The Walking Dead Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Beyaz perdeyi esir alan zombi temasını en iyi işleyen dizi The Walking Dead, dizinin yapımcılığını da yapan Robert Kirkman çizgi romanında uyarlandı. Başarılı dizi, ilk kez ekranlara geldiği 2010 yılından itibaren en çok izlenen dizilerden biri haline geldi. Robert Kirkman tarafından çizgi roman olarak oluşturulan hikaye Frank Darabont, Gale Anne Hurd, David Alpert, Charles H. Eglee ve Glen Mazzara tarafından ekranlara taşınmıştır. 10. sezonu ile halen devam etmekte olan uzun soluklu dizi, En İyi Televizyon Dizisi dalında Altın Küre ödülüne layık görülmüştür.

The Walking Dead Dizisi Konusu

Adından da anlaşılacağı üzere The Walking Dead, dünyayı istila ederek insan ırkını tehdit eden bir zombi salgınını konu alır. Tasvir edilen distopik gelecekte zombi salgınına yakalanan kişilere “aylaklar” denir. Dizi, zombiye dönüşmeyen bir grup insanın zombilerle başa çıkma mücadelesini anlatır. Bu gruba liderlik eden Rick Grimes, sağlıklı insanları güvende tutmak ve sayılarını arttırmak için çabalamaktadır.

Aylaklar olarak nitelenen zombileri etkisiz hale getirmenin tek yolu beyinlerini yok etmektir. Aksi takdirde zombiler, sağlıklı insanlara virüs bulaştırarak onları zombi haline getirebilir. Bu nedenle kalan grup, zombilerin beyinlerini hedef alarak kendilerini korumak zorunda kalır.

The Walking Dead Dizisi Oyuncuları

Andrew Lincoln

The Walking Dead oyuncuları - Rick Grimes

Dizinin başrol oyuncusu Rick Grimes, zombi salgının başladığı sırada komadadır. Mucize bir şekilde uyanan Grimes, uyandığında dünya’yı zombiye dönüşmüş bir halde bulur. Ailesini bulmak için yola çıkan Rick, bu sırada zombiye dönüşmeyen insanları da etrafında toplar. Dizinin girişken ve lider karakteridir.

Chandler Riggs

The Walking Dead oyuncuları - Carl Grimes

Genç oyuncu Chandler Riggs, Rick Grimes’in oğlu Carl Grimes karakterine hayat verir. Carl, zombi salgının başladığı sırada annesi ile hayatta kalmaya çalışır. Babasının komada olmasıyla başa çıkmaya çalışan Carl, yaşına rağmen oldukça akıllı ve olgun bir karakterdir.

Jeffrey Dean Morgan

The Walking Dead oyuncuları - Negan

Diziye 6. sezonda dahil olan karakter, önemli bir konumda bulunması nedeniyle kısa sürede ana karakterlerden biri haline gelmiştir. Dizide Sanctuary isimli bir kurtarma ekibinin başında olan Negan karakteri, olaylar üzerinde etkili olmaktadır.

Norman Reedus

The Walking Dead oyuncuları - Daryl Dixon

Dizinin sevilen karakteri Daryl Dixon, ilk sezonlarda hayatta kalmak için acımasız tercihler yapan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Ancak çok geçmeden Rick’in mücadelesine katılan Daryl, Rick’in en yakın arkadaşlarından biri oluyor. İkili, zombi istilasına karşı yan yana savaşmaya devam ediyor.

Steven Yeun

The Walking Dead oyuncuları - Glenn Rhee

Glenn, Rick’in grubunun öne çıkan karakterlerinden biridir. Rick dahil olmak üzere pek çok kişinin hayatını kurtaran Glenn, oldukça zeki bir adamdır. Bu nedenle strateji gerektiren her türlü işte başarılıdır.

Lauren Cohan

The Walking Dead oyuncuları - Maggie Greene

Güzel oyuncu Lauren Cohan tarafından canlandırılan Maggie Green, Glenn ile aşk yaşamaktadır. Hersel’in kızı olan karakter ekiple birlikte mücadele etmektedir.

Melissa McBride

The Walking Dead oyuncuları - Carol Peletier

Carol Peletier, zombi istilası sırasında önce eşini, sonra da kızını kaybeder. Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan karakter Daryl’in yardımı ile zombilerle savaşacak motivasyonu bulmaktadır.

Michael Rooker

The Walking Dead oyuncuları - Merle Dixon

Michael Rooker tarafından canlandırılan Merle Dixon, dizinin sevilen karakteri Daryl Dixon’ın abisidir. Merle, Dixon’ın başlardaki hali gibi acımasız ve mesafelidir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir