The Blacklist Dizisi Konusu ve Oyuncuları

NBC ekranlarında yayınlanan The Blacklist, son dönemlerin en başarılı suç dizilerinden biri. Jon Bokenkamp’ın yaratıcısı olduğu dizi 7 sezondur suçluların ve dedektiflerin karmaşık dünyasını izleyiciyle buluşturuyor. Başrolde James Spader ve Maegan Boone yer almaktadır.

Sevilen dizi, Amerika’nın en büyük kabusu haline gelen ünlü bir suç örgütünün aniden FBI’a teslim olmasını konu alır. Konusu itibariyle aksiyon, dram, gizem ve gerilim gibi türleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede IMDb’den 8,2 puan alarak tüm zamanların en iyi dizilerinden biri haline gelmiştir.

The Blacklist Dizisi

The Blacklist Dizisi Konusu

Dizinin ana kahramanı RED lakaplı karakter, yıllarca kırmızı bültenle aranan ünlü bir suçludur. Peşinden koşan FBI ve dedektifler tarafından hiçbir zaman yakalanamaz. Zekası ile nam salan Raymond Reddington, aniden FBI’a teslim olmaya karar verir. Bu olay, FBI için daha büyük bir gizemin kapısını aralar. Red Reddington, Amerika’daki tüm suçları kaydettiği “Blacklist” isimli defterini FBI ile paylaşmayı teklif eder.

Red, bu operasyonda FBI ajanı Elizabeth Keen ile çalışmak istemektedir. İkili, Red’in kara defteri ile Amerika’yı esir alan suç örgütlerinin peşine düşer. Dizi, aynı zamanda Red ve Elizabeth arasındaki bağı da işlemektedir.

The Blacklist Dizisi Konusu

The Blacklist Dizisi Oyuncuları

James Spader

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Raymond Reddington

Dizinin ana karakteri Red, zekası ile öne çıkan bir suçludur. Yıllarca her türlü kovalamadan kaçmayı başarmıştır. FBI’a teslim olduktan sonra suçlulardan oluşan defterini paylaşmaya karar verir. Seçtiği ajan Elizabeth ile her bölüm suçluların yakalanmasına yardım eder. Bu süreçte en yakın dostu ajan Elizabeth Keen’dir. Ancak hiç kimse Red’in neden ajan Elizabeth Keen’i seçtiğini bilmez. Red karakterini, başarılı oyuncu James Spader canlandırmaktadır.

Megan Boone

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Elizabeth Keen

Elizabeth Keen, FBI’ın sıradan operasyonlarına katılan geri plandaki bir ajanıdır. Mutlu bir evliliği bulunur. Reddington’ın FBI’a gelmesi ile huzurlu hayatı alt üst olur. Red, yanına Elizabeth’i istemektedir. Elizabeth neden seçildiğini anlamasa da Reddington ile birlikte Blacklist’teki suçların peşine düşer. Megan Boone, Elizabeth Keen’e hayat vermektedir.

Diego Klattenhoff

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Donald Ressler

Diego Klattenhoff’un canlandırdığı Ajan Ressler, FBI’da ajan Keen ile birlikte çalışmaktadır. Elizabeth ile birlikte FBI’ın sıradan ajanlarından biridir. Reddington mevzusu ortaya çıktıktan sonra Lize’e yardım etmektedir.

Ryan Eggold

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Tom Keen

Tom Keen, FBI ajanı Elizabeth Keen’in kocasıdır. Mesleği ilkokul öğretmeni olan Tom, Elizabeth ile bir çocuk evlat edinmeyi düşünmektedir. Evine ve ailesine düşkün bir adamdır.

Parminder Nagra

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Meera Malik

Meera Malik rolünde gördüğümüz Parminder Nagra, CIA ajanıdır. Ancak sahada FBI ile çalışarak Cooper’ın ekibine yardımcı olmaktadır. Cesareti ile ön plana çıkan Meraa, dizinin en sevilen karakterlerinden biridir.

Harry Lennix

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Harold Cooper

Harold Cooper rolünde izlediğimiz Harry Lennix, Reddington’ın getirdiği Blacklist operasyonu ile ilgilenen FBI ajanıdır. Reddington’ın teslim olmasıyla birlikte operasyona oldukça temkinli yaklaşır. Reddington’ın ajan Keen ile gerçekleştirdiği olayları da yakından takip etmektedir. Ajanlarına ve işine tutkuyla bağlıdır.

Amir Arison

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Aram Mojtabai

Aram Mojtabai, FBI’ın bilgisayardan sorumlu teknisyenidir. Sahada görev alan ajanlara bilgisayarı ile destek sağlar. Karakteri, Amir Arison canlandırmaktadır.

Mozhan Marno

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Samar Navabi

Samar Navabi rolündeki Mozhan Marno, Cooper için çalışan Israil ajanlarından biridir. FBI’ın Blacklist operasyonunda Cooper ve ekibine destek olmaktadır.

Hisham Tawfiq

The Blacklist Dizisi Oyuncuları - Dembe Zuma

Hisham Tawfiq’in canlandırdığı Dembe, Raymond Reddington’ın kişisel koruması olarak görev yapmaktadır. Red FBI’a teslim olduktan sonra da bağlılığını sürdürür. Dizinin sadık karakterlerinden biridir. İlerleyen sezonlarda Dembe’nin hayat hikayesine de değinilmektedir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir