Vikings Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Tarihsel bir gerçekliğe dayanan drama dizisi Vikings, 2013 yılında izleyiciyle buluştu. Sevilen dizinin senaryosunu, Emmy Ödül’lü senarist ve yapımcı Michael Hirst kaleme alıyor. Vikings, çekimleri İrlanda’da devam etmesine rağmen Kanada prodüksiyonlu bir dizi. Dizinin oyuncu kadrosunda Travis Fimmel, Clive Standen, Gabriel Byrne, Nathan O’Toole, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, George Blagden ve Gustaf Skarsgard yer alıyor. Sevilen dizi, İskandinav mitolojisine dayanarak izleyicilere unutulmaz bir aksiyon deneyimi yaşatıyor. Epik savaş sahneleri ve aile içi güç mücadeleleri ile Vikings, pek çok televizyon ödülüne layık görüldü. İzleyecilerden tam not alan dizi 6. sezonun ardından ekranlara dönmeye hazırlanıyor.

Vikings Dizisi

Vikings Dizisi Konusu

Dizi, esas olarak İskandinav mitolojisinin en önemli figürlerinden olan Ragnar Lothbrok’un hayatını merkeze alıyor. 8. yüzyılda geçen dizi, bunun yanında diğer savaşçı Vikinglerin de hayatını ekrana taşıyor. Mitolojiye göre Vikingler, İskandınavların kökeni olan ilkel ve savaşçı birliklerdir. Hayatta kalmak için gittikleri yerlere ölüm ve vahşet götüren Vikingler, cesaretleriyle ünlüdür. Vikingler içerisinde sıradan bir çiftçi olan Ragnar, bu korkusuz ırkta giderek yükselerek efsanevi savaşçılardan biri haline geliyor.

Vikings Dizisi Konusu

Dizi, Viking kültürünü ve günlük yaşayışını başarılı bir şekilde ekrana taşımayı başarıyor. Bu sırada Lothbrok ailesi içindeki çatışmalara da yer veriyor. Ragnar’ın Viking’ler içinde yükselmesi de, İskandinav mitolojisindeki savaş tanrısı Odin’i rüyasında görmesi ile başlıyor. Ragnar bu olaydan sonra seçilmiş kişi olduğunu düşünerek batıya ilerlemeyi planlıyor. Ancak bu planı liderleri Early tarafından destek görmeyince Ragnar tek başına harekete geçiyor. Korkusuz Ragnar’ın açık denizlerdeki cesur mücadelesi Vikings dizisinin ana hattını oluşturuyor.

Vikings Dizisi Oyuncuları

Travis Fimmel

Vikings Dizisi Oyuncuları - Ragnar Lothbrok

Travis Fimmel’in canlandırdığı Ragnar Lothbrok, başlangıçta çiftçilikle uğraşan bir aile babasıdır. Viking kanına sahip olan cesur asker Ragnar, Odin tarafından uyarılınca harekete geçer. Her şeyini riske atarak bir gemi yaptırır ve yıllardır hayalini kurduğu gibi batıya açılır. Bu uğurda arkadaşları ve ailesi ile birçok problem yaşayacaktır.

Katheryn Winnick

Vikings Dizisi Oyuncuları - Lagertha

Katheryn Winnick tarafından canlandırılan Lagertha, Ragnar Lorthbrok’un karısıdır. İki çocuk annesi olan Lagertha, Ragnar ile birlikte Vikinglerin savaşlarına katılır. Son derece gözü kara ve yetenekli bir kadındır. Denize açılmaya karar veren Ragnar’ı her adımda destekler.

Alexander Ludwig

Vikings Dizisi Oyuncuları - Bjork Lothbrok

Bjorn, Ragnar ve Lagertha’nın büyük oğludur. Babası gibi büyük bir savaşçı olmak ister. Bu nedenle babasını örnek olarak çok çalışmaktadır. Dizi boyunca Bjorn’un Vikinglerin önemli savaşlarına ve görevlerine katıldığını görürüz. Karakteri genç oyuncu Alexander Ludwig canlandırır.

Clive Standen

Vikings Dizisi Oyuncuları - Rollo

Clive Standen tarafından canlandırılan Rollo, Ragnar Lorthbrok’un kardeşi ve en yakın arkadaşıdır. Rollo başlarda abisinin her kararını desteklese de zamanla geri plana atıldığını düşünür. Abisine karşı kıskançlık duymaya başlaması ile yanlış kararlar almaya hazır hale gelir. Fevri hareket eden karakter ilerleyen bölümlerde başına birçok bela alacaktır.

Jessalyn Gilsig

Vikings Dizisi Oyuncuları - Siggy

Siggy, Kattegat’taki Vikinglerin lideri olan Earl Haraldson’un karısıdır. Dizi boyunca kocasına destek olduğu görülür. Ancak ilerleyen bölümlerde Ragnar’ın kardeşi Rollo ile sevgili olur. Karaktere güzel oyuncu Jessalyn Gilsig hayat verir.

Gustaf Skarsgård

Vikings Dizisi Oyuncuları - Floki

Floki, dizinin en ilgi çekici karakterlerinden biridir. Aşırı hareketleri ile diziye renk katan Floki, Ragnar Lorthbrok’un en iyi arkadaşıdır. Ragnar’ın batıya açılma hayallerinden sonra ona bir gemi yapar. Sonraki süreçte de her zaman Ragnar’ın yanında olmuştur. Sevilen karakteri Gustaf Skarsgard canlandırır.

George Blagden

Vikings Dizisi Oyuncuları - Athelstan

Athelstan, Ragnar Lorthbrok tarafından kurtarılan esir bir rahiptir. Bir savaşta tanıdığı herkesi kaybetmiştir. Kendisini kurtaran Ragnar ile zaman içinde dost olur. Kattegat’ta kaldıkça fikirleri ve hayatı büyük ölçüde değişmektedir. Athelstan, dizinin sessiz ama etkili bir karakteridir.

Gabriel Byrne

Vikings Dizisi Oyuncuları - Earl Haraldson

Earl Haraldson, Kattegat’ta yaşayan Viking kabilesinin lideridir. Savaş gibi önemli konularda kararlar verir. Ragnar bir gemi ile batıya açılmak istediğinde karşı çıkar. Kattegat’ın en güzel kadını olan Siggy ile evlidir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir