Teen Wolf Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Teen Wolf, aynı adlı 1985 yapımı filmden uyarlanarak 2011 yılında ekranlara taşınmıştır. Başrolünü Michael J. Fox’un canlandırdığı Rod Daniel yapımı bu film, yeniden kurgulanarak fantastik bir gençlik dizisi haline geldi. Teen Wolf’un konusunu, filmdeki doğaüstü bir özelliği olan Scott McCall oluşturuyor. Ana karakter olan Scott’ı ise genç oyucu Tyler Posey canlandırıyor. Yetenekli aktör, aynı zamanda dizinin yönetmen koltuğunda da oturdu.

Matthew Weisman tarafından tasarlanan dizi, Jeff Davis tarafından senaryolaştırıldı. Teen Wolf, ilk sezondan itibaren olumlu eleştiriler alarak Teen Choice başta olmak üzere pek çok ödüle layık görüldü. Dizi 2017 yılında 6. sezonu ile ekranlara veda etti.

Teen Wolf dizisi konusu

Teen Wolf Dizisi Konusu

Dizinin merkezinde, henüz bir lise öğrencisi olan Scott McCall yer almaktadır. Tyler Poser tarafından canlandırılan karakter, arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanan, saf bir gençtir. Beacon Hills Lisesi’nin lakros takımındadır. Bir gün Scott, tehlikeli bir ormanda bir kurtadam tarafından ısırılır. Bu olaydan sonra kendinde birtakım değişiklikler fark eden Scott, artık bir kurtadama dönüşmüştür. Bu korkutucu gelişmede Scott’a, en yakın arkadaşı Stiles destek olur. Eğlenceli bir karakter olan Stiles, Scott’ın okuldan arkadaşıdır. Dönüşen Scott’a, deneyimli bir kurtadam olan Derek Hale de yardımcı olmaya başlar.

Teen Wolf dizisi konusu

Scott, yeni öğrendiği kurtadamlığı keşfederken bu özelliğini insanlardan saklamaya ve güdülerini kontrol etmeye çalışır. Sevdiği kızı bu tehlikeden korumak için yalan söylemek zorunda kalır. Bu nedenle Scott’ın sırrını yalnızca Stiles ve Derek bilmektedir. Dizi, dramın yanı sıra gerilim ve mizah öğeleri de barındırmaktadır. Sıradan kurt adam dizilerinin aksine dinamik ve eğlenceli bir tarafı da bulunan dizide aksiyon sahneleri de yer almaktadır.

Teen Wolf Dizisi Oyuncuları

Tyler Posey

Teen Wolf oyuncuları - Scott McCall

Dizinin ana kahramanı olan Scott McCall, her şeyden habersiz bir lise öğrencisidir. 17 yaşındaki genç Scott’ın hayatı ormanda bir kurt adam tarafından ısırılması ile tamamen değişir. Fizyolojik ve psikolojik olarak değişen Scott, bu olaydan sonra kurt adamlığa adapte olmaya ve yeteneklerini keşfetmeye başlar. Bu süreçte kendisine, en yakın arkadaşı Stiles ve deneyimli kurt adam Derek Hale yardım eder.

Dylan O’Brien

Teen Wolf oyuncuları - Stiles Stilinski

Dylan O’Brien tarafından canlandırılan Stiles Sitilinski karakteri, dizinin komedi tarafını sırtlanmaktadır. Oldukça eğlenceli bir karakter olan Stiles, Scott McCall’un en yakın arkadaşıdır. Arkadaşının kurt adama dönüşmesi ile şaşkına uğrayan Stiles, Scott’ın kimliğin koruması için ona yardım etmeye başlar.

Tyler Hoechlin

Teen Wolf oyuncuları - Derek Hale

Tyler Hoechlin, karizmatik kurt adam Derek Hale’e hayat vermektedir. Derek, uzun zaman önce kurt adama dönüşmüştür. Bacon Hill’de ikamet eden Derek, Scott’ın da dönüştüğünü öğrenince ona  yardım etmeye başlar. Amacı, Scott’a güçlerini doğru ve orantılı bir şekilde kullanabilmeyi öğretmektir. Ünlü oyuncu daha önce Supergirl, CSI, Lincoln Heights gibi birçok dizide karşımıza çıktı.

Holland Roden

Teen Wolf oyuncuları - Lydia Martin

Holland Roden tarafından canlandırılan Lydia Martin karakteri, dizinin sevilen kadın karakterlerinden biridir. Oldukça güzel ve zeki bir kız olan Lydia, Scott ve Stiles ile birlikte Beacon Hills’te bulunmaktadır.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir