The Vampire Diaries Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Tüm zamanların en uzun ömürlü dizisi olan The Vampire Diaries, yayın hayatına 2009 yılında başladı. Vampirlerin, aşk üçgenlerinin ve fantastik olayların kendine yer bulduğu sürükleyici dizi, 8. sezonunun ardından final yaptı. Dizinin yaratıcıları arasında Kevin Williamson ve Julie Plec bulunuyor. Ancak ikili, dizinin senaryosunu L. J. Smith’in aynı adlı kitap serisinden uyarladı. Çok tutulan fantastik öykü, Nina Dobrev, Ian Somerhalder ve Paul Wesley tarafından canlandırılarak televizyonda da aynı başarıyı yakaladı.

Tüm zamanların en uzun ömürlü dizisi olan The Vampire Diaries, yayın hayatına 2009 yılında başladı. Vampirlerin, aşk üçgenlerinin ve fantastik olayların kendine yer bulduğu sürükleyici dizi, 8. sezonunun ardından final yaptı. Dizinin yaratıcıları arasında Kevin Williamson ve Julie Plec bulunuyor. Ancak ikili, dizinin senaryosunu L. J. Smith’in aynı adlı kitap serisinden uyarladı. Çok tutulan fantastik öykü, Nina Dobrev, Ian Somerhalder ve Paul Wesley tarafından canlandırılarak televizyonda da aynı başarıyı yakaladı.

The Vampire Diaries Oyuncuları

The Vampire Daires Dizisi Konusu

The Vampire Diaries, iki vampir kardeşi esas alıyor. Damon ve Stefan, oldukça genç görünen 100 yaşını geçkin iki vampirdir. Stefan, diğer vampirlere nazaran çok daha iyi niyetli ve duygusaldır. İnsanlara zarar vermemek için elinden geleni yapar. Kardeşi Damon ise güçlerini zaman zaman kötülük için kullanan, kendini beğenmiş bir vampirdir. İkilinin hayatı, dizinin güzel başrolü Elena Gilbert ile tanışınca tamamen değişir.

The Vampire Diaries Dizisi Konusu

Elena, anne ve babasını kaybettikten sonra kardeşi ile tek yaşamaya başlamıştır. İyi bir öğrenci olmasının yanında kasabanın en güzel kızıdır. Kasabaya taşınan vampir kardeşlerden Stefan, Elena ile sevgili olur. Ancak duygularına yenik düşen Damon da kısa süre içinde bu aşk üçgenindeki yerini alır. Dizi, fantastik olayların yanında bu üçlünün çatışmaları üzerinden ilerlemektedir.

The Vampires Dizisi Oyuncuları

Nina Dobrev

The Vampire Diaries Oyuncuları - Nina Dobrev

Elena Gilbert, ailesini kısa bir süre önce trafik kazasında kaybetmiştir. Tek ailesi olan, erkek kardeşi Jeremy ile birlikte yaşar. Elena çalışkan ve zeki bir kızdır. Salvatore kardeşlerin kasabaya gelmesi ile düzenli hayatı alt üst olur. Dizinin ilerleyen sezonlarında gizemli kardeşlerin sırrını öğrenerek kendisi de vampirler safına katılır. Stefan ve Damon arasında da sık sık gidip gelmektedir. Dizinin esas kızı Elena Gilbert’ı, güzel oyuncu Nina Dobrev canlandırır.

Paul Wesley

The Vampire Diaries Oyuncuları - Paul Wesley

Stefan Salvatore, 200 yaşında tecrübeli bir vampirdir. Diğer vampirlerden en büyük farkı, insanlara zarar vermemek için insan kanına karşı koyabilmesidir. Kardeşi Damon’a göre çok daha duygusaldır. Kasabaya taşındıktan kısa bir süre sonra Elena’ya aşık olur. Ancak ilerleyen bölümlerde hisleri için savaşmak zorunda kalacaktır. Karakteri Paul Wesley canlandırır.

Ian Somehalder

The Vampire Diaries Oyuncuları - Ian Somehalder

The Vampire Diaries ile yıldızı parlayan Ian Somehalder’ı daha önce Lost dizisinde izlemiştik. Yakışıklı oyuncu, bu kez kötü vampir Damon Salvatore olarak karşımıza çıkıyor. Damon, yakışıklı ve kana susamış bir vampirdir. Bu nedenle istediği kanı insanlardan almaktan çekinmez. Bu nedenle pek çok kez kardeşi Stefan ile kavga etse de insanlara zarar vermeye devam etmektedir. Stefan Elena ile birlikte olduktan sonra Elena’yı elde etmeye çalışır.

Steven R. McQueen

The Vampire Diaries Oyuncuları - Steven R. McQueen

Jeremy Gilbert, dizinin başında karşımıza Elena’nın küçük ve acılı erkek kardeşi olarak çıkıyor. Daha sonra ise Jeremy’nin önce Elena’nın üvey kardeşi, daha sonra da kuzeni olduğunu öğreniyoruz. Elena’nın en yakını olan Jeremy, kardeşini kötülüklerden korumak için gerektiğinde Stefan ve Damon’ın karşısında duruyor. Dizinin ana kahramanlarından biri olan Jeremy rolünü, genç oyunvu Steven McQueen canlandırıyor.

Sara Canning

The Vampire Diaries Oyuncuları - Sara Canning

Jenna, ebeveynleri öldükten sonra Elena ve Jeremy’e sahip çıkan genç bir kadındır. Aynı zamanda halaları olduğu için Elena ve Jeremy’nin bütün sorumluluğunu üstlenir. Oldukça güzel olması nedeniyle de kasabada herkes tarafından tanınmaktadır. Jenna Sommers, yeğenleriyle yakın olmaya çalışsa da Stefan ve Damon’ın getirdiği tehlikeli olayların dışında kalır.

Katerina Graham

The Vampire Diaries Oyuncuları - Katerina Graham

Katerine Graham tarafından canlandırılan Bonnie, Elena’nın en yakın arkadaşıdır. Kasabaya geldikleri andan itibaren Salvatore kardeşlerde bir gariplik olduğunu sezer. Bu nedenle ikiliyle giderek yakınlaşan Elena’yı her fırsatta uyarır. Bonnie, yeteneklerini yeni yeni keşfetmeye çalışan bir cadıdır. Bu nedenle vampirler hakkında oldukça bilgilidir. Yakın arkadaşını korumak için vampirler hakkında uyarılarda bulunur.

Candice King

The Vampire Diaries Oyuncuları - Candice King

Candice King’in canlandırdığı Caroline, kasabada yaşanan değişikliklerin izini süren bir gençtir. Her iki tarafa da kötülüğü dokunan Caroline, bunlardan pişmanlık duysa da kötülük yapmaya devam eder. Vampirlerin sırlarını öğrendikten kısa bir süre sonra kendi de vampir olur.

Zach Roerig

The Vampire Diaries Oyuncuları - Zach Roerig

Matt, kasabanın en popüler çocuğudur. Her daim göz önünde olan Matt’in popülerliği, Salvatore kardeşlerin kasabaya gelmesi ile yerle bir olur. Elena’yla eskiden sevgili olan karakter, ikilinin Elena’ya olan yakın tavırlarından da rahatsız olur. Bu nedenle Stefan ve Damon ile sürekli çatışma halindedir. Matt Donovan rolüne, yakışıklı oyuncu Zach Roerig hayat verir.

Kayla Ewell

The Vampire Diaries Oyuncuları - Kayla Ewell

Vicki Donovan, Matt’in sorumsuz ablasıdır. İnsanlara değer vermediği için kimseyle çok yakın değildir. İlerleyen sezonlar da Vicki Donovan’ı da vampir olarak görürüz.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir