That 70’s Show Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Her zaman izleyeceğimiz dizi türünün kesinlikle komedi olduğunu düşünüyorum. Bakınız; üzgünken bizi güldüren şeylere ihtiyaç duyarız, kızgınken rahatlamak için gülmek isteriz ve mutluyken daha da çok mutlu olmak isteriz. Hâl böyle olunca aksini iddia edemeyiz.😅 O zaman siz de bu ruh hâlleri içindeyseniz size bu eğlenceli sitcom dizisini tanıtmama izin verin.

That 70’s Show 1976-1979 yılları Amerikasını anlatan bu sitcom dizisi Ashton Kutcher, Topher Grace ve Mila Kunis gibi isimleri bizlere tanıttı. That 70’s Show 1976’dan 1979 sonuna uzanan bir dönemi kapsıyor ve 198 bölümden oluşuyor. Şimdi de yapımın konusuna geçelim isterseniz.

That 70’s Show Dizisi Konusu

Wisconsin’de kurgusal bir eyalet olan Point Place’te yaşayan Eric, Donna, Hyde, Jackie, Fez ve Michael isimli arkadaş grubunun eğlenceli lise yıllarını ve sonrasında yaşadıklarını anlatırken bir yandan da dönemin en büyük sorunlarına ve sıkıntılarına değiniyor. Dizinin konusu hakkında söyleyebileceklerim sadece bu kadar olacak çünkü her bölümde ayrı bir olay ayrı bir hikâye yer alıyor.

That 70’s Show Dizisi Oyuncuları

İzlediğimiz her dizide, bir karakteri öbürlerine göre daha fazla severiz ama bu dizide hiçbir karakteri ayırt edemiyorum, hepsine aynı sevgiyi ve sempatiyi duyuyorum. O zaman şimdi de karakterlerimizi sıralayalım:

Eric Forman (Topher Grace)
Grubun elebaşı diyebiliriz. Kendisi büyük bir Star Wars hayranı ve Donna’nın sevgilisidir. Dizinin birçok bölümünün çekildiği bodrum katının sahibidir. Topher’ı Eric rolüne iyi ki seçmişler o jestleri ve mimikleri tek kelimeyle harika.

Donna Pinciotti (Laura Prepon)
Eric’in biricik Princess Leia’sidir. Formanlar’ın komşusu olan Pinciotti çiftinin tek kızıdır. Ayrıca feminenliği bizlere harika bir şekilde yansıtan karakterdir.

Steven Hyde (Danny Masterson)
Eric’in yakın arkadaşıdır. Gruptaki sivri dillimiz diyebiliriz. Kendisinin ince bir mizah anlayışı vardır. Led Zeppelin ve Pink Floyd hayranıdır. Özlellikle diziyi izleyen kızların aşık olma sebebidir (kendimi de o kategoride görüyorum. 😂) ve bu yüzden dizinin vazgeçilmez karakterlerinden biridir.

Michael Kelso (Ashton Kutcher)
Grubun karizmatiğidir ve kendisi de bunun farkındadır. Çapkın ve şapşaldır. Zaten Ashton Kutcher bir rolü canlandırdıysa bu karakter ya şapşaldır ya sempatik ya özünde iyi ya da bunların hepsidir diyebiliriz. Jackie’nin beyaz atlı prensidir. Bence kendisi grubun en komiklerinden biridir. Hayali astronot olmaktır.

Fez (Wilmer Valderrama)
Gerçek adını ve nereli olduğunu bilmeyiz. Fez ismini
de İngilizce’de yabancı değişim öğrencisi anlamına gelen Foreign Exchange Student’ın biraz değişime uğramış kısaltmasıdır. Kadınlara çok düşkündür, şekeri çok sever. Her ne kadar bütün karakter komik olsa da bence Fez bir başka komik. 😂

Jackie Burkhart (Mila Kunis)
Mila Kunis, Jackie rolüyle karşımıza çıkıyor. Jackie zengin, güzel, sevimli ve yeri geldiğinde gıcık bir karakterdir. Donna ile arasında büyük bir zıtlık olsa da en yakın arkadaşıdır. Michael’ın sevgilisidir. Bu arada Mila Kunis ve Ashton Kutcher gerçek hayatta da evlidir, bu önemsiz bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim. 😊

Red Forman (Kurtwood Smith)
Laurie Forman, Eric Forman’ın babası ve Kitty Forman’ın kocasıdır. Red, emekli bir fabrika işçisidir. Kendisi Kore Savaş’nda savaşmış bir gazidir. Sert ve agresiftir lakin karısı sayesinde biraz yumuşar.

Kitty Forman (Debra Jo Rupp)
Laurie ve Eric’in annesidir. Çocuklarını çok seven bir hemşiredir. Ailede düzeni sağlayan kişidir. Zor anlarda içkiyi biraz abartır. Komik gülüşüyle diziye ayrı bir hava katar.

Bob Pinciotti (Don Stark)
Formanlar’ın komşusudur. Donna’nın babası ve Midge’in kocasıdır. Red’den sürekli hakaret işiten ve buna bağışıklık kazanan karakterdir.

Midge Pinciotti (Tanya Roberts)
Bob’ın karısı ve Donna’nın annesidir. Midge biraz saf bir karakterdir.

Laurie Forman (Lisa Robin Kelly)
Kitty ve Red’in tek kızlarıdır. Eric’le arası pek iyi değildir ve sürekli çekişirler. Kendisi üniversite öğrencisidir bu yüzden eve genellikle özel günlerde gelir.

Leo (Tommy Chong)
Leo karakteri diziye 2. sezonda dahil olur ama diziyi izleyen herkesin çok sevdiği karakterler arasına girer. Leo, Steven Hyde’ın çalıştığı bir fotoğraf dükkanının sahibidir. Kendisi çocuksu tavırlara sahip masum bir hippidir.

That 70’s Show bitirdiğimde üzüldüğüm diziler arasındadır. Bittikten sonra büyük bir boşluğa düşmüştüm. O dörtlünün masada oluşturdukları çemberle öyle bütünleşmişim ki… Her sezonda gülmekten gözümden yaş gelirken final bölümünde gözümden gülmekten değil üzüntüden gelen bir yaş vardı. Aslında hepimizin böyle bir gruba ihtiyacı var belki de o yüzden böyle arkadaşlığın ön plana çıktığı dizileri seviyoruz.

Umarım yazdıklarım bu diziye başlamanıza etken olur ve tabii ki sevmenize. 😊 Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

Yazar: Zülal Sevde Han

1999, Gölcük doğumluyum. Erciyes Üniversitesinde Radyo Televizyon ve Sinema okuyorum. Bol bol izleyip izlediklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir