Narcos Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’in ilk orijinal yapımlarından olan Narcos, hikayesini gerçek hayattan alan bir suç dizisi. Dizide, bir dönem Amerika’da fenomen olan uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hikayesi anlatılıyor. Ünlü çete liderine, Brezilyalı aktör Wagner Moura hayat verir.

Jose Padilha’nın yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosunu Chris Brancato yazmaktadır. 3 sezonu bulunan dizide Pablo Escobar ve Cali Karteli’ne dair tüm yaşananlar Boyd Holbrook’un canlandırdığı Steve Murphy karakteri tarafından anlatılmaktadır. Dizi, hız kesmeyen gerilimi ve aksiyonu ile Narcos, Netflix’in en sevilen orijinal içeriklerinden biri haline gelmiştir.

Narcos Dizisi Konusu

Narcos Dizisi Konusu

Narcos, ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını ekranlara taşıyan biyografik bir suç dizisidir. Escobar, Kolombiya’da başladığı uyuşturucu kaçakçılığının sınırlarını genişleterek tüm Dünya’nın tanıdığı bir suçlu haline gelmiştir. 1970’li yıllarda geçen dizi, ajan Steve Murphy tarafından anlatılır.

Narcos Dizisi Konusu

Pablo Escobar’ın artan nüfuzu, onu siyasette de sözü geçen biri haline getirir. En ihtişamlı döneminde Dünya’nın en zengin 7. kişisi olan Escobar, servetini evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için de kullanır. Bu nedenle bir kısım insan tarafından Robin Hood olarak görülerek daha da yüceltilmektedir. Dizi, Escobar aracılığıyla dönemin siyasi ve toplumsal durumunu da ekranlara taşımaktadır.

Narcos Dizisi Oyuncuları

Wagner Moura

Narcos Dizisi Oyuncuları - Pablo Escobar

Dizinin ana karakteri olan Pablo Escobar, bir dönemi domine eden ünlü bir uyuşturucu taciridir. Hırslı ve zeki bir çocuk olduğu için genç yaşta suç dünyasına giriş yapmıştır. Hiçbir şeyi yokken kurduğu örgüt, kısa sürede başarı yakalayarak tüm Dünya’ya uyuşturucu temin etmeye başlar. Günlük yarım milyon kazanarak Dünya’nın en zengin insanlarından biri haline gelir. Kazandığı paralarla Kolombiya’nın fakir bölgelerine okul, ev ve yiyecek yardımında bulunur. Artan serveti ve gücü sayesinde politikada da sözü geçen biri haline gelmiştir. Ünlü uyuşturucu baronuna, Wagner Moura hayat verir.

Boyd Holbrook

Narcos Dizisi Oyuncuları - Steve Murphy

Dizinin anlatıcısı rolündeki Steve Murphy’i, Boyd Holbrook canlandırmaktadır. Jevier Pena’nın ortağı olan DEA ajanı Steve, Pablo Escobar’ı yakalamak için görevlendirilir. Bunun için Kolombiya’ya giderek Escobar’ın izini sürüyor. Ancak Dünya’nın en güçlü adamlarından olan Pablo Escobar’ı yakalamak Steve Murphy için oldukça zorlu bir mücadeleye dönüşüyor.

Pedro Pascal

Narcos Dizisi Oyuncuları - Javier Pena

Javier Pena rolündeki Şili’li oyuncu, dizide Steve Murphy ile ortak çalışıyor. Javier, Pablo Escobar’ın peşindeki narkotik polislerden biri olarak Kolombiya’ya ayak basıyor.

Juan Pablo Raba

Narcos Dizisi Oyuncuları - Gustavo

Gustavo, Pablo Escobar’ın kurduğu Medellin Karteli’nin finansal işlerine bakmaktadır. Aynı zamanda ünlü uyuşturucu kartelinin kuzenidir. Dizide Gustavo’u, Escobar’ın sağ kolu olarak sıklıkla görürüz. Uyuşturucu ticaretinin büyük bir kısmını planlayan isimdir. İradeli ve sadık duruşu ile dizinin en sevilen karakterlerinden biridir.

Raul Mendez

Narcos Dizisi Oyuncuları - Cesar Gaviria

Raul Mendez, dizinin siyasi ayağını oluşturan karakterlerden biridir. Ünlü oyuncu, dönemin Kolombiya Devlet Başkanı Cesar Gaviria’ya hayat verir. Pablo Escobar’ın etkisi arttırdığı 1990’lı yıllarda suçun karşısında durarak Escobar’ın düşmanlarından biri haline gelir.

Maurice Compte

Narcos Dizisi Oyuncuları - Horatio Carillo

Albay Horatio Carrillo, Pablo Escobar’ı öldürmek isteyenler listesinin başını çekmektedir. Hırslı ve başarılı bir asker olan Carrillo, kuzenini öldüren Escobar’ın peşine düşer. Adaleti sağlamak adına önüne çıkan her engeli acımasızca ortadan kaldıran Carrillo, dizinin en ilgi çekici karakterlerinden biridir. Gözü kara asker Carrillo’ya Maurice Compte hayat verir.

Paulina Gaitan

Narcos Dizisi Oyuncuları - Tata Escobar

Paulina Gaitan’ın canlandırdığı Tata Escobar, Pablo Escobar’ın ilk aşkı ve karısıdır. Çok genç yaşta evlenen ikili, Pablo Escobar’ın hareketli hayatının aksine son derece sakin bir evlilik yaşar. Tata, her zaman Pablo Escobar’ı destekler ve çocuklarına büyük bir özveri ile bakmaktadır.

Joanna Christie

Narcos Dizisi Oyuncuları - Connie Murphy

Connie Murphy, narkotik polisi Steve Murphy’nin karısıdır. Önceleri Miami’de hemşirelik yapmaktadır. Ancak Steve, Pablo Escobar’ın peşinden Kolombiya’ya gidince kocası ile beraber Kolombiya’ya taşınır. Değişikliğe ayak uyduramayan Connie, kocasını Kolombiya’da bırakarak evine döner. Connie Murphy karakterine, güzel oyuncu Joanna Christie hayat vermektedir.

Luis Guzman

Narcos Dizisi Oyuncuları - Jose Rodriguez Gacha

Luis Guzman’ın canlandırdığı Jose Rodriguez Gacha, Escobar’la birlikte Medellin Karteli’ne liderlik eden isimdir. Meksika’nın fakir bir ailesinden gelen hırslı milyarder, Escobar’a göre çok daha acımasız ve serttir.

Jorge A. Jimenez

Narcos Dizisi Oyuncuları - Poison

Poison, Pablo Escobar’ın kirli işlerini yapan kiralık katildir. Dönemin en çok aranan suçlusu olan Poison, genellikle rüşvet almayı reddeden görevlileri öldürmekle görevlendirilmiştir. Verdiği sözleri tutması nedeniyle Escobar’ın sağ kollarından biri olur.

Stephanie Sigman

Narcos Dizisi Oyuncuları - Valeria Velez

Valeria Velez, ilerleyen bölümlerde Pablo Escobar’ın sevgilisi olarak karşımıza çıkar. Kolombiyalı güzelin asıl mesleği gazeteciliktir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir