El desorden que dejas Konusu ve Oyuncuları

Merhabalar! 🙂 Daha çok yeni olan mini dizimiz 11 Aralık 2020’de Netflix’te yayınlandı. Yayınlandığı gibi hemen izlemeye başladım. Bir İspanyol dizisi olan El desorden que dejas’da gizem, gerilim, cinayet veya intihar (hangisi olduğunu izleyince anlayacaksınız), dram türlerini görüyoruz. Gayet güzel yazılmış ve işlenmiş olduğunu söylemeliyim. Aşırı sürükleyiciydi. IMBD puanının 7.0 olduğunu söylemeden konusuna geçmeyelim 🙂

El desorden que dejas Dizisi Konusu

Novarız Devlet Lisesi’nde normal şekilde ölen bir Edebiyat Öğretmeni Viruca’nın yerine geldiğini zanneden Raquel, Viruca’nın intihar ettiğini öğrenmesiyle huzursuz olmaya başlar. Ardından Raquel’e tehdit mesajları gelir ve şantaj yapılmaya başlanır. Öğrencilerden şüphelenir ama hiçbir zaman kimin olduğunu bulamaz. Dizi, Raquel’in bu gizemi ortaya çıkarmaya çalışmasını, kendi sonunun Viruca gibi olmaması için çabalamasını ve Viruca’nın ölümünün nasıl gerçekleştiğini, o sona nasıl gittiğini bizlere anlatıyor. Yani devamlı olarak geçmişte ve günümüzde geçiyor.

Viruca’nın eski kocası Mauro, Viruca’nın inatla intihar etmediğini öldürüldüğünü söylüyor ama kimse onu dinlemiyor. Öğrencilerden ise Iago, Roi, Nerea hikayenin önemli bir parçası.

8 bölüm boyunca bu bir cinayet mi? İntihar mı? Cinayetse katil kim? Bu tehditleri, şantajları kim yapıyor? Bu karakterin sırrı ne acaba? şeklinde kendimize sorular soruyoruz.

Hemen karakterlerden de bahsedelim.

El desorden que dejas Dizisi Oyuncuları

Inma Cuesta / Raquel Valero

Novarız Lisesi’ne yeni atanan Edebiyat Öğretmeni Raquel karakterini canlandıran oyuncu Inma Cuesta’dır. Inma’nın meşhur olması Amar en tiempos revueltos dizisindeki Elisa Domínguez rolü sayesindedir. Raquel karakteri oldukça sakin, kendine güvenen, güçlü, kararlı bir kadın fakat kocası German ile sıkıntıları vardır ve atanmadan önce hasta annesi öldüğü için içine kapanık ve halüsinasyonlar görür.

Barbara Lennie / Viruca Martinez

İntihar ettiği veya öldürüldüğü düşünülen Edebiyat Öğretmeni Viruca karakterini canlandıran oyuncu ise Barbara Lennie’dir. Barbara’nın oynadığı ve bilinen diğer dizileri; Isabel ve El incidente. Oynadığı filmler ise Obaba ve El Niño ve Magical Girl’dür. Viruca karakterine gelirsek çok tatlı, anlayışlı, neşeli ve sempatik bir öğretmen ama sinsilik ve kötüye kullandığı zekası da var diyebilirim. Viruca karakterini izledikçe anlamanız daha iyi olur 🙂

Tamar Novas / German

Raquel’in kocası rolündeki German, karısını her zaman destekleyen ve ona değer verdiğini çok belli eden bir karakter. Yine de en iyilerin bile sırları vardır değil mi ? 🙂 Bu da öyle bir karakter.

Aron Piper / Iago Nogueira

Aron Piper’ı bilmeyenlerin sayısının az olduğunu düşünüyorum. Netflix’in popüler dizisi olan Elite’de Ander rolünü canlandırarak neredeyse bütün Türkiye onu tanıdı. Iago ise oldukça ergen, zorbalık yapan bir karakter. Hakkında ne kadar az konuşursam o kadar iyi bence. Anlatırsam spoiler yiyebilirsiniz o yüzden Iago bu kadar 🙂

Roberto Enriquez / Mauro Muniz

Mauro yukarıda da bahsettiğim gibi Viruca’nın eski kocasıdır. Israrla Viruca’nın intihar etmediğini söylüyor, polislere isyan ediyor. Raquel’e, Viruca’nın ölümü hakkındaki gizemi çözmesi için destekliyor. Aynı zamanda Mauro’da Novarız Lisesi’nde bir başka öğretmen.

Roque Ruiz / Roi

Roi ise Iago’nun okuldaki yakın arkadaşlarından. Bu karakter de oldukça karmaşık. İyi mi kötü mü bilemiyoruz. Merak ettiren ve şüphelendiren bir karakter.

Isabel Garrido / Nerea

Nerea, Iago’nun eski sevgilisi. Sınıfın sürekli laf sokan ve havalı kızı gibi ama içinde edebiyat seven bir kız da var. Dışarıya karşı soğukkanlı içine doğru ise yumuşak kalpli olduğunu düşünüyorum.

Gençlik tarzı, liseli gençler, gerilim, gizem türünü seviyorsanız kaçırmayınııızz!! 🙂

Yazar: Çiğdem Özaşır

1999, Kayseri doğumlu. Erciyes Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema 4.sınıf öğrencisi. Okumayı ve seyretmeyi çok sever, bir de bunları kendi hisleriyle yazıya dökmeyi daha çok sever!!

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir