Skins Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Gençlik draması kategorisinde yer alan Skins, İngiltere yapımı bir komedi-dram dizisi. Dizinin, popüler gençlik dizilerinden ayrılan pek çok yanı bulunuyor. Bryan Elsley ve Jamie Brittain tarafından tasarlanan dizi, Chris Clough ve Matt Stevens tarafından geliştirildi. 7 sezon boyunca ekran hayatına devam eden dizi, 2013 yılında 63. bölümü ile ekranlara veda etti. Dizinin başrolleri arasında ise Kaya Scodelario, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie ve Mike Bailey yer alıyor.

Skins dizisi konusu ve oyuncuları

Skins Dizisi Konusu

Skins sürekli yenilenen genç oyuncu kadrosu ve dinamik konuları ile son yılların en başarılı gençlik dizilerinden biri haline geldi. Dizide, Bristol’de yaşayan liseli bir grubun hayatla ilgili sorunlarına değiniliyor. Farklı karakterlere ve yaşam tarzlarına sahip olan bu gençlerin psikolojik rahatsızlıkları, cinsel sorunları, aile problemleri ve madde, alkol bağımlılığı gibi kötü alışkanlıkları dizi içerisinde işleniyor. Ölüm gibi ciddi konuları işlemenin yanında durum komedisine de fırsat tanıyan dizinin güçlü bir komedisi bulunmaktadır.

Skins dizisi konusu

Skins, her bölüm bir karakterin dertlerinde odaklanmaya ve hayatı bu karakterin gözünden anlatmaya çalışır. Bu sayede farklı perspektiflerle gençlik sorunlarına mercek tutabilirsiniz. Dizi, baba- oğul olan Bryan Elsley ve Jamie Brittain tarafından yazılmıştır.

Skins Dizisi Oyuncuları

Nicholas Hoult

Skins Oyuncuları - Tony Stonem

Ünlü oyuncu Nicholas Hoult’un canlandırdığı Tony karakteri pervasız başına buyruktur. Oldukça bencil kararlar alan karakterin en yakın arkadaşı ise sevgilisine aşık olur. Ancak Tony, bu durumdan rahatsız olmayacak kadar umursamazdır. Dizinin ana karakterlerinden biridir.

Mike Bailey

Skins Oyuncuları - Sid Jenkins

Grubun baskın karakteri olan Sid, özgüveni ve zekası ile insanları etkisi altına alabilmektedir. Kendine özgü bir stili bulunmaktadır. Arkadaşı Tony ile aynı kızdan hoşlanmaktadır. Michelle’e olan hisleri nedeniyle ikili sık sık karşı karşıya gelir.

April Pearson

Skins Oyuncuları - Michelle Richardson

Tony ile aşk yaşayan Michelle güzel ve çekici bir kızdır. İlgi odağı olmayı seven karakter dizi içerisinde Tony ile tutkulu bir aşk yaşar.

Joe Dempsie

Skins Oyuncuları - Chris Miles

Chris, ailesinin yanlış davranışları nedeniyle sorunlu bir ergenlik dönemi geçirmektedir. Bu sorunlarla başa çıkamayan Chris, uyuşturucuya yönelir. Duygusal boşluğunu doldurmak için öğretmenine aşık olur.

Dev Patel

Skins Oyuncuları - Anwar Kharral

Dev Patel tarafından canlandırılan Anwar Kharral, Müslüman bir ailede doğmuştur. Dinine bağlı yaşayan ailesi nedeniyle arkadaşlarıyla çatışmalar yaşamaktadır.

Mitch Hewer

Skins Oyuncuları - Maxxie Oliver

Maxxie dizinin en renkli karakterlerinden biridir. Eşcinsel olan karakter bu gerçeği ailesinden saklamaktadır. Maxxie’nin en büyük tutkusu ise müzik dinleyip dans etmektir. Bir gün ünlü bir dansçı olmanın hayaliyle yaşayan Maxxie, eğlenceli ve komiktir.

Larissa Wilson

Skins Oyuncuları - Jal Flazer

Jal, önceliği okul olan bir öğrencidir. Olaylardan uzak durarak derslerine odaklanmaya çalışır. Ancak arkadaş çevresi nedeniyle olaylardan yeterince uzak duramaz.

Hannah Murray

Skins Oyuncuları - Cassie Ainsworth

Güzel görünme obsesifliği bulunan Cassie, fazla kilolarını vermeye çalışırken anoreksiya hastası olur. Psikolojik rahatsızlıklarıyla boğuşan karakter grubun öne çıkan ismi Sid’i sevmektedir.

Kaya Scodelario

Skins Oyuncuları - Elizabeth Stonem

Elizabeth, Tony’nin kız kardeşidir. Okulda popüler olmak için yapmayacağı şey yoktur. Bu nedenle ebeveynler ve öğrenciler tarafından pek sevilmez.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir