Kusursuz Bir Soygun Dizisi: La Casa De Papel Konusu Ve Oyuncuları

Son zamanların popüler dizilerinden La Casa De Papel, bir İspanyol dizisi olarak Antena 3 kanalı için yaratılmışken 2017 yılında yayınlanan ilk iki sezonuyla İspanya sınırlarını aşıp tüm dünyadan hayranlarını buluyor. Gelmiş geçmiş en iyi soygun planlarından birini anlatan dizi 19 Temmuz 2019’da yayınlanacak 3.sezonuyla birlikte maceralarına kaldığı yerden devam ediyor.

La Casa De Papel Konusu

Konusu

Her şey Profesor lakaplı gizemli bir adamın akla hayale gelmeyen bir darphane soygunu için İspanya’nın en azılı hırsızlarını toplayıp ekibini kurmasıyla başlıyor. Gerçek isimleri yerine şehir isimleriyle birbirine hitap eden ekip Berlin, Tokyo, Nairobi, Rio, Denver, Moskova, Oslo Ve Helsinki’den oluşurken 5 ay boyunca her ayrıntıyı düşünüp bu eksiksiz plan üzerinde çalışıyorlar. Beklenen gün gelince ünlü ressam Salvador Dali’nin maskelerini takıp İspanya Kraliyet Darphanesine soymaya kalkışan hırsızlar, rehinelerle beraber kendilerini kilitleyip günlerce darphanede kalıyorlar. Tabi koskoca darphane soyulurken İspanyol polislerinin de eli armut toplamayacağı için polis ve dedektiflerle de oldukça çekişmeli bir mücadele başlıyor. Her ne kadar tüm ayrıntılar düşünülse de hesaba katamadıkları şeyler gerçekleşince bu soygun meselesi tehlikeye girip ekip kendini gerilim ve stres dolu atmosferin içinde buluyor. Yer yer çalan ‘Bella Ciao’ şarkısıyla da izleyenlerin aklına unutulmayacak bir şekilde kazınan dizi, gerilim ve heyecan dolu sahneleriyle de hemen bir solukta bitiyor.

Oyuncuları

Not: Karakterler tanıtılırken biraz taraflı davranılmış olabilir.

Álvaro Morte 

La Casa De Papel Oyuncuları - Profesör

Álvaro Morte’nin canlandırdığı Profesor, Oceans serisinin soygunlarıyla yarışacak nitelikte kusursuz bir soygun planı ortaya koyuyor. Bunun için ekibini toplayıp 5 ay boyunca bunun üzerinde çalışırken, bitmek bilmeyen planları ve akıl almaz zekasıyla da dışarıdan bu efsane darphane soygununu yönetiyor.

Pedro Alanso 

La Casa De Papel Oyuncuları - Berlin

Doğuştan lider, özgüveni tavan, Berlin Duvarı kadar soğuk görünümünün arkasında adam gibi adam. Soygun ekibinin içerideki beyni Berlin, öyle bir karaktere sahip ki izleyicileri Tokyocular ve Berlinciler olarak ikiye ayırabiliyor. Koskoca darphane soygununun iplerini çoluk çocuğa bırakmak istemeyen Berlin, final sahnesiyle gönüllerimizdeki tahtına otururken dizinin bu efsane karakterini ise Pedro Alanso canlandırıyor.

Úrsula Corberó 

La Casa De Papel Oyuncuları - Tokyo

Dizinin hikayesini kendi ağzından dinlediğimiz asi prenses Tokyo’yu ise Úrsula Corberó canlandırıyor. Grubun azılı hırsızlarından Tokyo, aşkla işi karıştırıp çoğumuzu sinir ederken bir de yer yer başına buyruk hareketleriyle ekranı yumruklamamıza sebep oluyor. Ancak bu aykırı ve kural tanımaz karakterine rağmen cazibesine ve havalı saçlarına hayran kalıp hatta onun gibi saç kesimi yapmaya çalışanlar da elbette ki oluyor.

Alba Flores 

La Casa De Papel Oyuncuları - Nairobi

Soygun ekibindeki ikinci kadın Nairobi ise yönetmeyi seven, bu soyguna gönlünü vermiş güçlü bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Geçmişteki yaşanmışlıklarından ötürü duygusal yanına da şahit olduğumuz Nairobi her soyguna lazım, profesyonel çalışan,titiz bir soyguncu profili çizerken bu karakteri ise Albo Flores canlandırıyor.

Miguel Herrán 

La Casa De Papel Oyuncuları - Rio

Bilgisayar ve kod yazılımı konusunda dahi olmasıyla soygundaki tecrübesizliği görmezden gelinen ekibin toy çocuğu Rio’yu ise Miguel Herrán oynuyor. Tokyo ile ilişkilerinden ötürü Berlin’le karşı karşıya gelen hem saf hem eğlenceli karakter Rio, genç yaşından ötürü en olmadık yerde duygularıyla hareket ediyor.

Jaime Lorente 

La Casa De Papel Oyuncuları - Denver

Gülüş tarzıyla dikkat çeken Denver, grubun eğlenceli ve samimi karakterlerinden. Babasıyla bu soygun macerasına atılıp, diziye renk katan Denver’i ise Jaime Lorente oynuyor.

Paco Tous

La Casa De Papel Oyuncuları - Moskova

Ekibin en yaşlı soyguncusu Moskova, her şeyden önce bir baba figürü olarak karşımıza çıkıyor. Oğlu Denver ile bu büyük soygunun bir parçası olup yeri geldiğinde izleyicisini baba-oğul ilişkisinden vuran bu karakter ise Paco Tous tarafından canlandırıyor.

Itziar Ituño 

La Casa De Papel Oyuncuları - Raquel Murillo

Darphane soygunuyla ilgilenen zeki dedektif Raquel’e, Itziar Ituño hayat veriyor. Özel hayatındaki sorunlarına da şahit olduğumuz Raquel’in, soygunun soruşturmasını yürütürken kendini Salva diye tanıtan Profesorle tanışması ise diziye apayrı bir heyecan katıyor.

Esther Acebo 

La Casa De Papel Oyuncuları - Monica

Darphane müdürünün sevgilisi olan Monica soygun esnasında rehin olarak alınıyor. Ancak ilerleyen bölümlerde bir rehineden çok daha fazlası olan Monica’yı Esther Acebo canlandırıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir