Stranger Things Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Duffer Kardeşlerin yapımcılığını üstlendiği, Netflix’in en popüler dizilerinden olan Stranger Things size gerçek bir 80’ler nostaljisi yaşatmayı vaat ediyor. Posterlerine bakar bakmaz Stephen King’i hatırlatan dizi, 80’lerin bilim kurgu klasiklerine ve popüler kültürüne birçok gönderme yapıyor. Başrollerdeki çocuk oyuncular çok iyi iş çıkarıyorlar ve diziyi izlemeyi çok keyifli bir hale getiriyorlar. Dizide ünlü oyuncu Winona Ryder da yer almakta.

Yayınlandığı andan itibaren çok büyük bir başarı yakalayan dizinin 8 ve 9 bölümlük 2 sezonu yayınlandı ve 31 kez Emmy’e aday gösterildi. 3. sezonu 4 Temmuz’da Netflix’te yayınlanacak.

Stranger Things konusu ve oyuncuları

Stranger Things Dizisi Konusu

Dizi, 80’lerin başlarında, Hawkins, Indiana’nın bir kasabasında yer alır. Çocuklar gece bisikletleriyle evlerine dönerken Will aniden ortadan kaybolur, arkadaşları ve annesi endişe içinde Will’i aramaya koyulurlar. Will’i ararken Hawkins Laboratuvarı’nda üzerinde deney yapılan ve olağanüstü güçleri olan küçük bir kızla karşılaşırlar, kızın bileğinde denek numarası vardır: Eleven. Çocuklar, Eleven, Will’in annesi olayın olağanüstü bir kaybolma olduğunu ve Will’in “öteki taraf”ta olduğunu keşfederler. Laboratuvar ise olayın üstünü örtmek için elinden geleni yapmaktadır. Şerif Hopper da ekibe yardım eder ve Will’i kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar. Bu sırada çocukların aileleri bu olağanüstü olaylardan habersizken, çocukların “Demogorgon” ismini verdiği öteki tarafın canavarı kanını kokladığı çocukların peşindedir.

Stranger Things Dizisi Oyuncuları

Millie Bobby Brown

Stranger Things oyuncuları - Eleven

Küçük yaşında oyunculuğunu konuşturan Brown, dizinin olağanüstü karakterine hayat vermektedir. İsmini bileğindeki denek numarasından alan ve deney sonucu güçlerini kazanan karakterin güçleri telekinezi ve istediği insanların yerini bulumak, onları görüp duyabilmektir. Güçleriyle Jean Grey’i hatırlatır ve dizide bunun da göndermesi yapılır. Kazınmış saçları ve güçlerini kullandığında kanayan burnuyla günümüzün ikonik karakterleri arasında yerini almıştır. 1. sezonda çocuklarla güçlü bir arkadaşlık bağı kuran karakter, 2. sezonda başına gelenleri ve annesini araştırıp gerçeklerin peşine düşer.

Finn Wolfhard

Stranger Things oyuncuları - Mike

Çocuk grubunun lideri diyebileceğimiz Mike, Eleven’ı evine alır ve onunla yakından ilgilenir. Olayları yakından takip eder ve arkadaşlarını korumak için elinden geleni yapar. Finn Wolfhard, diğer bir çocuk oyuncu ağırlıklı, en az dizi kadar poüler bilim-kurgu yapımı olan Stephen King’in roman uyarlaması It filminde rol almıştır.

Gaten Matarazzo

Stranger Things oyuncuları - Dustin

Eksik dişleri ve alaycı mizacıyla dizinin en eğlenceli karakteridir. Her izleyenin sempatisini kazanan karakter büyük bir hayvansever ve gerçek bir nerd.

Caleb McLaughlin

Stranger Things oyuncuları - Lucas

Önceliği yakın arkadaşı Will’i bulmak olan Lucas, olaylar karşısında en korumacı davranandır. Eleven ve bütün olanlar karşısında eleştirel ve sorgulayıcı davranır.

Noah Schnapp

Stranger Things oyuncuları - Will

Ortadan kaybolmasıyla hikayeyi başlatan, grubun en sessiz sakin karakteridir. Will’e hayat veren Noah Schnapp’in yaşı diğer çocuklardan daha da küçük olmasına rağmen en etkileyici sahnelerin üstesinden gelmiştir.

David Harbour

Stranger Things oyuncuları - Hopper

Kasabanın şerifi olan Hopper, Will’in annesinin ricasıyla ekibe yardım eder. Laboratuvarın yaptıklarının peşine düşer ve çocuklara sahip çıkar. 2. sezonda da büyük rolü vardır.

Winona Ryder

Stranger Things oyuncuları - Joyce

Will’in annesidir ve doğal olarak çoğu zaman endişeli gördüğümüz karakter, çocuğunu bulmak için her şeyini ortaya koyar. Duvara yazılan alfabe ve asılan yılbaşı ışıkları ile oluşturduğu ikonik iletişim aleti fikri de ona aittir.

Natalia Dyer

Stranger Things oyuncuları - Nancy

Mike’ın ablasıdır. Başta tipik bir genç kız olarak gördüğümüz karakter, dizi ilerledikçe cesaretlenir ve boyut kazanır. Bu sırada en yakın arkadaşını kaybeder ve kendini bir aşk üçgeninin içinde bulur.

Joe Keery

Stranger Things oyuncuları - Steve

Dizideki en büyük karakter gelişimlerinden birine sahip olan Steve, Nancy’nin sevgilisidir. Başta umursamaz ve agresif olarak izleyiciye sunulan karakter, çocukların bakıcısı olacak kadar özverili ve sempatik birine dönüşür.

Charlie Heaton

Stranger Things oyuncuları - Jonathan

Will’in abisidir, fotoğrafçılık ve müziğe büyük ilgisi vardır. Bu süreçte annesine yardım eder ve Nancy’e ilgisi vardır.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

Sex Education Dizisi Konusu ve Oyuncuları

2019’un başlarında ilk sezonu yayınlanan Sex Education, kısa sürede yılın en sevilen gençlik dizilerinden biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir