En İyi Süper Kahraman Filmleri

Son yıllarda giderek popülerleşen süper kahraman sinemasının en başarılı örneklerini sizler için bir araya getirdik.

Avengers: Endgame

Süper Kahraman Filmleri - Avengers Endgame

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 8,5

Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük hadisesi Endgame, Thanos’a karşı büyük bir yenilgi alan kahramanlarımızın son bir şans için bir araya gelmesini konu alıyor. Film, geniş kadrosu ve heyecan dolu hikayesi ile son dönemlerin en ses getiren filmi oldu. Başrollerini Robert Downey Jr, Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson ve Josh Brolin’in paylaştığı film, görsel efekt dalında Oscar Ödülleri’ne aday gösterildi.

Avengers Infinity War

Süper Kahraman Filmleri - Avengers Infinity War

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 8,5

Son Avengers halkasının ilk halkası olan filmde, evreni tehdit eden Thanos’un incelikli planını uygulamaya koymasına tanık oluyoruz. Evrenin dört bir yanına saçılmış sonsuzluk taşlarını toplayan Thanos, taşlardan oluşan eldiveni kullanarak canlıların yarısını yok etmeyi hedefliyor. Karşısında ise Avengers altılısının başta olduğu güçlü bir kahraman ordusu bulunuyor. Filmin başrolünde, tüm görkemiyle Thanos rolünü üstlenen Josh Brolin yer alıyor.

Black Panther

Süper Kahraman Filmleri - Black Panther

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,3

Black Panther, Christopher Nolan’ın Batman serisinden sonra Oscar’da adı geçen ilk süper kahraman filmi olarak adını tarihe yazdırdı. Film, En İyi Film kategorisinde aday gösterilerek iddialı bir giriş yaptı. İlk kez Captain America: Civil War filminde görücüye çıkan taze kahramanımız Black Panther, bu filmde taht mücadelesine girerek gücünü ispatlıyor. Filmde kahramanın yanında Wakanda’nın büyüsü de gözler önüne seriliyor.

Spiderman into the Spiderverse

Süper Kahraman Filmleri - Spiderman into the Spiderverse

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 8,4

En İyi Animason Filmi dalında Oscar’a aday gösterilen Spiderman into the Spiderverse, farklı evrenlerdeki Miles Morales’lerin Kingpin tehlikesine karşı bir araya gelmesini konu alıyor. Multi-verse konusunu eğlenceli bir şekilde işleyen filmde, farklı karakterlerdeki birçok Spiderman ile tanışma imkanı buluyoruz.

Thor: Ragnarok

Süper Kahraman Filmleri - Thor: Ragnarok

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,9

Taika Waititi’nin devraldığı Thor serisi, ilk iki filmin ardından komedi türünde geri dönüyor. Chris Hemsworth tarafından canlandırılan Thor bu filmde Ragnarok’u engellemek için Loki ve Hulk ile birlik olarak üvey kardeşi Hela’nın karşısına çıkıyor. Mizahın bol olduğu film, yenilenen atmosferi ile izleyicilerden tam not alıyor.

Logan

Süper Kahraman Filmleri - Logan

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 8,1

2000 yılından beri Wolverine karakterine hayat veren Hugh Jackman, Logan filminde son kez Wolverine olarak kamera karşısına geçiyor. Filmde Logan, iyice yaşlanmış ve tehlikeden uzak bir hayat sürmektedir. Ancak genç bir mutantın yanına gelmesi ile Logan’ın inziva hayatı sona erer. Professor X ile birlikte karanlık güçlere karşı savaşmaya başlar. Filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturmaktadır.

Deadpool

Süper Kahraman Filmleri - Deadpool

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 8,0

Süper kahraman filmlerinde çığır açan Deadpool, bu türün en sevilen örneklerinden biri. Filmin başarısında ise Ryan Reynolds tarafından ustalıkla canlandırılan Wade karakterinin payı büyük. Wade ahlaki sınırları olmayan, eğlenceli ve tehlikeli bir adam. Kansere yakalanmasının ardından oldukça tehlikeli bir tedavi yolu tercih ediyor. Bu sırada en büyük düşmanı Ajax tarafından kandırılarak zorla özel güçlere sahip oluyor. Film, Wade’in komik intikam öyküsünü anlatıyor.

Captain America: Civil War

Süper Kahraman Filmleri - Civil War

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,8

Bir Captain America filmi olmasına rağmen Avengers filmlerinden aşina olduğumuz kahramanları da barındıran film, bu kez Steve Rogers ile Tony Stark’ı karşı karşıya getiriyor. İkilinin artan gerilimine Hawkeye, Scarlett Witch, Vision, Ant-Man, Spiderman, Black Panther, War Machine, Winter Soldier ve Black Widow da dahil oluyor.

Doctor Strange

Süper Kahraman Filmleri - Doctor Strange

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,5

Benedict Cumberbatch tarafından Strange, ünlü bir cerrahtır. Oldukça kibirli bir doktor olan Strange, geçirdiği bir kazanın ardından ellerini kullanamaz hale gelir. Bu hastalığını tedavi etmek için gittiği keşişin yanında asıl gücünü keşfederek karanlık güçlerle savaşmaya başlar. Benedict Cumberbatch’e Tilda Swinton ve Mads Mikkelsen eşlik etmektedir.

Guardians of the Galaxy

Süper Kahraman Filmleri - Guardians of the Galaxy

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 8,0

Komedi ağırlıklı süper kahraman filmlerinden biri olan Guardians of the Galaxy, evrenin farklı yerlerinden bir araya gelen eğlenceli bir ekibi konu alıyor. Müzikle özel bir bağı bulunan, yetenekli hırsız Star-Lord, giriştiği bir görev sırasında Gamora, Rocket Racoon, Groot ve Drax ile tanışıyor. Ekip, Galaksi kötülüklerden korumak için sıradışı bir yolculuğa çıkıyor. Filmin başrolünde Chris Pratt, ve Avatar filminden tanıdığımız Zoe Saldana yer alıyor.

X-Men: Days of Future Past

Süper Kahraman Filmleri - X-Men: Days of Future Past

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 8,0

X-Men serisinin en sevilen filmi Days of Future Past’ta Charles Xavier rolünde James McAvoy yer alıyor. X-Men adı verilen mutantlar, nesillerinin tükenmesini engellemek için geçmişe gitmek zorunda kalıyor. Operasyonun başını çeken Xavier’a, en büyük düşmanı Magneto da eşlik ediyor. Kadroda Jennifer Lawrance, Hugh Jackman ve Michael Fassbender gibi ünlü isimler yer alıyor.

Captain America: The Winter Soldier

Süper Kahraman Filmleri - Captain America: The Winter Soldier

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 7,7

Captain America’nın ikinci filmi The Winter Soldier, Steve Rogers ve Natasha Romanoff’un S.H.I.E.L.D birliğine karşı mücadele etmesini konu alıyor. İkinci Dünya Savaşı’ndan beri kapalı kapılar ardında büyüyen HYDRA örgütü SHIELD’ın içine sızarak darbe yapmaya hazırlanır. Güveneceği kimse kalmayan Captain America, tek başına güvenliği sağlamak zorundadır.

Kick-Ass

Süper Kahraman Filmleri - Kick-Ass

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 7,6

Hiçbir sinematik evrene dahil olmayan film, Mark Miller’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanmıştır. Filmde Dave adlı hevesli bir çocuk, süper kahraman olmak istediği için yeşil bir maskeyle kötülerin karşısında durur. Ancak bu girişiminden sonra Dave’in başından dert eksik olmayacaktır. Matthew Vaughn’ın yönettiği filmde Aaron Johnson başrolü canlandırır.

Watchmen

Süper Kahraman Filmleri - Watchmen

Yapım Yılı: 2009

IMDb Puanı: 7,6

Yakın zamanda HBO’da dizisi çıkan Watchmen, ünlü çizgi roman yazarı Alan Moore’un aynı adlı çizgi romanından uyarlanmıştır. Bir dönemde fırtınalar estiren süper kahraman ekibi, Komedyen’in ölmesi ile tekrar bir araya gelir. Olayı çözmeye çalışan Rorschach, bu esnada birçok karanlık sırrı da açığa çıkarır. Filmin yönetmenliğini, daha sonra birçok süper kahraman filminde de göreceğimiz Zack Snyder üstlenmektedir.

The Dark Knight

Süper Kahraman Filmleri - The Dark Knight

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 9,0

Oscar’lı yönetmen tarafından beyaz perdeye uyarlanan film, süper kahraman filmlerinin kaderini değiştirdi. Akademi Ödülleri’nde bile kendine yer bulan filmde Christian Bale, Gotham’ın koruyusu Batman rolüne hayat veriyor. Batman, Joker tehlikesine karşı yaşadığı yeri korumaya çalışıyor.

Iron Man

Süper Kahraman Filmleri - Iron Man

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 7,9

Marvel Sinematik Evreni’ni başlatan ve Robert Downey Jr’ın bugünkü popülerliğini sağlayan film Iron Man, zengin ve şımarık bir playboy olan Tony Stark’ın kahramana dönüşümünü konu alıyor. Silah üretip satan Tony Stark, bu yüzden kaçırıp bir mağarada işkence görüyor. Buradan kurtulmak için kendine bir zırh tasarlayıp, Dünya’yı savunması gerektiğini anlayarak Iron Man olmaya başlıyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir