The Haunting of Bly Manor Konusu ve Oyuncuları

Herkes toplansııın! ‘Ziyadesiyle harikulade’ (Flora dilinde) bir dizi ile geldim.Netflix’in bu yeni korku dizisi sizleri sarsacak ve merak ettirecek bir hikayeye sahip! Mike Flanagan daha önce Shirley Jackson’ın ‘Tepedeki Ev’ romanından uyarladığı The Haunting of Hill House’u bizlere sunmuştu (Eğer izlemediyseniz onu da kesinlikle izlemelisiniz). Geçtiğimiz aylarda çıkan Bly Malikanesi’ni ise Henry James’ın Türkçe çevirisi ‘Yürek Burgusu’ adlı romanından uyarlamıştır. Bu yazımızda dizinin konusunu ve oyuncularından bahsedeceğim.

The Haunting of Bly Manor Dizisi Konusu

Dizi evlilik arifesinde olan bir çiftin, yemek provasına katılan bir kadının hayalet hikayesi anlatmasıyla başlıyor. Bly malikanesinde annesini ve babasını kaybeden iki küçük çocuk Flora ve Miles’ın yanında bir aşçı (Owen), bir bahçıvan (Jamie) ve bir hizmetli (Hannah) yaşıyordur. Çocukların amcası (Henry), uzun zamandır çocuklarla direkt ilgilenecek yatılı bir mürebbiye arayışındadır ve bulamıyordur.

Amerikalı genç bir kadının (Danielle) işe başvurmasıyla bu arayış son bulmuştur. Dani malikaneye geldikten sonra yıllardır süren kurallar değişmiştir ve eve farklı bir atmosfer getirmiştir. Bu güzel tarafın dışında tabii ki kötü tarafta ayaklanmıştır. Malikanenin asıl yüzü, sırları ortaya çıkmaya başlamıştır.

Bly malikanesi bizlere son derece sıra dışı, içimizi okşayacak dramatik hikayesi dışında yeterli korkuyu ve romantizmi de veriyor.

The Haunting of Bly Manor Dizisi Oyuncuları

Öncelikle The Haunting of Hill House dizisinden tanıdığımız yüzlerle başlayalım.

Victoria Pedretti / Danielle

Victoria, The Haunting of Hill House-Nell karakteri dışında yine bir Netflix yapımı olan You dizisinin ikinci sezonunda Love Quinn karakteriyle karşımıza çıktı ve ününü bu iki diziye borçlu Amerikalı bir oyuncudur. Bly Manor’da iki dünya tatlısı çocuğumuzun yeni mürebbiyeleri rolünde.

Oliver Jackson-Cohen / Peter Quint

Oliver ise yine The Haunting of Hill House-Luke rolü dışında The Invisible Man’deki Adrian Griffin rolü sayesinde ünlenmiştir. Aynı zamanda modeldir de. Bly Manor’da Henry amcanın eski sağ kolu rolünde.

Kate Siegel / Viola Willoughby

Kate, Amerikalı oyuncu ve senaristtir. The Haunting of Hill House-Theodora rolü dışında The Curse of the Black Dahlia, Ghost Whisperer ve Hush yer aldığı başarılı yapımlardan bazılarıdır. Bly Manor’da çok farklı bir rolü var! ancak izlerseniz görebilirsiniz.

Bonus: Yönetmen Mike Flanagan ile evliler.

Carla Gugino

Carla, The Haunting of Hill House dizisinde Olivia rolünün yanı sıra San Andreas, Wathcmen, Oyun, Müzede Bir Gece gibi birçok filmde yer almış Amerikalı oyuncudur. Bly Manor’da ise hayalet hikayesini anlatan kadındır.

Henry Thomas / Henry Wingrave

Henry, Amerikalı aktör ve müzisyendir. Spielberg’in E.T. filmindeki Elliot rolüyle tanınmıştır. The Haunting of Hill House filminde Hugh’ın gençliğindeki role sahiptir. Bly Manor’da ise çocukların sırlarla saklı, son derece kaba ve sert olan amcalarıdır.

Tepedeki Ev’de gördüğümüz karakterlerden çok daha farklı bir karakterle karşımızdalar.

Diğer oyuncular ise şu şekilde;

  • Amelia Bea Smith / Flora Wingrave
  • Benjamin Evan Ainsworth / Miles Wingrave
  • Rahul Kohli / Owen Sharma
  • Amelia Eve / Jamie
  • Tahirah Sharif / Rebecca Jessel
  • T’Nia Miller / Hannah Grose

Yazar: Çiğdem Özaşır

1999, Kayseri doğumlu. Erciyes Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema 4.sınıf öğrencisi. Okumayı ve seyretmeyi çok sever, bir de bunları kendi hisleriyle yazıya dökmeyi daha çok sever!!

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir