Russian Doll Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Gerçek üstü bir zaman çizgisinde sıkışıp kalan Nadia’nın hikayesini anlatan Netflix yapımı Russian Doll dizisi 2019 yılında seyirciyle buluşmuştur. İzleyiciye derin bir mantık aratmayan dizi, IMDb de 8.0 puan seviyesindedir. Gerek oyunculuklarıyla, gerek kahkaha attıran sahneleriyle büyük beğeniler toplayan dizi, 2.sezon onayını da almıştır.

Russian Doll Dizisi Konusu

Agresif ve neşeli bir karakteri olan 36 yaşında ki Nadia, arkadaşlarının kendisi için düzenlediği doğum günü partisine katılır. Partinin ileri saatlerinde aşırı alkol ve uyuşturucu tüketir. Nadia partinin sonunda trafik kazası geçirerek ölür. Ancak öldükten sonra kendisini tekrar partide bulunca önce bunun dejavu olduğunu düşünse de, her seferinde parti evinin tuvaletinde dirilir. Tekrar tekrar aynı zaman diliminde dirilen Nadia, teoriler üreterek bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya koyulur. Başına böyle talihsiz bir durum gelen kadın, durumunu kimseye anlatamadan yalnız hareket etmeye çalışır. Ancak daha sonra onun gibi aynı kadere sahip olan Alan Zavari ile karşılaşır. Tamamen farklı karakterleri olan bu ikili beraber bu durumdan kurtulmanın yollarını bulmaya çalışırlar.

Russian Doll Dizisi Oyuncuları

Natasha Lyonne

Evlenerek mutluluğa ulaşamayacağını düşünen Nadia, orta yaşlı ve bekar, serbest çalışan bir yazılım mühendisidir. Özür ruhlu bir yapıya sahip olan karakterimiz kendisine sıkça dışarı çıkma izni vermektedir. Bedeni alkol ve uyuşturucuya oldukça alışıktır. Başına gelen aynı zaman diliminde sıkışıp kalmak gibi bir durumda bile mizah anlayışından vazgeçmez. Nadia karakterini canlandıran Natasha Lyonne, aynı zamanda dizinin yönetmen ve senarist kadrosunda da yer almaktadır.

Charlie Barnett

Kontrolcü hatta saplantılı bir karakter olan Alan Zavari, Nadia ile neredeyse hiç bir ortak yönü yoktur. Hatta birbirlerinin o kadar zıttıdırlar. Nadia ne kadar umursamazsa, Alan o kadar hassas birisidir. Ancak kaderin oyununda bu ikili tek bir ortak nokta da buluşuyor. Sürekli ölüp, aynı noktada dirilen bu ikili, ne yapmaları konusunda en ufak bir fikirleri olmamasına rağmen izleyenleri şaşırtmayı başarıyor. Saplantılı Alan Zavari karakterini Charlie Barnett canlandırmaktadır.

Greta Lee

Nadia’nın en yakın arkadaşlarından birisi olan Maxine, hayatını uçlarda yaşamayı seven bir karakterdir. En yakın arkadaşı Nadia’ya doğum günü partisi hazırlayan Maxine, Nadia’nın söylediklerinin orta yaş krizi yada uyuşturucu etkisiyle söylediğini düşünür. Maxine karakterini, Greta Lee canlandırmaktadır.

Yul Vazquez

Nadia’nın eski erkek arkadaşı olan John, başka bir kadınla evlenmiş ve bu evliliğinden de bir kız çocuğu olmuştur. Maxine’nin daveti sonucunda Nadia’nın partisine giden John, Nadia’nın tuhaf davranışları karşısında şaşkınlık yaşar. Nadia ondan yaşadığı bu gerçek üstü durum dolayısıyla yardım ister ve John’nun hoşuna gidebilecek küçük rüşvetler teklif eder. John onun bu garip isteklerine hayır diyemez ve yardım etmeye çalışır. John karakterini Yul Vazquez canlandırmaktadır.

Elizabeth Ashley

Dizinin yan karakterlerinden birisi olan deneyimli psikolog Ruth, yaşı dolayısıyla hafıza problemleri yaşamaktadır. Nadia’nın çok değer verdiği kişilerden birisidir çünkü Nadia çocukken kimsesiz kaldığında Ruth ona sahip çıkmıştır. Tuhaf bir durum yaşayan Nadia’nın yardım istediği kişilerden biriside Ruth’dur. Ruth karakterini deneyimli oyuncu Elizabeth Ashley canlandırmaktadır.

Dizi Hakkında Genel Bilgiler

  • Yapım yılı: 2019 – Devam Ediyor
  • Tür: Macera, Komedi, Dram
  • IMBD Puanı: 7.9
  • Ülke: ABD
  • Sezon: 1
  • Bölüm sayısı: 8

Yazar: Hatice Şahintürk

Buna Da Göz At

Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bir kitap uyarlaması olan 6 bölümlük bir mini dizi Gözlerinin Ardında. Sarah Pinborough’nun 2017 yılında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir