Six Feet Under Dizisi Konusu ve Oyucuları

Game of Thrones, Westworld gibi iddialı dizilerin kanalı HBO, 2001 yılında Six Feet Under adlı dram dizisini beğeniye sundu. 5 sezon boyunca devam eden dizinin kamera arkasında, başarılı işleriyle rüştünü ispatlamış profesyonel bir ekip bulunuyor. Senaryoyu, American Beauty isimli kült filmin senaryosunda da imzası bulunan Alan Ball kaleme aldı. Alan Ball, aynı zamanda yönetmen ve proje tasarımcısı koltuğunda da oturarak dizinin kreatif yükünü üstlendi. Sevilen dizi ekran hayatı boyunca Altın Küre ve Emmy başta olmak üzere pek çok ödüle layık görüldü.

Six Feet Under Dizisi

Six Feet Under Dizisi Konusu

Six Feet Under, ölüm kavramını merkeze alan bir hikayeye sahip. Dizinin başrolündeki Fisher ailesi, bir cenaze evi işletmektedir. Ailenin babası Nathaniel Fisher’ın ölümünden sonra aile farklı travmalar yaşayarak farklı yollara dağılır. Babasının kaybından sonra hayatını büyük ölçüde değiştiren Nate, bir gün bu eve geri dönmek zorunda kalır. Ancak dönmesiyle birlikte eski hayatına adapte olmanın ne kadar zor olduğunu anlar. Bunun için öncelikle kardeşi David ile paylaştığı cenaze evi hisselerini ne yapacağına karar vermesi gerekmektedir.

Six Feet Under Dizisi Konusu

Kardeşi David, hala cenaze evini işletmeye devam etmektedir. Kız kardeşi Claire, uzun zamandır görmediği için bir yabancı haline gelmiştir. Annesi Ruth ise kocasının kaybını atlatamadığı için depresyonunu yaşamaya devam etmektedir. Kendini bir anda bu garip evde bulan Nate, gitmekle kalmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Ancak her iki ihtimalde de kahramanlarımızın hayatlarından ölüm eksik olmayacaktır. Dizi, varoluş ve ölüm üzerine psikolojik çıkarımlar yapmayı ihmal etmeden, tanıdık bir aile draması sunar.

Six Feet Under Dizisi Oyuncuları

Peter Krause

Six Feet Under Oyuncuları - Nate Fisher

Peter Krause’nin hayat verdiği Nate, Fisher ailesinin en büyük çocuğudur. Ailesiyle birlikte Seattle’da bir cenaze evi işletir. Babasının ölümünden şirketin tüm hakları, kardeşi David ile ikisine kalır. Nate başta her şeyi geride bırakıp haklarını satmayı düşünse de cenaze evini devam ettirmeye karar verir.

Michael C. Hall

Six Feet Under Oyuncuları - David Fisher

Dexter’la tanıdığımız yetenekli oyuncu Michael C. Hall, karşımıza ilk olarak David Fisher olarak çıkıyor. David, abisi Nate’e göre cenaze evini daha çok sahiplenmektedir. Bu nedenle Nate haklarını rakip şirkete satmayı düşündüğünde onu ikna eder. Çalışkan ve hırslı bir karakterdir.

Frances Conroy

Six Feet Under Oyuncuları - Ruth Fisher

Fisher ailesinin annesi Ruth, yardımsever bir kadındır. İhtiyacı olanların yanında olmayı ve özveride bulunmayı sever. Eşini kaybettikten sonra çocuklarına ve cenaze evine yetmeye çalışır. Ancak bu ani ölümü atlatamadığı için uzun süreli bir depresyonun içine düşer.

Lauren Ambrose

Six Feet Under Oyuncuları - Claire Fisher

LAuren Ambrose’un canlandırdığı Claire Fisher, Fisher ailesinin en küçük üyesidir. Sürekli ölülerin ve ölü yakınlarının bulunduğu kalabalık bir evde büyümüştür. Yaşı itibariyle hayattan farklı beklentileri bulunur. Özellikle abisi Nate ile arası çok iyi değildir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir