The 100 Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The 100, CW aracılığıyla ekranlara gelen bir aksiyon ve bilimkurgu dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı adlı kitabından uyarlandı. Proje tasarımcısı olarak dizinin başında Jason Rothenberg yer alıyor. Dizinin bilimkurgu ayağını, son dönemlerde popülerlik kazanan kıyamet sonrası atmosferi oluşturuyor.

6 sezonu bulunan ve hala ekran hayatına devam eden dizinin oyuncu kadrosunda Isaiah Washington, Henry Ian Cusick,  Paige Turco, Bob Morley, Lindsey Morgan ve Thomas McDonell gibi isimler yer alıyor.

The 100 Dizisi

The 100 Dizisi Konusu

The 100, Dünya’da çıkan bir nükleer savaş yüzünden yeryüzünün yaşanmayacak hale geldiği gerçekliği konu alır. Bu savaştan geriye kalan yoğun radyasyon, insan ırkının sonunu getirmiştir. Geride kalan bir grup insan, insanlığın devamı için Dünya’yı terk ederek yörüngedeki istasyonlara yerleşir. Farklı ülkelere ait bu istasyonlar, birleşerek tek bir istasyon oluşturmaya karar verir. Ancak giderek azalan kaynaklar, başka bir yerleşim yeri arayışını mecbur kılar.

The 100 Dizisi Konusu

Diziyi ismini veren 100 suçlu, istasyonlardan atılıp ölüme terk edilmek yerine erzak dolu Weather Dağı’nı keşfe gönderilir. Ancak Weather Dağı’nı bulmak hiç kolay değildir. Geçmiş sabıkası bulunan bu 100 kişi yeryüzünde kalıp yamyam haline gelen insanları ve tehlikeli canavarları atlatarak dağa ulaşmaya çalışır. Bunun için birlikte hareket etmeleri gerekir. Dizi, hiç düşmeyen aksiyonu ile soluksuz bir bilimkurgu hikayesi sunar. Temelinde bir hayatta kalma macerası olsa da ana karakterler arasındaki ilişkileri de başarılı bir şekilde işlemektedir.

The 100 Dizisi Oynucuları

Isaiah Washington

The 100 Dizisi Oyuncuları - Thelonious Jaha

Thelonious Jaha, yörünge istasyonu Ark’ın lideridir. Burada düzeni ve disiplini sağlamaktan sorumlu olan Jaha, herkes tarafından saygı görmektedir. Hayattaki tek zayıflığı oğludur. Ancak oğlunu tehlikelerle dolu Dünya’ya göndermek zorunda kalır. Dizinin esas kahramanlarından olan Thelonious Jaha’yı, yetenekli oyuncu Isaiah Washington canlandırmaktadır.

Henry Ian Cusick

The 100 Dizisi Oyuncuları - Marcus Kane

Henry Ian Cusick’in hayat verdiği Marcus Kane, istasyonu koruyan askerlerin başında gelmektedir. Dizi boyunca birçok kez çatışmanın içinde gördüğümüz Kane, tavizsiz bir savaşçıdır. Sert görünüşünün aksine oldukça yardımsever biridir. Ark’taki en yakın arkadaşı komutan Jaha’dır. İstasyonda annesi ile birlikte yaşar.

Paige Turco

The 100 Dizisi Oyuncuları - Abigail Griffin

Abigail Griffin, Ark’ın yetenekli doktorudur. Hayatta kalmayı başaran istasyon insanlarını tedavi etmektedir. Marcus Kane ile savaş fikirlerinden dolayı sık sık kavga eder. Hayattaki tek varlığı kızı Clarke’tır. Kızı Ark’ın en güçlü gençlerinden biridir. Liderlik konusunda Bellamy ile çekişmeli bir ilişkisi bulunur. Doktor Abigail Griffin’i, güzel oyuncu Paige Turco canlandırmaktadır.

Bob Morley

The 100 Dizisi Oyuncuları - Bellamy Blake

Bellamy, dizinin öne çıkan genç karakterinden biridir. Karaktere, genç oyuncu Bob Morley hayat verir. Bellamy Ark’ın liderliği için sürekli bir mücadele halindedir. Bu konudaki en büyük rakibi, Abigail’in kızı Clarke’tır. Ark’taki katı nüfus politikası yüzünden kız kardeşi Ocitiva’yı saklamaktadır. Kardeşini yaşatmak için Dünya’ya giden uzay gemisine gizlice sokar.

Lindsey Morgan

The 100 Dizisi Oyuncuları - Raven Reyes

Raven Reyes, teknik işlerin aranan ismidir. Elektrik üzerine ihtisası bulunur. Bu nedenle Dünya’ya giden grup içerisinde yer alır. Görevi, gidilen yerde bir haberleşme ağı kurarak Ark’a bilgi sağlamaktır. Ancak Dünya’daki zorlu koşullar bunu yapmasına engel olur. Bu nedenle ekibin geri kalanına katılarak tehlikelerle mücadele etmeye çalışır.

Thomas McDonell

The 100 Dizisi Oyuncuları - Finn Collins

Finn Collins, keşif için Dünya’ya gönderilen mahkumlardan biridir. Ancak hiç suç işlememiştir. Hapse girmesinin tek nedeni aşık olduğu Raven’a yakın olmaktır. Ancak Dünya’ya gönderildikten sonra Raven’ı sevmediğini fark eder. Zamanla Clarke ile yakınlaşmaya başlar. Raven’ın da Dünya’ya gönderilmesi ile üçlü arasında bir gerginlik başlar. Raven ve Clarke, Finn’e karşı rekabet içine girer. Finn Collins karakterine, Thomas McDonnell hayat verir.

Devon Bostick

The 100 Dizisi Oyuncuları - Jasper Jordan

Devon Bostick tarafından canlandırılan Jasper, dizinin en renkli karakterlerinden biridir. İstasyondaki diğer mahkumların aksine son derece rahattır. Başlarda Bellamy’nin kardeşi Octivia’ya aşıktır. Zaman içinde bu aşkından vazgeçer. En yakın arkadaşı, bilgisayar dehası Monty’dir. Dünya’nın tehlikelerine karşı birlikte hareket ederler.

Christopher Larkin

The 100 Dizisi Oyuncuları - Manty Green

Christopher Larkin, ekibin bilgisayar dehası Monty karakterine hayat verir. Monty, en yakın arkadaşı Jasper ile Dünya’ya gönderilmiştir. Bilgisayar kaynaklı sorunları kısa sürede çözebilmektedir.

Richard Harmon

The 100 Dizisi Oyuncuları - John Murphy

John Murphy, aykırı hareketleri ile öne çıkan karakterdir. Söz dinlemediği için sık sık diğer mahkumlar ile kavga eder. Bellamy tarafından cezalandırılmaya çalışılsa da Clarke’ın isteği üzerine kurtulur.

Ricky Whittle

The 100 Dizisi Oyuncuları - Lincoln

Lincoln, Dünya’da yaşamaya devam edebilmiş az sayıda insandan biridir. Zorlu yaşam koşullarına adapte olabildiği için son derece güçlüdür. Dışardan müdahale kabul etmediği için uzay gemisiyle gelen mahkumlara karşı koyar. Bu ekibin içerisinden sadece Octivia ile konuşmaktadır. İkili arasında, büyük bir aşk başlar. Lincoln’un de içinde olduğu Dünya’lılar, geri kalan yamyam insanlarla mücadele halindedir. Karaktere, İngiliz oyuncu Ricky Whittle hayat verir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir