır yaralanan ve ekibin kendisini bırakmak zorunda kaldığı yerde hayatına devam etmek için çabalayan ve epik sahnelere imza atılan film kesinlikle izlenmeye değerdir.

Blood Diamond – Kanlı Elmas

Blood Diamond film incelemesi
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 8

Aslında alt metni çok duygusal olan bir film Kanlı Elmas. Basit bir elmas için insanların hayatının ne kadar değersiz, ne kadara önemsiz, ne kadar anlamsız olduğu anlatılıyor filmde. Alt metinleriyle sizi fazlasıyla düşündürecek ve üzecek olan film macera, dram, gerilim, aksiyon gibi birçok türü içerisinde barındırıyor. Edward Zwick tarafından yönetilen filmde DiCaprio’ya Djimon Hounsou eşlik ediyor.

Titanic – Titanik

Titanic film incelemesi
Yapım Yılı: 1997
IMDB Puanı: 7,8

Aranızda halâ Titanic’i izlememiş olan var mı? Belki hep ileride izleyecem diyip halâ izlememiş olanlar vardır. Öyleyse şu an bu yazıyı kapatıp direkt olarak Titanic’i izlemeye davet ediyoruz sizleri. Sinema tarihinin en güzel, en heyecan verici, en duygusal filmlerinden biri olan Titanic yayınlandığı dönem hem Oscar ödülüne hem de hasılat rekorlarına doydu desek yanlış olmaz.

1912 yılında İngiltere’den kalkıp Amerika’ya gitmekte olan Titanic gemisinin batmasını konu alan filmde Leonardo DiCaprio’ya Kate Winslet eşlik ediyor. Usta yönetmen James Cameron tarafından çekilen film dünya tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmlerindendir şüphesiz.

What’s Eating Gilbert Grape – Gilbert’in Hayalleri

Whats eating gilbert grape
Yapım Yılı: 1993
IMDB Puanı: 7,8

Johnny Depp ve Leonardo DiCaprio’nun bir arada yer aldığı filmde bu iki yakışıklı starın gençliğini izlemek isteyenler için şahane bir film. Özellikle DiCaprio’nun filmdeki oyunculuğu halâ dillere destan. Filmde otizmli bir çocuğu canlandıran DiCaprio o kadar iyi oynamıştır ki karakterini, birçok kişi kendisini gerçek hayatta da otizmli sanmıştır. Filmde obezite hastası annesi ve otistik kardeşiyle ilgilenen ve hayatında ilk defa aşık olan Gilbert’in bu aşkın önünde bir engel gibi oluşan sorumlulukları hepimizi yaralar.

New York Gang’s – New York Çeteleri

New York Gang's Film İncelemesi
Yapım Yılı: 2002
IMDB Puanı: 7,5

Tam bir yıldızlar geçidi! Daniel Day Lewis, Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz gibi oyuncuların yanı sıra filmin yönetmeninin de Martin Scorsese olması sizi filme hızlı bir şekilde çekecektir eminiz ki. 19. Yüzyılda Amerika’daki iki çetenin birbirlerine olan düşmanlığı ve aralarındaki rekabeti konu alan film birçok dram ve aksiyon öğesi barındırıyor.

The Great Gatsby

The Great Gatsby Film İncelemesi
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 7,3

Ünlü Amerikalı yazar Scott Fitzgerald’ın aynı adlı kitabından eserlenen film iki eski dost ve çocukluk arkadaşı Leonardo DiCaprio ve Tobey Maguire’i bir araya getiriyor. Filmde yazar olmak için bir yola çıkan ve New York’a ayak basan Nick’in şans eseri milyoner Jay Gatsby’le tanışması ve ardından gelişen heyecan verici olaylar konu edilir.

Yazar: Ulaş Akça

1994 yılında doğdu. 2018'de Adnan Menderes Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden mezun oldu. Yazılım işlerinin yanı sıra hobi olarak içerik editörlüğü yapıyor.

Buna Da Göz At

İlham Veren En İyi 13 Kişisel Gelişim Filmi

Kişisel gelişim filmleri, ilham veren öyküleri ile izleyenlere yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Farklı janrlardaki bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir