Titans Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Titans, DC Comics evrenine ait bir internet dizisidir. Akiva Goldsman, Geoff Johns ve Greg Berlanti tarafından ekranlara taşınan gençlik dizisi Titans’ın halihazırda 2 sezonu bulunuyor. Hala devam etmekte olan dizi, DC Evreni’nin “Teen Titans” isimli serisinden uyarlandı. Uyarlandığı çizgi roman serisinin çizerleri ise DC Comics’in sevilen isimleri Bob Haney ve Bruno Premiani. Titans, süper kahraman dünyasına genç bir bakış getirerek alıştığımız kahraman dizilerinden sıyrılıyor.

Titans Dizisi Konusu

Dizi, DC Comics’e ait bir dijital platform olan “DC Universe” kanalında izleyiciyle buluşuyor. Özel bir prodüksiyon sonucu ortaya çıkan dizinin yayınlanan tüm bölümleri, kısa sürede Netflix’teki yerini aldı. Bu sayede sevilen gençlik dizisi Titans’a çok daha kolay ulaşılabiliyor.

Titans Dizisi Konusu

Titans Dizisi Konusu

Titans, DC Comics evreninde sıklıkla kullanılan Detroit’te geçiyor. Dick Grayson isimli bir dedektif, Gotham’daki hareketli dedektiflik geçmişinden sonra Detroit Polis Departmanı’na transfer oluyor. Bir dönem Batman’le de birlikte çalışan ve Robin adını alan yetenekli dedektif, burada bir grup farklı ve yetenekli gençle karşılaşıyor. Rachel’ın Detroit Polis Merkezi’ne gelmesi ile de Dick, uzak durmaya çalıştığı hareketli hayata dahil oluyor.

Dick’in Rachel’ı kurtarmaya çalışmasından sonra genç ekibimiz bir araya geliyor ve geçmiş deneyimlerini bir kenara bırakarak şehri korumak için harekete geçiyor. Titans, kötülüğe karşı durmak için bir araya gelen bir grup genci ve istemese de onlara destek olan dedektif Dick Grayson’u konu alıyor.

Titans Dizisi Oyuncuları

Brenton Thwaites

Titans Dizisi Oyuncuları - Dick Grayson

Oldukça zeki bir dedektif olan Dick, Batman tarafından yetiştirilmiştir. Küçük yaşta ailesini kaybeden ve Bruce Wayne tarafından evlat edinilen karakter gelişmiş dövüş becerilerine sahiptir. Robin kimliği ile Batman’in yanında Gotham savunuculuğu yapan karakter, bu hızlı hayatı arkasında bırakmak için Detroit Polis Merkezi’ne gelir. Ancak burada da hayatı karmaşıklaşmaya başlar. Haksızlığa uğrayan Rachel’a yardım ederken diğer gençler ile tanışır. Bununla başlayan macerada Titans’a liderlik yapar.

Teagan Croft

Titans Dizisi Oyuncuları - Rachel Roth

Rachel, doğuştan gelen gizemli güçlere sahiptir. Bu nedenle toplum tarafından dışlanan Rachel’ın mistik güçleri yalnızca korku anlarında ortaya çıkar. Özel güçleri başına iş açtıktan sonra Detroit Polis Merkezi’ndeki Dick Grayson ile tanışır. Uzun süre yalnızlık çeken karakter, kendisi gibi özel güçlere sahip gençlerle bir araya gelerek Titans’ı oluşturur.

Anna Diop

Titans Dizisi Oyuncuları - Koriand'r

Koriand’r, uzun süredir içinde bulunduğu komadan özel güçleri ile birlikte uyanır. Ancak uyandıktan sonra geçmişine dair hiçbir şey hatırlamadığını fark eder. Koriand’r, bu olaydan sonra güçlerini kontrol etmeyi öğrenmeye ve geçmişini hatırlamaya çalışır. Komadan önceki hayatını araştırmaya çalışırken dedektif Dick Grayson ile tanışır.

Ryan Potter

Titans Dizisi Oyuncuları - Gar Logan

Gar Logan, ölümcül bir kazadan sağ kurtulmayı başarmıştır. Ancak sonradan hayata dönen karakterin bu kazadan sonra özel güçleri meydana gelir. Canavara dönüşebilen Gar, Titans’tan ilk olarak Rachel ile karşılaşır. Gruba katılan Gar, özel güçlere sahip diğer gençlerle birlikte kahramanlık yapmaya başlar.

Joshua Orpin

Titans Dizisi Oyuncuları - Conner Kent

Superman olarak da bilinen Conner Kent, bir laboratuvar deneyi sonucunda güçlerini kazanmıştır. Cadmus Laboratuvarı’ndaki bu gelişmeden sonra Conner kendine Superboy demeye ve Titans’a yardımda bulunmaya başlar.

Alan Ritchson

Titans Dizisi Oyuncuları - Hank Hall

Hank Hall, Detroit Polis Merkezi’nde çalışan Dick Grayson’un arkadaşıdır. Hank, Gotham’da çalışmaya devam etse de ihtiyaç anında Dick’e yardımcı olmaktadır. Rachel olayında da ikiliye yardım eder.

Minka Kelly

Titans Dizisi Oyuncuları - Dawn Granger

Dawn Granger, üstün dövüş yetenekleri bulunan bir gençtir. Düşmanlarına karşı her zaman zekice ve hızlı hareket eder. Suçla mücadele ederek yaşadığı yeri daha güvenli bir hale getirmeye çalışmaktadır.

Curran Walters

Genç oyuncu Curran Walters’ın canlandırdığı Jason Todd, ekibin Robin olarak tanınan üyesidir. Çizgi romanlarda Batman’le olan ortaklığı ile tanınır. Duman bombası ve özel güvenlikli evrak çantası gibi ekipmanları vardır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir